Vélemények, ötletek

A közösségi honlap, a fórum, a levelezőlisták, a blogmotor és a Csillagváros egyéb funkcióival kapcsolatos észrevételek, hibák, kérdések fóruma.
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.09.19. 21:55

BEigner írta:Noh ez a lábnyom elkerülte a figyelmem... lehet, hogy érdemes lenne valami szöveges felhívást is kitenni róla (mondjuk a cím mögé egy "hadd lássam!" link, ilyesmi), persze csak ha nem vagyok egyedül ezzel.

Szia Balázs!
Kicseréltem egy földgömb ikonra a lábnyomot, így talán egyértelműbb.
Laci
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.09.19. 21:58

András írta:
starquake írta:van mégegy:


Ez érdekes, hogy pl. az előző hozzászólás szerzője Lovró Ferenc, de ha idézek tőle, akkor már starquake néven szerepel. Fórumokon inkább a nickeknek kellene megjelennie, nem gondoljátok?

Sok-sok utánanézés és szívás után úgy sikerült áthidalnom a dolgot, hogy a hozzászóláslista nézetnél nem csak a rendes nevet, hanem zárójelben a nicknevet is kiírja a fórum. Így be lehet azonosítani, hogy melyik idézet kitől való. Tudom, nem szép megoldás (a nevek idézetben való megjelenítéséhez nagyon bele kellett volna nyúlni a kódba, amit nem akartam), de legalábbis gyógyírt jelent a problémára.
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
lacalaca
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.09.20. 01:58

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: lacalaca » 2009.09.20. 02:45

Tetszik a dolog, a kérdésem hogy profilt lehet-e törölni, vagy azt csak admin tud? Mert beregeltem, aztán észrevettem a Facebook-os connect lehetőséget, ami nem azt adta mint vártam. (PEBKAC, tudom) Így most lett két profilom egy helyett.
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.09.20. 02:55

lacalaca írta:Tetszik a dolog, a kérdésem hogy profilt lehet-e törölni, vagy azt csak admin tud? Mert beregeltem, aztán észrevettem a Facebook-os connect lehetőséget, ami nem azt adta mint vártam. (PEBKAC, tudom) Így most lett két profilom egy helyett.

Profilt csak az admin tud törölni, de szívesen megteszem, nem probléma. "László Molnár" a usernév, ugye?
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
lacalaca
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.09.20. 01:58

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: lacalaca » 2009.09.20. 02:58

balatonl írta:Profilt csak az admin tud törölni, de szívesen megteszem, nem probléma. "László Molnár" a usernév, ugye?


Igen, a László Molnárt lehet radírozni, ennél a profilnál maradnék. Köszi!
KGyST
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009.09.17. 11:20

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: KGyST » 2009.09.21. 13:14

A csoport profilképnek feltöltésénél nem lenne baj kiírni a feltölthető formátumokat, esetleg max méretet, én svg-t próbáltam, az nem ment, itt megáll:

http://www.csillagvaros.hu/index.php/cs ... loadavatar

A png felment. Esetleg lehetne szűrni kiterjesztésre a fájlválasztó ablakban.
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.09.21. 13:21

KGyST írta:A csoport profilképnek feltöltésénél nem lenne baj kiírni a feltölthető formátumokat, esetleg max méretet, én svg-t próbáltam, az nem ment, itt megáll:

http://www.csillagvaros.hu/index.php/cs ... loadavatar

A png felment. Esetleg lehetne szűrni kiterjesztésre a fájlválasztó ablakban.


OK, jogos az igény, felkerült a feladatlistára.
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Porrima
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2009.09.20. 20:52

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Porrima » 2009.09.21. 14:55

Helló Balaton Laci!

Nagyon tetszik a honlap, gyönyörű munka, őszintén gratulálok hozzá mindenkinek, aki a létrehozásában közreműködött. Még 24 órája sincs, hogy regisztráltam, úgyhogy még sok megismerni való van...

Az első gondom az volt, hogy Ksz-t be akartam jelölni ismerősnek az adatlapján: próbáltam vagy ötször, de úgy tűnik, hogy nem sikerült...

A második inkább kérdés lenne. Tegnap este cseteltünk Bélával, és én föltűnően lassúnak találtam a válaszokat, Béla szerint az én beírásaim hasonló lassúsággal jelentek meg nála. Ez technikai kérdés, pillanatnyi sebesség valahol a láncban, fog-e javulni? (Egy elküldött kérdésre kb. 15 mp múlva érkezett válasz, függetlenül annak hosszától.)

Végül, ami miatt "tollat ragadtam", a böngészőm elavultságára való utalás (IE 6-ot használok). Nagyon szép dolog a figyelem, de van ott egy "kisablak" bezáró x: ezzel bezárom, de lapváltásnál ismét megjelenik a figyelmeztetés. Így már bosszantó, hogy saját magam ellen állandóan meg akarnak védeni... Mit ártok én azzal bárkinek, hogy nem updatelek mindig mindent?

Üdv.: Porrima
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.09.21. 15:15

Szia Gyuri!

Porrima írta:Az első gondom az volt, hogy Ksz-t be akartam jelölni ismerősnek az adatlapján: próbáltam vagy ötször, de úgy tűnik, hogy nem sikerült...

Végül, ami miatt "tollat ragadtam", a böngészőm elavultságára való utalás (IE 6-ot használok). Nagyon szép dolog a figyelem, de van ott egy "kisablak" bezáró x: ezzel bezárom, de lapváltásnál ismét megjelenik a figyelmeztetés. Így már bosszantó, hogy saját magam ellen állandóan meg akarnak védeni... Mit ártok én azzal bárkinek, hogy nem updatelek mindig mindent?


A kettő összefügg: azért kérjük minimálisan az Internet Explorer 7, vagy Mozilla Firefox 3 használatát, mert az ennél korábbi böngészők már annyira elavultnak (az IE6 már majd' 10 éves szoftver!) számítanak, hogy sok funkció -- pl. ismerősnek jelölés, csoportba való felvétel -- a régebbi böngészőkön nem működik. Megcsinálhatom olyanra a narancssárga ablakot, hogy becsukható legyen, csak nincs sok értelme: IE6-on nem fogod tudni rendesen használni az oldalt.

Ha olyan a számítógéped, hogy nem lehet rá telepíteni újabb böngészőt (pl. céges gépek), javaslom a pen drive-ról is futtatható hordozható Firefox használatát. Innen letölthető:
http://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable

Porrima írta:A második inkább kérdés lenne. Tegnap este cseteltünk Bélával, és én föltűnően lassúnak találtam a válaszokat, Béla szerint az én beírásaim hasonló lassúsággal jelentek meg nála. Ez technikai kérdés, pillanatnyi sebesség valahol a láncban, fog-e javulni? (Egy elküldött kérdésre kb. 15 mp múlva érkezett válasz, függetlenül annak hosszától.)


Igen, a rendszer terheltségét csökkentendő pontosan 15 másodperc van beállítva a chat ablak frissítésére. Próbáljuk meg, ma vagy holnap este (inkább holnap) lecsökkentem az értéket, és megnézem, hogyan reagál rá a szerver. Ha bírja a kiképzést, akkor maradhat a gyakoribb frissítés.

Laci
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: maro » 2009.09.22. 09:57

Szia Laci!

Nagyon jó ez az oldal, gratulálok hozzá és köszönet érte!

Úgy vettem észre, hogy az animált gifeket nem játsza le képgaléria. Lehet ez?

Üdv,
Tamás
Válasz küldése

Vissza: “Hibabejelentés, fejlesztési javaslatok”