Vélemények, ötletek

A közösségi honlap, a fórum, a levelezőlisták, a blogmotor és a Csillagváros egyéb funkcióival kapcsolatos észrevételek, hibák, kérdések fóruma.
KGyST
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009.09.17. 11:20

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: KGyST » 2009.10.07. 22:03

Ez a bloghoz történő hozzászólás rettentően el van bonyolítva. Beloggolt felhasználóként minek nevet, címet újra megadni, aztán a felhasználási feltételeket elfogadni? Ez az anonim felhasználóknak való. (Ha segít, Facebook Connecttel vagyok bent).
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.10.07. 22:17

KGyST írta:Ez a bloghoz történő hozzászólás rettentően el van bonyolítva. Beloggolt felhasználóként minek nevet, címet újra megadni, aztán a felhasználási feltételeket elfogadni? Ez az anonim felhasználóknak való. (Ha segít, Facebook Connecttel vagyok bent).

Köszi a jelzést, felkerül a feladatlistára. (Kitartás, azonnali reakciót munkahelyi hajtás és egy kéthónapos csecsemő mellett nem tudok ígérni, de igyekszem.)
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
lmocsi
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.09.20. 18:53

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: lmocsi » 2009.10.11. 14:20

Helló!

Az MCSE-tagság online kezelés oldalon megadtam 2 adatmódosítást, s erre összecsúszik a szöveg törzse és a jobb oldali "Friss fórum témák" doboz. Így mindkettő olvashatatlan.

http://www.csillagvaros.hu/index.php/component/mcsem2u/

Köszi,
Mocsi
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.10.11. 22:03

KGyST írta:Ez a bloghoz történő hozzászólás rettentően el van bonyolítva. Beloggolt felhasználóként minek nevet, címet újra megadni, aztán a felhasználási feltételeket elfogadni? Ez az anonim felhasználóknak való. (Ha segít, Facebook Connecttel vagyok bent).

Javítva!
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.10.11. 22:06

Landy-Gyebnar Monika írta:Ha emailes értesítés alapján lépek be, így ír a rendszer:
"Értesítve lettél erről a témáról. Lépj be, hogy megtekinthesd."
Az első mondattal vannak bajaim, miszerint ez így igencsak magyartalan és nagyon-nagyon csúnyán néz ki. Javasolnám a szöveg átírásást például erre: "Értesítettünk a témáról. Lépj be, hogy megtekinthesd."
Köszönöm!

Javítva, köszi!
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.10.11. 22:08

maro írta:Az események típusonkénti listázásakor a már lejárt eseményeket nem kéne kiírni, mert tömegükkel elnyomják az aktuális eseményeket. Talán egy idő után automatikusan is törölni lehetne őket, mert nem biztos, hogy aki felrakta, le is fogja törölni. Üdv, Tamás

Ráfejlesztettem, de úgy oldottam meg, hogy az archívumból a régi események is előkereshetők maradnak.
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.10.12. 00:31

KGyST írta:Két apróság:
1. Az adatlapon linkelt RSS-linkre kattintva (a Firefox címsorában megjelenő ikonra) ezt kapom:
Fatal error: Call to undefined method JDocumentFeed::addCustomTag() in /var/www/virtualhosts/www.csillagvaros.hu/components/com_community/controllers/controller.php on line 276


Javítottam!
Megteszed, hogy Te is ellenőrzöd, hogy nálad is megfelelő-e? Köszönöm!
Laci
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Medvegy
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009.10.06. 14:49

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Medvegy » 2009.10.13. 15:28

Üdv.

Képfeltöltésnél az alábbi hibát kapom:

Kód: Egész kijelölése

Warning: imagecolortransparent(): supplied argument is not a valid Image resource in /var/www/virtualhosts/www.csillagvaros.hu/components/com_community/helpers/image.php on line 21

Warning: imagecopyresampled(): supplied argument is not a valid Image resource in /var/www/virtualhosts/www.csillagvaros.hu/components/com_community/helpers/image.php on line 77

Warning: imagecolortransparent(): supplied argument is not a valid Image resource in /var/www/virtualhosts/www.csillagvaros.hu/components/com_community/helpers/image.php on line 21

Warning: imagecopyresampled(): supplied argument is not a valid Image resource in /var/www/virtualhosts/www.csillagvaros.hu/components/com_community/helpers/image.php on line 77


Az én készülékemben lehet a huba? Céges, "nagyszerű" (azt is agyon kéne vágni, aki kitalálta) Citrix-es internet (természetesen a képet feltöltöttem az erre szolgáló tárhelyre, hogy Citrix alól fel tudjam tölteni ide).
A kép látszólag felkerül, de csak egy fekete téglalap az eredmény. :(

Költözés miatt otthon már egy hónapja nincs net (se :) ), szóval ha nálam a hiba akkor netbekötésig maradok "néger az éjszakai alagútban". :D

Látom felmerült a szmájli kérdés is a fórumon. Én a már a mi fórumunkon is jól bevált orosz Kolobok emotikon csomagot (csomagokat, mert van tömegével) ajánlanám a tisztelt adminok figyelmébe.
uyuarasy
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2009.10.09. 23:02

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: uyuarasy » 2009.10.14. 21:30

Szép estét!

Egyre jobb az oldal, nagyon szép munka! A fórumban is nő a témák és hozzászólások száma, azonban hiánypótló lenne egyfajta "feketelista".
Értem ezalatt az olyan csillagászati vagy más, tudományos oldalak, cikkek, hírek gyűjtőhelyét, amelyeket egyszerűen csak "hoax" és/vagy "kacsa" néven illetünk. :)
Például a sok világvége "elmélet", a gyakran elsütött Mars-közelséges vicc vagy akár az LHC bolygópusztító hatásait fejtegető cikk idekerülhetne, mert szerintem egy igényesen elkészített oldal és megírt cikk is tartalmazhat -ha csak részben is- hatalmas ferdítéseket. A gyanútlan olvasó meg akár készpénznek is veheti az ott leírtakat...

Üdv: Attila

U.i.: Egyébként bárki leellenőrizheti, hogy a Nagy Hadronütköztető elpusztította-e már planétánkat, a következő címen:

http://www.hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.10.14. 21:44

uyuarasy írta:Például a sok világvége "elmélet", a gyakran elsütött Mars-közelséges vicc vagy akár az LHC bolygópusztító hatásait fejtegető cikk idekerülhetne, mert szerintem egy igényesen elkészített oldal és megírt cikk is tartalmazhat -ha csak részben is- hatalmas ferdítéseket. A gyanútlan olvasó meg akár készpénznek is veheti az ott leírtakat...

Szia!
Hírportálunkra rendszeresen érkeznek ilyen kérdések, ezért a leggyakoribb kérdésekre adott válaszokból cikkek is születtek (nem csak hoax):
http://hirek.csillagaszat.hu/olvasoink_kerdeztek.html
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Válasz küldése

Vissza: “Hibabejelentés, fejlesztési javaslatok”