Vélemények, ötletek

A közösségi honlap, a fórum, a levelezőlisták, a blogmotor és a Csillagváros egyéb funkcióival kapcsolatos észrevételek, hibák, kérdések fóruma.
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.12.12. 09:53

Kérlek, ha rátalálsz a felhasználóra, kérlek jelezd privátban. Én találtam egy Nagy Sándort a felhasználók között, de ő valódinak tűnik, a kérdéses személy itt valószínűleg más néven van fenn.

Az ilyen rosszindulatú felhasználókkal szemben azonnali és végleges kitiltás jár, most és a jövőben is.
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2009.12.12. 17:15

Köszönöm. Igen, elmondta, hogy ide nem azon a néven regisztrált, és amint elmondta nekem hogy egyáltalán fent van, mindent letörölt amiből rájöhetnék... Ennek ellenére megoldottam az ügyet kettőnk között. Habár én csak örülni tudok neki, ha valakit érdekel a csillagászat, és bármilyen módon érdeklődik iránta (és ebben az esetben segítem is), de most nem ez történt...
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2009.12.12. 21:38

Részvétem, kellemetlen dolog lehet :(
Sajnos régebben én is sokszor megtapasztaltam, hogy sok esetben egyfajta hmm...ellenérzés - más szót nem találok rá - lengi körül a csillagász beállítottságú embereket a környezet részéről. Kellemetlen, mikor egyfajta csodabogárnak nézik az embert és különböző otromba kérdésekkel bombázzák:
"Mit jósolnak a csillagok? - Mit nézel, a csillagokat? - Mi a jó ebben, minden csillag ugyanolyan!" et cetera... :(
Nagy Róbert
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2009.09.27. 06:42

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Nagy Róbert » 2009.12.13. 09:02

Osztom a véleményed. Valóban csodabogárnak számít az ember, ha más az érdeklődése,vagy más hobbija. Az első kérdés mindig az, hogy UFOT láttam -e. Sajnos ezeknek az embereknek borzasztó nehéz elmagyarázni,hogy miről szól az égész. A válasz pedig mindig az márpedig ott biztos van valami. Ezért társaságban kerülöm,hogy mivel foglalkozom. Azt szoktam mondani,hogy az igazi tudás az okok ismerete!
Üdv: Robi
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2010.01.06. 19:56

Kedves Fejlesztők! Régóta fogalmazom az össz-véleményemet a Csillagvárosról, de most sem vagyok biztos abban, hogy jól meg tudom fogalmazni. 1) Óriási hiányt pótol! Nagyon kellett egy olyan hely a neten, ahová az egyesületen, sőt a hobbin kívüli érdeklődők is be tudnak kapcsolódni. Ez az igazi nyílt ismeretterjesztés - lehetősége. 2) 1989 óta dolgozom számítógépen, asszem sok mindent megéltem már a vasakkal és a szoftverekkel. Tehát nem vagyok kezdő, sokkal inkább fejlett felhasználó. Ezzel együtt hihetetlenül bonyolultnak és felhasználóriasztónak tartom a honlap felépítését. Pont olyan, amilyet a kockuláshoz kitalálnék, ha az volna a célom, de gondolom Nektek sem ez lebegett a szemetek előtt, amikor fejlesztettétek. Bonyolult a helyek megtalálása, az átlépés egyikről a másikra (ma eddig legalább 5x kellett bejelentkeznem...), egyszóval nagyon kaotikus az egész! Túl sok a lehetőség. Sokszor neki kellett álljak, hogy valamit érdemben meg tudjak nézni, egyszerűen nincs rá pár órám, hogy végignyálazzam az egészet. Így viszont csak a bosszúság marad, amikor szeretnék valamit, de az nem esik kézre. A Makszutov fórumán, vagy a CloudyNights-on azonnal el tudtam igazodni, itt nem. Én nem is lennék érdekes, de azt gondolom, nagyon sok olyan ember érdeklődik a csillagászat és a honlap iránt, aki szintén nem a kockulós-informatikus fajtából való, sőt, lehet, hogy az egész számítógépesdi-netesdi nem igazán érdekli. Ez a honlap bizonyosan nem nekik szól, így ebben a formában. Tudom, hogy rengeteg munka és gondolat van a honlap mögött, véleményem nyilván jobbító szándékú. Hajrá!
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2010.01.06. 22:07

Szia Péter!

Köszi a hasznos gondolatokat!

Tudnál-e abban segíteni, hogy az általános benyomáson túl, a beléptető (vagy inkább kiléptető :-)) rendszer hibáin kívül további konkrét elrendezési, egyszerűsítési javaslatokat is megírsz számunkra? A "nem esik kézre" kifejezés alapján nehéz fejlesztési feladatokat indítani, a konkrét javaslatok viszont sokat segítenének.

Ilyenekre gondolok:
  • menürendszer szerkezete
  • főoldal elrendezése, tartalma
  • egyéni adatlapok felépítése és adattartalma
  • ismerősök kezelése
  • galéria kezelése
  • csoportok kezelése
  • fórum használata, kiemelése

Köszönettel:

Laci
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2010.01.07. 11:43

Vizi Péter írta:A Makszutov fórumán, vagy a CloudyNights-on azonnal el tudtam igazodni, itt nem.

Péternek sok mindenben van igaza. Azonban nem biztos, hogy össze lehet hasonlítani különböző célú, tartalmú lapokat. Így jobb lenne azt nézni hogy a felvállalt tartalmakat melyik lap hogyan hozza, mennyire elégíti ki a célokat. Konkrétan a Makszutov lapja ugye távcsőbolt és egy fórum. A csillagváros ennél nem kicsit összetettebb funkcionalitású, így értelemszerűen nehezebb is átlátni. Maga a fórummotor pl. szerintem szinte ugyanaz egyébként max. itt bridgelve van. :)

A Csillagvároson én személy szerint azt érzem, hogy idő hiányában már kész, mások által fejlesztett tartalmakat próbált Laci összedolgozni egy egységes megjelenésű, és logikájú oldallá. Ez a dolog természeténél fogva irdatlan munka, mert teljesen más felhasználókezelést csinál pl. a fórummotor, és a joomla, és a közösségi rendszer. Más a filozófia a kontrolok elhelyezésére (hol itt mentünk, hol ott, stb.), mások az elnevezések, és persze a kinézetet, layoutot is sopkszor nehéz egységesre faragni. Kétség ne essék: Laci ebben óriási munkát végzett, a használt kódok elég szépen összeillően néznek ki. Minden elismerés, és köszönet érte!

A különálló darabok következménye az is, hogy a galériában levő képek és a fórumba illesztettek nem tudnak egymásról, hogy a fórummotor kidobja a usert valamennyi idő után, a csillagváros maga pedig nem, stb. Mindezek hangsúlyozom nem Laci munkájának a hibái, hanem a felhasznált komponensek működéséből, külön fejlesztéseiből adódó függőségek. Persze ez bizonyára javul majd idővel, ahogy Laci ideje engedi, és próbálja összegyötörni a kódokat, lehetőleg úgy hogy az egyes részek biztonsági frissítéseit, stb. ne veszítse el. Ez irdatlan nagy munka ám!

Abban probálnék segíteni neked Laci, hogy az egyes komponensek ne csak adatszigetek legyenek, hanem valahogy kialakulhasson közöttük adatkapcsolat is -- feltéve ha igényled ezt.

Az átláthatóságot talán nagyban növelné, ha -- az amúgy kellemes -- egységes zöld-kék megjelenés picit színesedne, l. a korábbi majd 2 éves ötleteimet, terveimet erre nézve. Nem biztos, hogy egy az egyben az a jó út, sőt bizonyára nem (bár pár évig érlelgettem őket :), hanem valahol félúton. A csillagváros bebizonyította azt, hogy ez a lap létező igényt elégít ki és nem egy lázálom. Számomra ez az oldal első időszakának a legnagyobb vívmánya!
Most még kisgyerekkorban van, éppen elkezdett járni. De ha szeretettel gondozzuk fel fog nőni, egyre okosabb, egyre többet tudó oldallá vállhat. Szerintem csak így tovább, és ha valamiben segíthetek, tudod hol találsz! (Remélem mielőbb elindulhat az a kis közösségi meglepetésünk is amiről tegnap beszéltünk telefonon...)
Amcsillüdv: Nyözö
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2010.01.07. 13:57

Pontosan így történt, önállóan, a szükséges funkcionalitásokat kiválóan teljesítő dobozos alkalmazások (Joomla alaprendszer, közösségi modulok, phpbb fórummotor, mailman levelezőlistamotor) összeintegrálásával jött létre a Csillagváros honlap.

Emögött két ok áll: egyrészt egy közösségi portál egyszemélyes kifejlesztése a nulláról irdatlan munka lett volna, amivel valószínűleg még jövő karácsonykor sem lennék/lennénk készen. Munka és család mellett erre nincs időm sem nekem, sem más társadalmi munkában tevékenykedő MCSE-s fejlesztőnek. Másrészt azok az eszközök, amelyek minden célt kielégítenek, azok valójában semmit sem elégítenek ki teljeskörűen (ilyen a svájcibicska, és ilyen a sok készen letölthető, sokszor fizetős közösségi alkalmazás). Ezért döntöttem úgy, hogy önállóan jól funkcionáló alkalmazásokat integrálok.

Sajnos van, ahol jól, van, ahol kevésbé jól sikerült az integráció, ezek javítása bizony még feladat.

De gondolom ez a felhasználók nagy részét nem érdekli, hiszen ezek nagyon technikai dolgok.

A felhasználókat szerintem az érdekli, hogy jól, átláthatóan, könnyen kezelhetően működjön az oldal. Ebben kétségtelenül vannak még tennivalók, egyetértek Péterrel. Sokszor azonban nem az átalakítás elvégzése, hanem annak megtervezése a nagy munka.

Igazából ezért írtam, hogy a felhasználóink részéről konkrét javaslatokra számítok az elrendezés átalakításához. Szeretném, ha tényleg olyan lenne a Csillagváros, amit a felhasználók szeretnének, és nem olyan, amelyet én az elefántcsonttornyomban kitalálok.

Köszönettel: Laci
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
lucidus
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.09.21. 15:31

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: lucidus » 2010.04.07. 23:25

pont írta:ez egy éredekes 3d oldal http://3dvarak.blogter.hu/ mivel a meteroban kaptunk szemüveget
csinálhatnánk neki forumot ? hogyan kell ezeket fotozni? csillagászati képekböl lenne az igazi...


Lehet így fotózni az égboltot, csak két olyan helyről kell a felvételeket elkészíteni, amik között már megfelelő mértékű a csillag parallaxis. :D

Annak idején én 360 fokos panorámák 3D fotózásával kísérleteztem, megpróbálom előtúrni a képeket..
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.08.05. 21:38

üdv, meg lehetne oldani, hogy a főoldalon a legfrissebb hozzászólások listájánál ne csak a topik címe, de a fórum neve is megjelenjen? pl. Mély-ég > Mit észleljek ma?

elkerülendő az épp a fenti topikban folyó vitákat...

köszi
nincs aláírás
Válasz küldése

Vissza: “Hibabejelentés, fejlesztési javaslatok”