Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.11.25. 19:43

csakb írta:Engem inkább az aggasztana egy ilyen összecsukható tubusban, hogy mennyire tartja meg a kollimációt.


Ezen én is sokszor elfilóztam, hogy ha valamelyik sínt nem húzom ki teljesen, akkor a segédtükör nem kerül ki az optikai tengelyből? Persze nem teljesen, de tuti hibaforrás.

Pedig nekem is azok tetszenek, de ez az egy dolog nem hagy nyugodni... homályosítson fel vki, pls.
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.11.26. 09:22

Igen, a pára. De segít a rászerelt textil, egészen egyszerű ráerősíteni bármilyen sötétítőt.
A kollimációs problémák adottak, én sem tudom megmondani, mennyire marad egy helyben a segédtükör. Az viszont feltűnt, hogy nagyon könnyen beremeg a kép. Bár lehet, hogy amikor belenéztem, valaki meglökte a csövet, sokan voltunk.

Jani!
Én a GSO zárt tubusra szavaznék, azt Asztalos Tibor kocsijával éppen ki tudtuk vinni a határba. És akciós.

Snt
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2010.11.26. 09:33

Zseli Jóska írt egy jó cikket a flex dobsonokról (pont egy 300-asról) a Meteorba. Szerinte nagyon jól tartja a kollimációt. Abba a csőbe én is belenéztem, igen jó képe volt. De azt hiszem annak a szállításához is kombi kell, hiába csukod össze, egy sima csomagtartóba legfeljebb fektetve fér el, az meg szerintem nem tanácsos módja a szállításnak. Én is a GSO-t venném, azokkal optikailag nem szokott gond lenni és ennyiért nagyon megéri.
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.11.26. 09:38

A GSO legalább Taiwani... Nem kínai... :) Bár manapság, ami nem kínai, az nem is eredeti :D
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2010.11.26. 11:44

Franky írta:A GSO legalább Taiwani... Nem kínai... :) Bár manapság, ami nem kínai, az nem is eredeti :D

Taiwan Kína része. (Bár ha jól tudom nem szeretik az ott élők ezt hangoztatni.)
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.11.26. 12:40

SzarkaLevente írta:
Franky írta:A GSO legalább Taiwani... Nem kínai... :) Bár manapság, ami nem kínai, az nem is eredeti :D

Taiwan Kína része. (Bár ha jól tudom nem szeretik az ott élők ezt hangoztatni.)


Kína csak szeretné, ha a része lenne...
Ez ugyanis a Kínai Köztársaság, vagyis államformája elnöki köztársaság.
Elég nagy a vita...

"Politikai státusa vitatott, mivel a Kínai Népköztársaság egyik tartományának tekinti Tajvant, a Kínai Köztársaság azonban önálló államnak tekinti saját magát. A Kínai Köztársaság kormánya igazgatja Tajvan, Penghu és Kinmen szigetét, valamint a Matsu-szigeteket és több kisebb szigetet is."

http://hu.wikipedia.org/wiki/Taiwan

Mindenesetre a lényeg, hogy nem a kommunizmusban megcsömörlött emberek görnyednek az optikákat gyártó város gépsorai fölött, hanem valamelyest szabadabb, ennélfogva talán reményteljesebb emberek gyártják magasabb minőségben az optikai elemeket.

Emlékezzünk csak rá, milyen volt az emberek hangulata a szocializmusban. Minden muszájból, norma szerint, és nagy hibatűréssel. A piacgazdaság rákényszerített minket a minőségibb munkára.

Lehet persze, hogy hibás a megközelítésem.
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: csakb » 2010.11.26. 12:45

santage írta:Én a GSO zárt tubusra szavaznék, azt Asztalos Tibor kocsijával éppen ki tudtuk vinni a határba. És akciós.


Ez egy 304/1500-as Dobzony, és Tibor Opel Corsáját ideális gázként, egyenletesen kitölti a tubus, a zsámoly és az egyéb kellékek, ha jól emlékszem. Tehát az észlelőn és a távcsövön kívül senki sem fér be egy átlagos kisautóba. :)

Összehasonlításképp egy 254/1200-as (nem flex) Dob tubusa pont elfér keresztben egy Fiesta hátsó ülésén, a zsámoly pedig pont befér még a csomagtartóba, ha a kalaptartót kiveszem a helyéről.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2010.11.26. 13:19

Franky írta:Kína csak szeretné, ha a része lenne...
Ez ugyanis a Kínai Köztársaság, vagyis államformája elnöki köztársaság.
Elég nagy a vita...

Hát igen. De nem is ide való, nem ez a lényeg. Elnézését, az offtopic beszúrásért.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2010.11.26. 13:44

csakb írta:
santage írta:Én a GSO zárt tubusra szavaznék, azt Asztalos Tibor kocsijával éppen ki tudtuk vinni a határba. És akciós.


Ez egy 304/1500-as Dobzony, és Tibor Opel Corsáját ideális gázként, egyenletesen kitölti a tubus, a zsámoly és az egyéb kellékek, ha jól emlékszem. Tehát az észlelőn és a távcsövön kívül senki sem fér be egy átlagos kisautóba. :)

Összehasonlításképp egy 254/1200-as (nem flex) Dob tubusa pont elfér keresztben egy Fiesta hátsó ülésén, a zsámoly pedig pont befér még a csomagtartóba, ha a kalaptartót kiveszem a helyéről.


Mi Szolnokon egyszer úgy csináltuk meg a 254/1200-as Sky-al, hogy egy kis wolksvagen bogárral utaztunk négyen (a kocsi eleve négy személyes) hogy a sofőr ugyebár megmaradt a helyén, anyósülésen a zsámoly, hátul bepasszíroztuk magunkat hárman és ölünkbe fogtuk a tubust (persze dobozával). Ha 2-3 centivel kissebb lett volna a kocsi akkor nem férünk be :D

Nekünk egy Peugeot 206-os SW (nem Sky-Watcher hanem kombi :lol: ) abba keresztbe éppen befér a 150/1200 TUBUSA! A doboz már nem :) De hosszába meg lehet oldani.

Akkor GSO? És amúgy képalkotásban mennyire jobb/rosszabb?
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: csakb » 2010.11.26. 14:00

Janicsillagasz írta:Mi Szolnokon egyszer úgy csináltuk meg a 254/1200-as Sky-al, hogy egy kis wolksvagen bogárral utaztunk négyen (a kocsi eleve négy személyes) hogy a sofőr ugyebár megmaradt a helyén, anyósülésen a zsámoly, hátul


Mi ugyanígy jártunk ki a 25T-vel Szeged határába, hárman-négyen a Fiestával. Hátul ketten melegítették a tubust az ölükben, Snt az anyósülésen a 13T-vel és EQ2-vel, a csomagtartóban a zsámoly + egyéb cuccok cipőkanállal bepattintva. :)
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”