Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.11.26. 20:14

csakb írta:
santage írta:Én a GSO zárt tubusra szavaznék, azt Asztalos Tibor kocsijával éppen ki tudtuk vinni a határba. És akciós.


Ez egy 304/1500-as Dobzony, és Tibor Opel Corsáját ideális gázként, egyenletesen kitölti a tubus, a zsámoly és az egyéb kellékek, ha jól emlékszem. Tehát az észlelőn és a távcsövön kívül senki sem fér be egy átlagos kisautóba. :)


nekem a kombi citroen xm-emben kényelmesen elfért hosszában a 300-as úgy, hogy mindkét végén fent volt a hozzá kapott hungarocell-tábla, és még mögé az okulárkoffer is befért. a zsámoly természetesen szintén elég nagy, tehát mondjuk egy nagy kombiba esetleg úgy befér az egész, hogy 3 embernek még marad hely. további távcsövek nélkül.

a laguna kombimba viszont már éppencsak befér hosszában a 300-as, tehát egy átlagos kombi már elég necces. legjobb ilyen mérethez szerintem már egy kisbusz lenne.

ja a 300-as tubusátmérője 36cm, és a tubus hossza szerintem több, mint 150cm. inkább olyan 160-ra saccolom, de még nem mértem le.
nincs aláírás
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: sp. » 2010.11.26. 20:18

sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: sp. » 2010.11.26. 20:23

dobson ügyében: volt már 1x2x úgy, hogy a kocsiban 1db 300as, 1 db 250es és 3 ember utazott gond nélkül.
nem a kocsi nagy, hanem a kukker kicsi. persze utána össze kell rakni, meg szívás a kollimálás.
ezek a németek odáig fajultak a minimalizálásban, hogy kézipoggyászként viszik a repülőn magukkal a 300ast a namibiai csillagtúrára.
sp.
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2010.11.28. 13:19

ferenc lovró írta:ja a 300-as tubusátmérője 36cm, és a tubus hossza szerintem több, mint 150cm. inkább olyan 160-ra saccolom, de még nem mértem le.


Megtennéd hogy leméred hogy pontosan hány cm hosszában?
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.11.28. 13:43

Bressereket a Lidlben ne ajánlgasd...
Borzalmas minőséget képviselnek. Csak jót akarok annak, aki azt hiszi, hogy azzal jól jár.
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.11.28. 14:12

Franky írta:Bressereket a Lidlben ne ajánlgasd...
Borzalmas minőséget képviselnek. Csak jót akarok annak, aki azt hiszi, hogy azzal jól jár.


Ezt hadd döntse már el az, aki venni akar.
Sok kispénzű, kezdő amatőrnek igenis reális alternatívát jelentenek, és nekem is van egy, melyet megelégedéssel használok. Azt hiszem, több ember rajza jelent már meg a Meteorban ilyen műszerekkel.

Snt
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.11.28. 14:48

santage írta:Ezt hadd döntse már el az, aki venni akar.


Sztem ez megint egy offenzív válasz, de már fel sem veszem, elkönyvelem, hogy ennyi jár. Ezt hoztad magaddal otthonról... :(
Én csak annyit javasoltam, hogy ne ajánld. Pontosan azért van ez a topic, mert a kezdők NEM TUDJÁK eldönteni, hogy ez nekik jó, vagy nem jó tapasztalat híján.

20 ezer forintért ennél klasszisokkal jobb vasakat lehet kapni.
De persze játszhatjuk azt is, hogy nem szólok bele egyik topicba sem, és akkor nem szúrja senkinek semmijét semmim.
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.11.28. 16:12

Franky írta:20 ezer forintért ennél klasszisokkal jobb vasakat lehet kapni.


Pontosan miket? Esetleg link?

Nyilvan nem csucsminoseg a Bresser, de a "klasszikus" atlag aruhazni vacakoknal mindenkepp jobb. A mechanikai problemakrol, a muanyag alkatreszekrol amit irtal regebben, nagyon hasznos info amugy.
Amugy en is a "cipot a cipoboltbol" eljarast tamogatnam, es egy kis lencses Celestronra/Skywatcherre szavaznek. De sajnos van ugy, hogy meg annyit sem tud raszanni az ember (hiaba lenne jobb), viszont tavcsovezni szeretne.

--mpt
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.11.28. 17:20

Janicsillagasz írta:
ferenc lovró írta:ja a 300-as tubusátmérője 36cm, és a tubus hossza szerintem több, mint 150cm. inkább olyan 160-ra saccolom, de még nem mértem le.


Megtennéd hogy leméred hogy pontosan hány cm hosszában?



nagyon rosszul saccoltam, a tubus 144cm hosszú, 36cm átmérőjű. 23kg.

a zsámoly súlya passz, de az alja 66cm átmérőjű, és kb ugyanilyen magas.

és tervezem, hogy veszek egy bressert a lidliben, főleg h eq platformon lesz. :D
nincs aláírás
kaviat
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.09.15. 12:02

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: kaviat » 2010.11.28. 20:02

a lidl-t már én se nagyon merem ajánlani, egyrészt túl nagy a szórása, kis szerencsével legalább optikailag elfogadhatót is ki lehet fogni (kevesebbel nem), viszont mechanikailag nagyon sok baj van a műanyagokkal.

most, hogy minden komolyabb műszerem kinn van a barátaimnál budakeszin (és néha jó ég esetén én is egy - egy éjszakára) itthon ez a kis lidl van kéznél és biza összehasonlíthatatlanul kényelmetlenebb a műanyag kihuzata. amint a papírkönnyű (és elég rossz minőségű) gyári oksi helyett rendes okulárokat kezdek használni, a különböző súlyú darabok különböző mértékben tudják elhúzni cuccot, pl. egy könnyebb okulárral beállítom középre a jupitert, viszont amint egy nagyobb nagyítású de nehezebb oksit rakok a helyébe, annyira elhúzza, hogy a bolygó teljesen kikerül a látómezőből, kezdhetem újra megkeresni, ami nagyobb nagyításnál nem is mindig egyszerű. sokszor elmegy az egésztől a kedvem. ráadásul ez még a régebbi mechanika, tudtommal a mostani távcsöveket még rosszabb mechanikával szállítják.
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”