Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
lackó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011.09.12. 08:16

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: lackó » 2011.09.16. 20:27

Szia B.S!Én teljesen kezdő vagyok,de ha elfogadsz tőlem egy tanácsot a http://www.tavcso.hu-n a Budapesti távcső centrumban,ott nagyon jó szakebereket találsz.Üdv lackó.
harcos00
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.09.06. 19:34

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: harcos00 » 2011.09.16. 21:33

P.GyörgyAttila írta:Üdv mindenkinek


Elnézést hogy hozzáfűzök a témához, de csakis azért, mert szerintem nem ide való!


Ja, az lehet, hogy nem ebbe a topic-ba való...Akkor melyiket ajánlanád? átteszem oda :)
Sajnos, vagy inkább szerencsére nem találtam "szidjuk a távcsőszervizt nagy dühünkben" témát :)

Egyébként nem a lejáratás a célom, csak az, hogy ha valakivel előfordul hasonló, ne érje felkészületlenül a dolog...mert szar, amikor hirtelen köpni-nyelni sem tudsz.

így meg egyből tudni fogja mindenki, hogy...na mit is kell ilyenkor csinálni...áhháááá fenyegetőzni a fogyasztóvédelemmel, meg mindennel az ég világon :):)
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Atis » 2011.09.16. 21:45

Judge288 írta:Van egy távcsövem, Optus AR-60. Ezzel nem túl sok mindent látok, ha állítom, akkor remeg, ha hozzáérek elmozdul. Egy kicsivel többet látok vele, mint egy vadásztávcsővel.
Amit rá szánok, az 100000 - 140000 forint.


Egy 60/700-al már sok mindent meg lehet nézni azért, persze attól is függ, hogy milyen okulárok vannak hozzá. Sajnos ha gyári műanyag Huygens, akkor előfordulhat, hogy nem fog sokat mutatni, pláne egy gyenge állványon. Érdemes lenne egy Polarisos találkozóra elvinned, ott más távcsövekbe is bele tudsz nézni, ill. tanácsokat is tudnak adni a használatáról.

100 és 140 E között több távcső is szóba jöhet. Akár 102/1000 lencsés, 127/1500 Makszutov, 200-as Dobson, vagy egy 150/750 EQ3 vagy EQ5 állványon. Talán a 150-es azért jó választás (92.400 Ft) mert még marad pénzed kiegészítőkre: napfólia, atlasz, Planetary oksi nagy nagyításhoz, nagylátószögű oksi kis nagyításhoz..stb.
De először próbáld meghatározni, hogy mi a fontos neked: nagy fénygyűjtés, kontrasztos kép, kompakt kis méret, mely észlelési terület érdekel jobban?
Inkább segíts minthogy kötözködj.
Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2011.09.17. 20:05

Üdv a Csillagvárosban mindenkinek!

Kicsit elszabadultak az indulatok azért, mert valaki emberi mulasztást követett el.
Ezért, nem szabad általánosítani! Biztos vagyok abban, hogy a megnevezett üzletben
a lehető legjobb tudásuk szerint szolgálják ki az ügyfeleket.
DannyiL ezt neked írom : az ajánlatomra nem reagáltál. Most eretneki módon mást
ajánlok neked. Az ár 180 -200 Euro-cca 55000 Ft. Etz nézd meg !! :
http://www.amazon.de/Teleskop-Service-T ... pd_cp_ce_2
Itt van egy részletesebb link :
http://www.2astro.dk/index.php/da/teles ... skoper/312
Ha ügyes vagy és van ismerősöd, aki megvásárolja neked / pl. egy kamion sofőr/ ezt atávcsövet
ez egy igazi kezdőtávcső. Lehet, hogy a jövő hónapban már egy ilyen távcsővel nézem a csillagos
eget.
Üdv Tóni.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.09.17. 20:18

Kedves István!
Az első mondataidat teljes mértékben aláírom! Örülök, hogy az acsarkodások után egy józan véleményt olvashatok! (A távcsövet nem ismerem, hát nem tudok hozzá szólni.)
Hanem azért is jó volt a hozzászólásod, mert végre visszatértünk a rovat eredeti témájához! Üdv: Lajos
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2011.09.17. 21:28

Ezzel a TS 150/1400-assal az a baj, hogy a fókuszírozóban van egy barlow lencse, ami ront a képen, továbbá a kollimálás során plusz gondot jelent. Arról nem is beszélve, hogy a főtükör elég fényerős, ami nagy kitakarást követel meg, továbbá optikailag sem biztos, hogy jó minőségű.

A mechanika ugyan névben EQ-3 de nem tudom mennyire van hozzá kiegészítő (óragép, pólustávcső).
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2011.09.18. 07:24

Kedves Levente!

A Bresser nem nagyon örülne a véleményednak. Van egy 8x40-es Bresser binoklim,
kifogástalan a minősége. A Celestron binoklimnak a kétszerese az ára, de megérte.
Nagyapám gyakran mondogatta : ha nagyon akarsz, akkor a kákán is találsz görcsöt!
A Bresser, ezt a távcsövet bizonyára nem azért forgalmazza, hogy a vásárlókat
boszantsa ezzel a "gagyi" termékével. Úgy érzem, mintha a saját malmodra hajtanád
a vízet. Elnézést, hogy ezt írom, de a Makszutov kinálatában 1 Orion, 3 Made és
14 Sky Watcher Newton szerelésű távcső kapható.
Ha akarsz, a kákán is találsz görcsöt : szerdán szétszedtem a Sky Watcher EQ 2-es
álványának mechanikáját. Csák Balázs április 4-én a következőt írta erről a mechanikáról:
amivel bevan kenve egy ragadós takony ez a kínai borzalom - mindenképpen érdemes
kimosni! Szerintem már ez is probléma, hogy szét kell szedni és átzsirozni
a mechanikát. Gondolom a vásárlókkal ezt nem szívesen közlitek...
Üdv Tóni.
Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2011.09.18. 07:36

astrohist írta:Kedves István!
Az első mondataidat teljes mértékben aláírom! Örülök, hogy az acsarkodások után egy józan véleményt olvashatok! (A távcsövet nem ismerem, hát nem tudok hozzá szólni.)
Hanem azért is jó volt a hozzászólásod, mert végre visszatértünk a rovat eredeti témájához! Üdv: Lajos


Kedves Lajos! Külön megköszönöm a hozzászólásodat. Pontosan az volt a célom, hogy a témához visszatérjünk.
Üdvözlettel : Tóni.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2011.09.18. 10:30

Kedves Tóni! A 150/1400 egy elhibázott szerkezet, ami elméletben lehetne használható, de így nem. Azért, mert nagyon fényerős a főtükör, amit nyilván prémium minőségben kellene gyártani ahhoz, hogy fókusznyújtás után még jó legyen a képe. Nos, itt sajnos nem erről van szó.
Nem véletlen, hogy ennyire olcsó. Mint az a bizonyos hús meg a leve...
Azon meg tényleg nem érdemes meglepődni, ha egyes gyártók csak az eladásra és nem a vásárlói megelégedettségre hajtanak. Ha kicsit kutakodsz, találsz a 150/1400-ról véleményeket külföldi fórumokon, de vele készült észlelést nem nagyon. Vajon miért lehet ez így?
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: meunier » 2011.09.18. 10:49

Jól sejtem, hogy ez a 150/1400-as newton eredetileg egy 150/700-as tükröt rejt magában, aminek a fókuszát a kihuzatban lévő barlow dupláz meg?
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”