Általános kérdések

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2013.02.23. 16:12

Például jó kenne megadmi a féjl méretét!!!!
Felakarok tölteni egy képet, ami 16,2 Mb
ÉS nem tudom ! Légy szíves, narrátor ird meg, hogy mit bír a szevr.
Bogámcs
Levente
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2011.09.19. 21:32

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Levente » 2013.02.23. 16:36

Földi Péter írta:Amici prizmás kereső mellé nagy segítség lehet a Star pinter mivel abba 90 fokkal elfordítva kell belenézni ami megnehezíti a tájékozódást. Egyenes állású keresőnél viszont nem sok értelme van.
Én nem akartam megfúrni a tubust ezért úgy oldottam meg, hogy a kereső papucsot kétoldalas ragasztóval rögzítettem a távcsőhöz, és mivel a Star pointer nagyon könnyű simán elbírja. ;)



Tehát akkor egy erősebb kétoldalas ragasztóval odaragasztom a sínt és beleteszem a lehetőleg egyenes állású keresőt??? Akkor elméletben lehet 2 keresőm 1 távcsövön.[/quote]

Szia!
Nem a kereső papucsát csavarral kell rögzíteni a távcsőhöz mert nagy és nehéz!
A távcsövön kell is lennie egy rögzített keresőtartónak.
Csak a starpointer rögzítéséhez elég a kétoldalas ragasztó, de a keresőt már nem bírja el.
Levente
Földi Péter
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2012.12.24. 17:26

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Földi Péter » 2013.02.23. 16:38

Jó, csak ezzel az a probléma hogy nekem egy Celestron AstroMaster 130/650 es távcsövem van amin van egy fix starpointer és mellette nem nagyon látok ilyen tartót. Hogy néz ki?
Levente
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2011.09.19. 21:32

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Levente » 2013.02.23. 16:47

Földi Péter írta:Jó, csak ezzel az a probléma hogy nekem egy Celestron AstroMaster 130/650 es távcsövem van amin van egy fix starpointer és mellette nem nagyon látok ilyen tartót. Hogy néz ki?


A keresőtartó így néz ki:http://www.makszutov.hu/termek/misc_fs_base
Levente
Földi Péter
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2012.12.24. 17:26

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Földi Péter » 2013.02.23. 16:49

Sajnos ilyen nincs. Ezt szeretnék venni és rátenni valahogy.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.02.23. 16:50

Bogáncs írta:Például jó kenne megadmi a féjl méretét!!!!
Felakarok tölteni egy képet, ami 16,2 Mb ÉS nem tudom !

Szia Márton! Szerintm átméretezés, pl. 800*600 képpontra, már kisebb lesz a mérete, és sikerül feltölteni.
Az a 16 Mb egy igen óriási méret lehet, vagy nincs JPG-be tömörítve, és azért akkora. Én ajánlom a 2Mb felső méretetet és a max 4000*3000 képpontot, ha mondjuk a csillagos eget fényképezed, és azt küldöd be. Minden más esetben a kisebb méret ajánlatos, mert azt biztosan elfogadja a szerver. Itt egy másik dologra is figyelni kell, hogy a letöltés gyors legyen, mert ha ekkora méretű képekkel lesz teli egy rovat, akkor nem tud letöltődni, és használhatatlanná válik! Ügyelj a kép méretére és a feleslegesen nagy felbontást is kerüljed. Próbáljad átméretezetten, és JPG-be tömörítve küldeni, szerintem fog menni, ha 2Mb alatt van! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Levente
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2011.09.19. 21:32

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Levente » 2013.02.23. 17:07

Földi Péter írta:Sajnos ilyen nincs. Ezt szeretnék venni és rátenni valahogy.


Rákerestem a távcsövedre hát érdekesen oldotta meg a starpointer rögzítését a Celestron.
Nincs más megoldás venni kell egy keresőtartót és rácsavarozni a tubusra.
Levente
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2013.02.23. 17:12

Ne fáraszd magad Imre!
Imre írta:
Bogáncs írta:Például jó kenne megadmi a féjl méretét!!!!
Felakarok tölteni egy képet, ami 16,2 Mb ÉS nem tudom !


Bogáncs írta: Mimdig azt írja ki, hogy több mit 5 Mb.

Adott minden információ, meg van sértve és kicsit kötekszik...
Üdv,
L.
Földi Péter
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2012.12.24. 17:26

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Földi Péter » 2013.02.23. 17:42

Levente írta:
Földi Péter írta:Sajnos ilyen nincs. Ezt szeretnék venni és rátenni valahogy.


Rákerestem a távcsövedre hát érdekesen oldotta meg a starpointer rögzítését a Celestron.
Nincs más megoldás venni kell egy keresőtartót és rácsavarozni a tubusra.



Köszönöm a segítséget. :) Akkor meg kell fúrni ??? Nem fog sérülni valami ?? MIt ajánlotok hogyan és mivel fúrjam ???
Kaszás Gábor
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:01

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kaszás Gábor » 2013.02.23. 20:24

Levente írta:Amici prizmás kereső mellé nagy segítség lehet a Star pointer mivel abba 90 fokkal elfordítva kell belenézni ami megnehezíti a tájékozódást. Egyenes állású keresőnél viszont nem sok értelme van.
Én nem akartam megfúrni a tubust ezért úgy oldottam meg, hogy a kereső papucsot kétoldalas ragasztóval rögzítettem a távcsőhöz, és mivel a Star pointer nagyon könnyű simán elbírja. ;)


Kukac írta:Csak fel akartam hívni a figyelmed arra, hogy ez hasznos holmi! És lám, rögtön elgondolkodtál rajta.


Sziasztok!

Ez remek ötlet, alighanem nem fog többé a fiókban porosodni :)

Köszi,

Gábor
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”