Észlelésről kezdőknek - hogyan, hol, mikor...

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
KVI
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:45

Re: Észlelésről kezdőknek - hogyan, hol, mikor...

Hozzászólás Szerző: KVI » 2010.05.11. 16:43

f1angel írta:Kicsit off: miért Amcsüdv a köszönés? Próbálom kitalálni :ugeek: :arrow: Amatőr Csillagász Üdvözlet?


Valójában nem ez az amatőrök köszönése. Hanem ez: Nanu-nanu!

Eközben a jobb tenyér kinyújtva, középső és gyúrűsújj ebben a helyzetben szétfeszítve, ez beleillesztve a kolléga hasonlóan előkészített tenyerébe. Gyp-seknél lehet eközben konnektorbanyúlást tüneteit imitálni :-)
(Tömött metrón igen hatásos...)

Feladat kezdők és fiatalok számára: honnan is származik ez a fajta köszönés?

Nanu!

Kvi
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Észlelésről kezdőknek - hogyan, hol, mikor...

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2010.05.11. 18:15

A kézmozdulat a Star Trekből, a köszönés maga a Robin Williams-féle sorozatból! :)
KVI
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:45

Re: Észlelésről kezdőknek - hogyan, hol, mikor...

Hozzászólás Szerző: KVI » 2010.05.11. 21:58

Arpstronomer írta:A kézmozdulat a Star Trekből, a köszönés maga a Robin Williams-féle sorozatból! :)


A második a helyes megoldás: http://www.youtube.com/watch?v=3bnwbwrOM6g

Kvi
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Észlelésről kezdőknek - hogyan, hol, mikor...

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2010.05.12. 22:45

A borongós-esős időre nagyon ajánlom mindenkinek az MCSE Médiatárának előadásait!
Én eddig kettőt megnéztem közülük, teljesen a monitor elé szögezett mindkettő.
A nagy nevű előadók közül páran fórumoznak is...a mi legnagyobb örömünkre. : :)
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Észlelésről kezdőknek - hogyan, hol, mikor...

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.05.13. 02:49

borongós idő? két napja és ma is teljesen csodás égbolt volt :) ma az átlagosnál 1 magnival jobb egem volt (kb 6.4m, 21.04 sqm-mel mérve). érdemes néha fennmaradni, az éjjel közepén fantasztikus egek szoktak lenni! :)
nincs aláírás
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Észlelésről kezdőknek - hogyan, hol, mikor...

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2010.05.13. 09:09

ferenc lovró írta:borongós idő? két napja és ma is teljesen csodás égbolt volt :) ma az átlagosnál 1 magnival jobb egem volt (kb 6.4m, 21.04 sqm-mel mérve). érdemes néha fennmaradni, az éjjel közepén fantasztikus egek szoktak lenni! :)

Ezek szerint Te a sivatagban lakhatsz, ellenben én a trópusokon. Minden nap eső, néha egy kis napsütés, de csak azért, hogy a 110%-os páratartalom folyamatos legyen. Mindenről egyfolytában csurog a víz.
rumpfbarna
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2009.12.17. 23:40

Re: Észlelésről kezdőknek - hogyan, hol, mikor...

Hozzászólás Szerző: rumpfbarna » 2010.05.13. 09:42

Talán most olyan az időjárás, hogy elég nagy eltérések lehetnek az országon belül is. Itt Sopronban például, tegnap este 10 óra tájban kinéztem az ablakon, és egyből feltűnt, hogy sokkal(!) több csillagot látok szabad szemmel, mint általában. És persze tiszta volt az égbolt nagy része. Sajnos hullafáradt voltam, így ennek ellenére az ágyban kötöttem ki. :cry:
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Észlelésről kezdőknek - hogyan, hol, mikor...

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.05.13. 11:00

Vizi Péter írta:
ferenc lovró írta:borongós idő? két napja és ma is teljesen csodás égbolt volt :) ma az átlagosnál 1 magnival jobb egem volt (kb 6.4m, 21.04 sqm-mel mérve). érdemes néha fennmaradni, az éjjel közepén fantasztikus egek szoktak lenni! :)

Ezek szerint Te a sivatagban lakhatsz, ellenben én a trópusokon. Minden nap eső, néha egy kis napsütés, de csak azért, hogy a 110%-os páratartalom folyamatos legyen. Mindenről egyfolytában csurog a víz.


na igen, tegnap a weather underground szerint az országban mindenhol 90% vagy fölötti páratartalom volt, egyedül siófok környékére (légvonalban kb 20km, vagy még annyi se) írt 50%-ot. Mondjuk hajnal kettőre a kereső már nekem is használhatatlanul párás volt, és a tubusról is folyott a víz, de azért nem volt rossz, a Hickson 68 galaxisötöséből pl 4 simán jött.
nincs aláírás
f1angel
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2010.04.13. 13:04

Re: Észlelésről kezdőknek - hogyan, hol, mikor...

Hozzászólás Szerző: f1angel » 2010.05.13. 13:08

ferenc lovró írta:borongós idő? két napja és ma is teljesen csodás égbolt volt :) ma az átlagosnál 1 magnival jobb egem volt (kb 6.4m, 21.04 sqm-mel mérve). érdemes néha fennmaradni, az éjjel közepén fantasztikus egek szoktak lenni! :)


Mázlista vagy! Bár itt kezd most kiderülni, de estig még ki tudja mi lesz...

Jah, a napokban gyönyörű szivárványt láttam, gondoltam,(lehet csacsiságot csináltam) ha este nem tudom kihozni a távcsövem, hát majd most megkukkolom a szivárványt :D

Meglepődtem, csak óriási kékséget láttam. Miért lehetett ez? Rosszul lőttem be? Vagy távcsővel nem lehet szivárványt nézni?
20 mm lencse+nappali lencse :arrow: (nem tudom a hivatalos nevét :oops: )
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Re: Észlelésről kezdőknek - hogyan, hol, mikor...

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2010.05.13. 18:02

Kezdőknek az ISS-ről: http://www.universe.eoldal.hu/cikkek/cikkek/UFO Remélem érthető lett... ;)
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”