Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.06.13. 22:24

tobe írta:Én elfogadnék egy ilyet azért... Az, hogy olyan kicsi a tubus előny a rázkódás mentesség szempontjából, meg kis helyen elfér, felpattanni bringára vele és pár kilométerrel kimenni a városból sötét helyre.


Persze, a kis tubus jól hordozható, de a feleslegesen bonyolult, csak árammal működő számítógépes plasztikmechanikánál még egy fotóállvány is használhatóbb.

Akkor már inkább egy SW 70/500 (ez egy meglepően jó távcső) + fotóállvány. Árban még kevesebb is talán.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.06.13. 22:31

csakb írta:csak árammal működő


Kerónak a dinamó kimenetét rákötni, és tekerés közben lehet nézni az okuláréba. :)
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.06.13. 22:50

tobe írta:Kerónak a dinamó kimenetét rákötni, és tekerés közben lehet nézni az okuláréba. :)


Igen, és közben kannásbort inni szívószállal, hogy csillagokat láss. Ha aznap este nem, akkor legalább másnap reggel. ;]


(Nem) érdemes elolvasni ezt a leírást erről a csodáról:

http://teleszkop.arukereso.hu/meade/etx ... escription

Miért kell mindent a szomszéd Pistikével lefordíttatni, aki még magyarul sem tud rendesen?

"ETX 70-el..."
"megkönnyíti az asztronómiába való beszállást..."
"több rétegben nemesített optika..."
Stb. Jézusom...
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.06.14. 03:25

csakb írta:
Igen, és közben kannásbort inni szívószállal, hogy csillagokat láss. Ha aznap este nem, akkor legalább másnap reggel. ;]



Szegény gyerek, most mit gondolhat rólunk? :)

Amúgy a többivel egyet kell hogy értsek, ez túl sok mindenre nem jó cucc.

Ha meg akarod ismerni és tanulni a csillagokat, ne vegyél számítógépesített mechanikát. Az olyan, mint ha meg akarnád tanulni a barátaid telefonszámát, de e helyett csak beirogatod őket a mobilba, és úgy hívod őket.

A kolléga által említett távcsövet itt találod, álvánnyal együtt 40ezer HUF. Vegyél mellé egy kistávcsöves atlaszt és irány az éccaka!

http://www.makszutov.hu/termek/sw_70rs
atiacs
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.06.13. 21:38

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: atiacs » 2011.06.14. 12:27

csakb írta:Szia!

atiacs írta:Még új vagyok itt, és az amatőrök amatőrje! :D
Szeretném kikérni a véleményeteket egy távcsőről: Meade ETX-70 AT
Észlelésre, földi célpontokra, asztrofotózásra alkalmasnak találjátok-e?


Ez inkább játékszer, komoly észlelésre, pláne asztrofotózásra nem alkalmas, inkább csak játszadozásra. Arra meg magyar pénztárcának szerintem túl drága.

Ilyen kis távcsőnél ez a komolytalan alt-az GOTO szerintem inkább átok, mint áldás.


szia!
köszönöm az infót, asszem akkor leteszek erről a "játékszerről"!
na meek melózni, este benézek!
további szép napot mindenkinek!
Moncsi
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.06.16. 17:08

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Moncsi » 2011.06.17. 09:20

Sziasztok!
Mi egy 90/900 Sky Watcher Refraktort néztünk ki. Teljesen kezdők vagyunk, még soha nem néztünk bele hasonló távcsövekbe, azt sem tudjuk, mit fogunk látni :) De ez árban és minőségben talán jó lenne kezdésnek.
A véleményeteket szeretném kérni ezzel kapcsolatban.
Engem leginkább a bolygók érdekelnek, a páromat pedig a természet megfigyelése is.
Mennyire alkalmas ez a távcső mindezekre?
Tudnátok egy fotót linkelni, amin láthatnám, hogy kb. milyen minőségben figyelhetjük meg mondjuk a szaturnuszt? (a leginkább ez a bolygó érdekel).
Hogyan lehet fotót készíteni, milyen gépet érdemes hozzá venni?
Egyéb tapasztalatok is érdekelnének.
Előre is köszi
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.06.17. 09:46

Moncsi írta:Mi egy 90/900 Sky Watcher Refraktort néztünk ki.


Itt láthatóak képek, amik ilyennel készültek:

http://makszutov.hu/galeria/index.php

Ki kell választani a Skywatcher 90/900 refraktort és Keres, van ott vagy 37 kép.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.06.17. 10:24

Moncsi írta:Sziasztok!
Mi egy 90/900 Sky Watcher Refraktort néztünk ki.


Szia!

A távcső kiváló választás, a céloknak meg fog felelni. Én a helyetekben még azt gondolnám végig,
hogy akarjátok-e cipelni kirándulásra, vagy természetfigyelésre hosszabb utakon, vagy
csak ki akarjátok vinni a kert végébe. Azért írom, mert ez egy elég masszív darab távcső.
Majdnem 1 méter hosszú és jópár kiló. Ha fontos a mobilitás, akkor ott a kistesó, a Skywatcher 80/400-as lencsés távcső.

Fotózás: fényes objektumokra alkalmas lehet(bolygókra, holdra és természetre), a hozzá gyárilag adott EQ2-es mechanika miatt ennél többre nem.

Ha jól láttam, jár hozzá egy T2-es adapter, ez a tükörreflexes fényképezőgépek gyors rögzítését teszi lehetővé. Ezekből a legalapabb is jó, a Canon 1000D vagy a 350D. Bár ezek sem olcsóak.

Ha ennél többet szeretnétek tudni a fotózásról, nézzetek át az "Asztrofotózás" topicba, az ott irogató kollégák mindenre válaszolnak nektek.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.06.17. 10:35

Szállithatóságra azért egy kicsit nagy, hosszú a cső, ha fényképezni akartok, erős állvány is kell. András javaslatát jónak tartom én is,egy rövidebb csövű inkább univerzális használhatóságú. (pl. 80/400, bár ennek az optikáját egyesek nem tartják elsőrendűnek, de én még nem próbáltam! Vagy 70/500-as, ami valóban egy kis táskába belefér (persze állvány nélkül). BQ
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.06.17. 11:00

astrohist írta:Szállithatóságra azért egy kicsit nagy, hosszú a cső, ha fényképezni akartok, erős állvány is kell.


Nem feltétlenül, manapság egyre többen járnak nagy dzsippekkel, abba simán belefér szerintem. :) Üdv Lajos bának.
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”