Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2010.12.03. 09:36

csakb írta:
Franky írta:Janicsillagász kolléga a 20 ezer forintos 70/700-asról beszélt, de benne is van a hozzászólásában.
Meg SNT kolléga is arról beszélt, ha visszaolvasol...


Igen, igazad van. A binokli valami Rocktail, csak hasonlít a Bresserre, amit próbált Jani védeni, meg korábban Snt.

Kifejezetten hasznos volt, hogy megnézted a mostani binoklit, és leírtad a benyomásaid. Persze szebb lenne a kocsmai stílus nélkül, de hát mit lehet tenni. :]


Franky írta:
Janicsillagasz írta:Mindenkinek ajánlom (A BRESSERT !!! ).


Ezaz! Vegyetek Bressert! Ugyan okulárt kell cserélni, meg zenittküröt, ha használni is akarod, meg egy normális állvány se lenne rossz hozzá, de hát istenem, 20 ezerért mit vártok? :D



..... Ömmffppphhh..... Én ezt a Binóra értettem. A Bresser binóra. :oops: :roll: :mrgreen: :arrow:
Bocs hogy mindenkit félrevezettem :D
Bóta Roland
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.11.17. 13:37

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Bóta Roland » 2010.12.03. 10:52

ferenc lovró írta:
Norbi írta:Kint rohadt hideg van és felhős az ég.Ez így is marad egy darabig, tehát ráérsz a vásárlással.
Ne siesd el!Ha van lehetőséged kipróbálni más távcsövét, élj vele!Ez a mélyegezés jól hangzik, de szerintem nem kezdőnek való


Norbi, a hideg mennyiben befolyásolja az észlelést? hidd el, hamar rá fogsz jönni, hogy inkább legyen hideg, mint hogy egy nyári napon legyen össz-vissz 2-3 órád észlelni és az is éjfél után. a mélyegezés nem kezdőnek való dolgot nem egészen értem. megfelelő méretű távcsővel semmivel sem nehezebb galaxisokra vadászni, mint a holdra vagy bolygókra.

Roland, szerintem ha a fotózás nem mozgat (és hidd el, egyelőre jobb ha nem), mivel kertes házban laksz (ha jól értem), én az esetleges kényelmetlensége ellenére (ez eléggé szubjektív), lehet hogy egy nagyobbacska dobsont vennék. pl az általad kinézett távcső áráért akár már 200-as newtonokat is kaphatsz, igaz használtan. pl ezt: http://makszutov.hu/bazar/index.php?pag ... 1279660869 (nincs közöm az illetőhöz, csak egy példa). de valószínűleg 150es newtont dobsonon már újonnan is. szóval ez is egy alternatíva. a használt dolgoktól meg nem kell különösebben félni szerintem, és egy 200-as és egy 130-as tükör között azért már van némi különbség fénygyűjtő-képességben. (de hozzáteszem, jó ég alatt még az én kis 114/900-am is gyönyörűen mutatja a fényesebb galaxisokat, planetárisokat, gömbhalmazokat, tehát a kisebb távcső sem lenne rossz döntés.)

és ha csak fellángolás lenne? szerintem még egy fellángolás is jobb, mint a semmi. és szerintem nyugodtan siesd el a vásárlást, amíg a legnagyobb a lelkesedés addig kell lépni. a könyvek, hubble képek bújása szép és jó, de össze sem vethetőek azzal, mint amikor az ember saját szemével pillant rá egy galaxisra.

remélem mégjobban összezavartalak :)




Dehogy zavartál össze :D!!! Már eldöntöttem magamnak, következő héten még elmegyek a polaris-ba hogy biztos legyek a dolgomba. ;)

Üdv: Roland
kaviat
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.09.15. 12:02

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: kaviat » 2010.12.03. 11:32

na és mit döntöttél ?
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.12.03. 11:44

Janicsillagasz írta:..... Ömmffppphhh..... Én ezt a Binóra értettem. A Bresser binóra. :oops: :roll: :mrgreen: :arrow:
Bocs hogy mindenkit félrevezettem :D


Natessék :) Én bocsi, hogy túlreagáltam a dolgot...
Nem akartam senkit sem fikázni, meg leugatni... Nem voltam objektív.

Csak volt a kezemben már sok távcső.
És megkímélnék mindent kezdőt attól, mert én majdnem feladtam az első távcsövem miatt, ami hasonló kategória volt. Nem a távcső méretével volt a bajom, hanem a konstrukcióval.

Mégegyszer elnézést mindenkitől...
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
Bóta Roland
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.11.17. 13:37

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Bóta Roland » 2010.12.03. 11:45

kaviat írta:na és mit döntöttél ?



SW 130/650. Arról csak pozitív visszajelzéseket kaptam, és ami fontos számomra, hogy "univerzális" egyaránt megfelel mély-egezésre és bolygózásra is.
De hogy maximálisan biztos legyek a dolgomban, kövi héten kipróbálom a polaris-ban!
balassav
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.09.29. 10:41

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: balassav » 2010.12.03. 18:58

Bóta Roland írta:
kaviat írta:na és mit döntöttél ?



SW 130/650. Arról csak pozitív visszajelzéseket kaptam, és ami fontos számomra, hogy "univerzális" egyaránt megfelel mély-egezésre és bolygózásra is.
De hogy maximálisan biztos legyek a dolgomban, kövi héten kipróbálom a polaris-ban!


Ha mész, én is megyek veled! ;)
Bóta Roland
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.11.17. 13:37

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Bóta Roland » 2010.12.03. 19:29

balassav írta:
Bóta Roland írta:
kaviat írta:na és mit döntöttél ?



SW 130/650. Arról csak pozitív visszajelzéseket kaptam, és ami fontos számomra, hogy "univerzális" egyaránt megfelel mély-egezésre és bolygózásra is.
De hogy maximálisan biztos legyek a dolgomban, kövi héten kipróbálom a polaris-ban!


Ha mész, én is megyek veled! ;)



Alap hogy megyünk!!!! ;)
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.12.03. 19:57

Mikorra tervezitek a Polaris-latogatast?

--mpt
balassav
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.09.29. 10:41

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: balassav » 2010.12.03. 20:06

December 7. Kedd, akkor van bemutató.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.12.03. 20:07

Minden kedden, csütörtökön és szombaton van bemutató :)
Kedden én is fent leszek, koccanjunk majd!

--mpt
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”