Általános kérdések

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: jat » 2014.03.26. 15:21

Figlár írta:Nem kell captcha sem. Elég ha át állítjátok a regisztrációt jóváhagyásosra. A phpBB-nél ez nem egy bonyolúlt dolog.

Az a probléma, hogy nem a phpBB kezeli a belépést, hanem a Joomla. Ez azért van így, mert a phpBB csak a fórumot szolgálja ki, míg a Joomla az összes többi részt (ismerősök kezelése, csoportok, blog, stb.)

Jat
Jat
Figlár
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013.04.05. 18:24

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Figlár » 2014.03.26. 17:24

Joomla. Hát, ehhez nem tudok gratulálni. :) De rühellem.
De ahhoz is van plugin.
Üdv: Géza
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.03.28. 22:34

Magyar csillagász fórum van még ezenkívül, ami jelentős ? Valahogy túl kevésnek érzem, ami itt van vagy ilyen kevesen lennénk ? Vagy csak nekem van emberhiányom ?
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2014.03.29. 12:00

Volt itt egy nagy rumli, ami sok embert elzavart innen sajnos... Ők alapítottak egy saját fórumot, kozmofizikáról.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.03.29. 12:16

"Volt itt egy nagy rumli, ami sok embert elzavart innen sajnos"

No olyan "nagyon sokat" nem zavart el, többségben olyanokat,akiknek nem sok köze volt az MCSE-hez. (Persze lehet, hogy 3-4 az "sok".) És senki sem "zavarta" el őket. Ne kezdjétek újra a sápitozást.
Tobe! Mit hiányolsz? Dobj be egy értelmes témát, biztosan lesz rá reagálás.Egyébként éppen az előbb láttam tőled egy jó hozzászólást! - BQ
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2014.03.29. 16:09

Sajnos egy ember is sok, ha ilyen okokból távoznia kell.
És mi az, hogy nem sok közük volt az MCSE-hez? Ez egy fórum, nem feltétel az MCSE tagság (tudom, az működteti), akit érdekelnek a témák, miért ne olvassák azokat, vagy szóljanak hozzá?

Ne kezdjétek újra a sápitozást.


Ezt roppant cinikusnak érzem. Én csak a tényeket írtam le. Leírom újra, ha kell.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.03.29. 16:44

Kedves Zoltán!
Elsősorban nincs sem alapja sem értelme, hogy egy lezárt, és külső, csillagászathoz semmi képen sem tartozó tárgyat újra kezdjük. Ezért itt lezártam az egészet azzal a pár szerény megjegyzéssel: 1. Úgy érzem nincsen tisztában a kifejezések jelentésével. Azt írja "elzavartak" valakit. Senkit sem zavartak el, bárki írhat és nem írhat belátása szerint. Ne terjesszen valótlanságokat, ez ugyanis rágalom. Vagy tud rá példát, hogy valakit is elzavartak.(Egyébként felrémlett előttem egy rémkép: az MCSE baseball ütővel zavar egyeseket.)
2. Tartok tőle, hogy nem tudja mit jelent a "cinizmus". Már használta, akkor is rosszul. Ajánlom nézze meg az idegen szavak szótárában. 3. Hát most egy vagy sok? Itt kissé ellentmondásba keveredik saját magával. Az "egy" az nem "sok".
Nem ír konkrétumot, csak rágalmaz, vádaskodik, ok nélkül. Ezért nincs értelme a beszélgetésnek. Pedig tudna a közösség számára hasznos dolgot is írni, amint a leveleiből látom. - BQ.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.03.29. 19:01

astrohist írta:Elsősorban nincs sem alapja sem értelme, hogy egy lezárt, és külső, csillagászathoz semmi képen sem tartozó tárgyat újra kezdjük

Egyetlen gondolattal egészíteném ki Lajos bácsi levelének második mondatát, a többi engem nem érint...
A http://kozmoforum.hu/index.php
nem a Csillagváros ellenében, konkurenciájaként jött létre. Az alapítók, ha úgy tetszik elfogadták, hogy a CsV. az észlelő csillagászok fóruma. Létrehoztak egy, főleg elméleti kérdésekkel foglalkozó portált.
Nem ellenség, más...
Csak azért jegyzem meg, mert született már néhány, szerintem nagyon kicsinyes, megjegyzés az új fórummal kapcsolatban, itt is és oda is üzentek már...
Én tagja vagyok mindkét fórumnak és nem kellet meghasonulnom miatta...
Csak ajánlani tudom, olvassátok mindkettőt!
Békés, szép napokat, estéket!
Üdv,
L.
Kori 77
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2014.02.28. 10:29

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kori 77 » 2014.03.29. 20:03

Dlajos írta:
astrohist írta:Elsősorban nincs sem alapja sem értelme, hogy egy lezárt, és külső, csillagászathoz semmi képen sem tartozó tárgyat újra kezdjük

Egyetlen gondolattal egészíteném ki Lajos bácsi levelének második mondatát, a többi engem nem érint...
A http://kozmoforum.hu/index.php
nem a Csillagváros ellenében, konkurenciájaként jött létre. Az alapítók, ha úgy tetszik elfogadták, hogy a CsV. az észlelő csillagászok fóruma. Létrehoztak egy, főleg elméleti kérdésekkel foglalkozó portált.
Nem ellenség, más...
Csak azért jegyzem meg, mert született már néhány, szerintem nagyon kicsinyes, megjegyzés az új fórummal kapcsolatban, itt is és oda is üzentek már...
Én tagja vagyok mindkét fórumnak és nem kellet meghasonulnom miatta...
Csak ajánlani tudom, olvassátok mindkettőt!
Békés, szép napokat, estéket!
Üdv,
L.

Szia D.Lajos!
Messzemenően egyetértek veled! Valamint pl. Szabó Zolival. Ha, ennyire ragaszkodunk a Csillagváros
ortodox szabályzatához, előírásaihoz, akkor Tobe ne csodálkozz azon, hogy elsivárult, elsekélyesedett
a csillagvárosban a hozzászólások száma és FŐLEG a színvonal :!:
Tisztelt Bartha Lajos ! Nem kell a kutyát annyira a karóhoz kötni. Meg kell nézni, hogy hányan pártoltak
át, illetve hányan forditottak hátat a csillagvárosnak objektív okokból.
Személy szerint, a kilencediknek regisztráltam a következő fórumon :
http://kozmoforum.hu/index.php?sid=73af ... 3b95dc2950
Inkább nem sorolom fel annak a kb. 15 csillagvárosinak a nevét, aki ezen a
fórumpn regisztráltak! - az elmult egy-két hét alatt.
Lajos bácsi, csak egyetlen nevet említek meg, akit talán érdemteleműl zárt ki a soraiból
a csillagváros a " CSODA SZABÁLYZAT" miatt : Pitóczky József. /Obszidián/
Milyen értelmes témákról írt. Viszont, ahogyan Tobe megjegyzi mostanság semmi
téma nem bukkan fel, ami a CSILLAGVÁROST életben tartaná.
Tudom, hogy ezért a hozzászólásomért talán engem is kizárnak a csillagvárosból!
Ám, legyen.
Kori 77.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: mpt » 2014.03.29. 20:48

Kori 77 írta:Személy szerint, a kilencediknek regisztráltam a következő fórumon :
http://kozmoforum.hu/index.php?sid=73af ... 3b95dc2950

Gratulálok.

Kori 77 írta:Lajos bácsi, csak egyetlen nevet említek meg, akit talán érdemteleműl zárt ki a soraiból
a csillagváros a " CSODA SZABÁLYZAT" miatt : Pitóczky József. /Obszidián/
Milyen értelmes témákról írt.


Idézet a fórumszabályzatból: "Tagonként egy felhasználói fiók létrehozása engedélyezett. Amennyiben másik felhasználónévvel újabb fiókot hozol létre, és ez a tudomásunkra jut, felszólítás nélkül eltávolítjuk."

--mpt
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”