Általános kérdések

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Kori 77
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2014.02.28. 10:29

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kori 77 » 2014.03.29. 21:40

mpt írta:
Kori 77 írta:Személy szerint, a kilencediknek regisztráltam a következő fórumon :
http://kozmoforum.hu/index.php?sid=73af ... 3b95dc2950

Gratulálok.

Kori 77 írta:Lajos bácsi, csak egyetlen nevet említek meg, akit talán érdemteleműl zárt ki a soraiból
a csillagváros a " CSODA SZABÁLYZAT" miatt : Pitóczky József. /Obszidián/
Milyen értelmes témákról írt.


Idézet a fórumszabályzatból: "Tagonként egy felhasználói fiók létrehozása engedélyezett. Amennyiben másik felhasználónévvel újabb fiókot hozol létre, és ez a tudomásunkra jut, felszólítás nélkül eltávolítjuk."

--mpt

Többször elolvastam az új fórumszabályzatot.
Posztán azért, hogy ne én legyek az, akit kizárnak a
fórumszabályzat nem ismerése miatt.
Köszömöm a gratulációt. Még csak pár hete indult el a fórum..., de
máris több ismerős névvel találkoztam, akik anno a csillagváros lelkes tagjai voltak.
Péter! Fontos az, hogy nap mint nap felhívjátok a figyelmünket az új szabályzatra?
Még egy-két ilyen "okos" szabályzat módosítás és Tobénak beteljesül a látomása!
Esetleg, Te is írhatnál egy-két érdekes új témát, amit Bartha Lajos is hiányol.
A legjobb szándékkal írom ezeket a sorokat. De....., valami nincs a régi kerékvágásben!
Kori 77.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: mpt » 2014.03.29. 22:15

Kori77 írta:Fontos az, hogy nap mint nap felhívjátok a figyelmünket az új szabályzatra?


A szabalyzatnak ez a resze egyaltalan nem uj. Pusztan a hivatkozott szemely kizarasanak okakent ideztem.

--mpt
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.03.29. 22:30

"Lajos bácsi, csak egyetlen nevet említek meg, akit talán érdemteleműl zárt ki a soraiból
a csillagváros a " CSODA SZABÁLYZAT" miatt : Pitóczky József. /Obszidián/
Milyen értelmes témákról írt. Viszont, ahogyan Tobe megjegyzi mostanság semmi
téma nem bukkan fel, ami a CSILLAGVÁROST életben tartaná.
Tudom, hogy ezért a hozzászólásomért talán engem is kizárnak a csillagvárosból!
Ám, legyen.
Kori 77.
"

Látjátok, itt van a különbség, köztem, és az acsarkodók közt. (Kornél, ezt most nem rád értem, hanem a rágalmazókra.) Én ui. nem csak felemlegetem szegény "Obszidiánt", hanem az egyetlen voltam, aki szót emelt az érdekében! -
Ami az életben tartást illeti: nos a Csillagvárost szerintem nem az ide nem tartozó témák (Determinált-e az élet...) élteti, évekig el voltunk enélkül is. Mégkevésbé az önjelölt zsenik hosszú és ezotériában hajló. monológjai BQ.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.03.29. 23:46

"Viszont, ahogyan Tobe megjegyzi mostanság semmi
téma nem bukkan fel, ami a CSILLAGVÁROST életben tartaná.
Tudom, hogy ezért a hozzászólásomért talán engem is kizárnak a csillagvárosból!
Ám, legyen."

Kedves Kornél! Mivel többszörös tévedésben vagy, néhány sort még. Nem szívesen teszem a nyilvánosság előtt, de hát nem ismerem a címedet.
Tehát: 1. Szegény P.I. "első kizárására" azért került sor, mert hihetetlenül durva hangú leveleket írogatott, ráadásul még szamárságot is. Minden más hasonló fórumból már sokkal hamarabb kitiltották volna. Útszéli személyeskedését csak úgy lehetett megállítani, hogy kizárták. Amit egyébként azért sajnálok, mert voltak okos megjegyzései is, amikor olyasmikről írt, amelyekhez ért.
P.I. becsületére váljék, hogy belátta a hibáját, elnézést is kért, de hát akkor már késő volt. Magam részéről ezt méltányoltam is, és itt-ott próbáltam más vonatkozásban egy kicsit segíteni is.
Látod, minderről nem tudtál, de azért felháborodtál! Nem kell feltétlenül a sápítozók rágalmait elhinni, hanem ha nagyon érdekel, utána lehet járni.
2. Ha átnézed a naponta növekvő listát, hát eléggé változatos témákat találhatsz. Lehet, hogy valakit nem érdekel a kezdő amatőröknek szóló útmutatást, mást meg a bolygó vagy hold képei, de azért ahogyan végig zongorázom a menüt, minden témára találok valamit.
3. Senki sem akar téged kizárni. De látod, teljesen indokolatlanul, a valódi tényeket nem ismerve máris egy harciasabb hangnemben írtál. Szükséges ez? Jó ez valakinek?
4. Ha a CsV a megindítása óta életben maradt, remélhetőleg fennmarad a jövőben is. Tudod, eszembe jut, hogy még jó régen (pár évtizede) egyik műszaki hetilapunk több űrkutatási-csillagászati cikket közölt, de mindegyik nagyon gyenge,, gyatra volt. Ezt egyszer szóvá tette a szerkesztőnek, amire kedve mosollyal azt válaszolta: "Hát írjon Ön jobbakat". - No, mára elég ennyi, amúgy sem ez ennek a topicnak a célja. BQ.
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: jat » 2014.03.30. 09:56

tobe_ írta:Magyar csillagász fórum van még ezenkívül, ami jelentős ? Valahogy túl kevésnek érzem, ami itt van vagy ilyen kevesen lennénk ? Vagy csak nekem van emberhiányom ?


Négy hónap után végre derült van :)

De ha megnézed, így is születnek hozzászólások. Nyilván kevesebb, mint mondjuk egy hónappal ezelőtt, amikor még mindig tartósan borult volt.

Tamás
Jat
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: zozee » 2014.04.01. 11:27

Sziasztok!

Van lehetőség az országban valahol távcső bérlésre? Lehet nem igazán lenne rá igény, de nekem most konkrétan egy H-alfa naptávcsőre lenne szükségem néhány napos nap erejéig.
Ha valakinek van ilyenről tudomása, vagy a saját eszközét fel tudja ajánlani reális bérleti díj fejében az jelentkezzen.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.04.03. 15:05

Egy jó minőségű Barlow az sok lencse tagból áll, vagy mi a titka, szétszedve ezek belül hogy néznek ki ?
Zsolti82
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.26. 10:43

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Zsolti82 » 2014.04.04. 11:01

Tudna valaki esetleg egy linket vagy egy oldalt írni ahol a Gimp 2 használatáról találok infokat? Teljesen kezdő vagyok a képfeldolgozásban, viszont érdekel a téma és látok bene lehetőséget, de ez nekem még egy kicsit bonyolult. Szolárgráfos és a családi fotókhoz is hasznát tudnám venni. Ha esetleg egy kezdőknek való programot ajánlanátok, azt is megköszönném.
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: zozee » 2014.04.04. 11:11

Zsolti82 írta:Tudna valaki esetleg egy linket vagy egy oldalt írni ahol a Gimp 2 használatáról találok infokat? Teljesen kezdő vagyok a képfeldolgozásban, viszont érdekel a téma és látok bene lehetőséget, de ez nekem még egy kicsit bonyolult. Szolárgráfos és a családi fotókhoz is hasznát tudnám venni. Ha esetleg egy kezdőknek való programot ajánlanátok, azt is megköszönném.


http://gimp.qwqw.hu/
Zsolti82
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.26. 10:43

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Zsolti82 » 2014.04.04. 20:03

Hálám örökké űldözni fog... :)
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”