Napfólia befoglalása?!

Napészlelők fóruma
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Napfólia befoglalása?!

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.12.31. 09:07

Mindenkepp erdemes ellenorizni hasznalat elott, de valoban nem tul serulekeny. Epp minap veletlen levertem eszleles kozben az asztalrol, es ahogy reflexbol utanakaptam (egy papirhengerre van nalam felrakva), epp a folia kozepen az egyik ujjam hegyere erkezett. Visszapattant, leesett, semmi baja nem lett.

--mpt
KoviP
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.11.15. 22:04

Re: Napfólia befoglalása?!

Hozzászólás Szerző: KoviP » 2010.12.31. 12:36

Tóni írta:Kedves Csillagvárosiak!

...

Üdv Tóni


(Bocsánat h kipontoztam, csak nem akartam szétküldeni a fórumot. :) )

Én többek között ezért sem vettem gyári tokos napszűrőt. Rendeltem egy 10x10-es fóliát (ami ráadásul fele olyan drága) és kartonpapírból helyes kis kupakot csináltam neki. Túl van már egy sikeres észlelésen. Még annyit akarok majd, hogy alumíniumos öntapadós szalaggal körbetekerem. Nem szeretném hogy a meleg miatt elengedjen a ragasztó vagy ilyesmi.

Üdv,

KoviP
"A felhőkön és a süvöltő szelen túl, az égbolt sarka mögött terül el a kozmosz. Végtelen és titokzatos, csalogatva hívogat, mintha folyton azt kérdezné: kik vagyunk e Földön és miért?"
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Napfólia befoglalása?!

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.12.31. 13:05

hú, ha a duckttape nevű dologra gondolsz, hát az nekem pár hét alatt szépen elengedte a papírt, én is olyannal ragasztottam körbe a kupakot amit csináltam. körben polifoam, amitől pászentosan fogja a tubust, felül két karton között a fólia. a két karton 36cm átmérőjű, és egy 15 centis fólia van beleszerkesztve kitakarásmentesen az egyik negyedbe. sajnos több, mint elég, még több neutrál összetekerésével is túl erős a fény amit gyűjt, szerintem tovább fogom blendézni, kb 8-10 centire.
nincs aláírás
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: Napfólia befoglalása?!

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.12.31. 13:16

Hát szerintem ez felesleges aggódás. Sőt! Én inkább a gyárit preferálom,
mert valamiért fontosabb a látásom annál a pár forintnál, amit spórolhatnék..
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Napfólia befoglalása?!

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.12.31. 13:22

ge.nom írta:Hát szerintem ez felesleges aggódás. Sőt! Én inkább a gyárit preferálom,
mert valamiért fontosabb a látásom annál a pár forintnál, amit spórolhatnék..


36 centiben nem találtam gyárit, de ha tudsz forrást, ne kímélj. amúgy szerintem senki sem amiatt a pár forint miatt veszi meg inkább a fóliát a gyárinál. számtalan oka lehet. pl alkotás öröme. vagy nem szabványméretű tubus. stb.
nincs aláírás
KoviP
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.11.15. 22:04

Re: Napfólia befoglalása?!

Hozzászólás Szerző: KoviP » 2010.12.31. 13:35

ge.nom írta:Hát szerintem ez felesleges aggódás. Sőt! Én inkább a gyárit preferálom,
mert valamiért fontosabb a látásom annál a pár forintnál, amit spórolhatnék..


Éppen ezért fogom körberagasztgatni még pluszba, nem akarom h szétessen. :)
Amúgy évek óta nem vágtam papírt ollóval meg nem is ragasztgattam, szóval ez kifejezetten jól esett a kreatív énemnek. :D

Feri!
Nem tudom még nem néztem konkrétan utána, hogy milyet akarok. Csak tudom hogy létezik ilyen szalag. Viszont akkor azt kerülöm amit Te mondtál.
"A felhőkön és a süvöltő szelen túl, az égbolt sarka mögött terül el a kozmosz. Végtelen és titokzatos, csalogatva hívogat, mintha folyton azt kérdezné: kik vagyunk e Földön és miért?"
Kkaresz
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2009.12.08. 18:41

Re: Napfólia befoglalása?!

Hozzászólás Szerző: Kkaresz » 2010.12.31. 13:36

Miért szeretnél 36 cm-es fóliát egyben??
Én 17 centis tükörrel észlelek szűkítés nélkül. Néha így is neutrál szűrőt kell használnom vizuális észleléskor, polár szűrőpárt fotózáskor a "sok" fény miatt. És még most a nap elég alacsonyan jár. Mi lesz majd Júliusban?
Én magam készítettem szűrőtartót mer az alkotás öröme is kellett, meg a nem szabványos méret is erre kényszerített...
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Napfólia befoglalása?!

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.12.31. 14:58

Kkaresz írta:Miért szeretnél 36 cm-es fóliát egyben??
Én 17 centis tükörrel észlelek szűkítés nélkül. Néha így is neutrál szűrőt kell használnom vizuális észleléskor, polár szűrőpárt fotózáskor a "sok" fény miatt. És még most a nap elég alacsonyan jár. Mi lesz majd Júliusban?
Én magam készítettem szűrőtartót mer az alkotás öröme is kellett, meg a nem szabványos méret is erre kényszerített...


nem szeretnék 36cm-es fóliát egyben. csak annyit írtam, hogy 36 centi tubusátmérőhöz nem kapni gyári sapkát fóliával, tehát kénytelen maga gyártani az ember. pár hozzászólással feljebb leírtam a konfigurációt.
nincs aláírás
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Napfólia befoglalása?!

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.12.31. 17:56

Kkaresz írta:Miért szeretnél 36 cm-es fóliát egyben??
Én 17 centis tükörrel észlelek szűkítés nélkül. Néha így is neutrál szűrőt kell használnom vizuális észleléskor, polár szűrőpárt fotózáskor a "sok" fény miatt. És még most a nap elég alacsonyan jár. Mi lesz majd Júliusban?
...


Milyen expozicios idoket hasznalsz? Fotografikus vagy vizualis foliaval dolgozol?
Ha jol szamolom, az en 7cm-es fotografikus foliamon 2,7x-szer tobb feny jon at, mint 17cm-es teljes feluleten (vizualis foliaval szamolva), de meg igy is szeretnek neha tobb fenyt, a rovidebb expozicios idok miatt...

--mpt
Kkaresz
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2009.12.08. 18:41

Re: Napfólia befoglalása?!

Hozzászólás Szerző: Kkaresz » 2010.12.31. 19:04

Rövidebb expo. idők miatt jobb lenne a több fény, de azt viszont úgy tűnik, nem igazán csípi a gépem...
Vizuális fóliát használok, 1/2000- 1/8000 sec, mikor mit tudok használni. Kompakt gépem van, én a kijelzőjén látom mit csinálok. Ez nagy hátrány a kiberhelt tükörreflexes gépekkel, egyéb kamerákkal szemben. Ott számítógép monitoron látható a kép nagyban, azonnal lehet korrigálni a beállításokon, fókuszon... Én igazából utólag tudom meg, hogy mit is csináltam. Főleg, hogy nem laptopom van. Gép be, képek letöltenek, ha minden ok (ritkán, elsőre) győztem, ha nem jó, vissza, kezd másként, előről...
Válasz küldése

Vissza: “Nap”