Hold-észlelés

Holdészlelők fóruma
Guest

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: Guest » 2012.09.11. 18:44

Azt hiszem félreértettél,vagy inkább én nem irtam le mindent.BOCSÁNAT. A fotót én keszitettem DMK 41BW kamerával 2x barlow 250/1600 newtonnal. A rianásról érdekelne info ha valaki esetleg....... :lol:
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2012.09.11. 20:23

GEBE írta:Hölgyek Urak sziasztok.

Holdaztam ,de nem rajzoltam (ÜGYETLEN) :roll:

A Platóban (job oldalon) van egy rianás,vagy suvvadás.Halványan látszik. Nem találom az infot a neten hozzá.VALAKI SEGIT?? ;)
PLATO_rianással_2012_09_08-8_44_56A.jpg

PLATO rianassal ??


Én egy éles névtelen gerincre tippelnék ezen kép alapján: http://www.footootjes.nl/Astrophotograp ... x796SS.jpg
Ez a térkép sem jelöl különösebb objektumot: http://www.moonpublicity.com/images/lc/plato_top.jpg

A rianás sem kizárt de az magasabb napállásnál is szépen látszana - a gerincek hamarabb eltűnnek a szem elől. Minden esetre komolyan elgondolkodtató mennyi mindent láthatunk már a távcsöveinkkel! Döbbenetesen szép és részletes fotó! Gratulálok!
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: sq » 2012.09.11. 20:43

GEBE írta:Hölgyek Urak sziasztok.

Holdaztam ,de nem rajzoltam (ÜGYETLEN) :roll:

A Platóban (job oldalon) van egy rianás,vagy suvvadás.Halványan látszik. Nem találom az infot a neten hozzá.VALAKI SEGIT?? ;)
PLATO rianassal ??


1. stefi bogáncs hozzászólására reagált
2. szerintem egy optikai hiba csak, ha megnézed a fölötte lévő síkság peremén lévő egyik kicsi romkráternél is látható hasonló a fényes kráterfal közelében (a plato fölött és egy icipicit jobbra). sőt, a plato-tól balra lévő dombocskák mellett is figyelhető meg hasonló, különösen a plato aljával egy magasságban balra lévő apróbb dombocska (a montes tenerife domb-lánc legbaloldalibb tagja) baloldalán fut egy hasonló dolog, követve a domb ívét. szóval szerintem valami szellemkép, talán csak a jpeg tömörítés viszi bele a képbe a túl fényes pixelek mellett. vagy a kamera.
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
Guest

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: Guest » 2012.09.12. 08:26

Valóban lehet OPTIKAI hiba.Nem zárom ki. A JPEG hiba kizárva mert az élesitetlen *.PSD képen is ott van.

Igazából nincs sok jelentősége. ;)

Köszönöm a segitséget :D
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.09.12. 09:09

Gebe! Sokkal nagyobb felbontású képeken nem látszik ott semmilyen hasonló alakzat, ez tehát egy képbe bevitt információ. Szerintem a bitmanók gerilla akciója :D
A fotó ezzel együtt nagyon szép, különösen az árnyalatgazdagsága fogott meg. Gratulálok!
Guest

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: Guest » 2012.09.12. 10:34

Szia PÉTER.

:lol: Igen VALÓSZINÜ megtámadtak a FRÁNYA BITMANÓK .Nem is kell firtatni a dolgot tovább. ;)

Köszi mindenkinek.
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2012.09.14. 07:14

Ma reggel a vékony holdsarlón volt szerencsém észlelni. sajnos csupán 10-15 percig távcsövezhettem mert felhősödni kezdett de így is sikerült megpillantanom pár objektumot a nyugati peremen bár nagyon nehéz volt azonosítani őket...
Ezeket biztosan láttam É-ról D felé haladva: Cleostratus, Bunsen, Eddington, Struve, Cardanus, Kraft, Riccioli, Rocca.
Még megpróbálkoztam a Mare Orientle-val is de nem láttam. Még a Montes Cordillerát sem mert fátyolfelhők úsztak be a képbe. De minden esetre nagyon izgalmas volt ezeknek a peremközeli objektumoknak a vizsgálata.

Holnap már túl vékony lesz a sarló, és szerintem kisebb csoda kellene hogy egyáltalán megtaláljam.
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2012.09.16. 23:18

Holdkorong pár nappal ezelőtt
120911.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
dzsobacsi
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.18. 09:57

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: dzsobacsi » 2012.09.17. 11:58

Hú, ez megint nagyon "ott van" számomra. Már többször megfordult a fejemben,hogy milyen Hold album lehetne a képeidből, ha egy (vagy több) év termését azonos méretre hozva lehetne nézegetni a teljes Hold-fázison végig...
Gyönyörű, gratulálok!
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2012.09.17. 20:18

dzsobacsi írta:Már többször megfordult a fejemben,hogy milyen Hold album lehetne a képeidből, ha egy (vagy több) év termését azonos méretre hozva lehetne nézegetni a teljes Hold-fázison végig...

Kíváncsiságból megnéztem, hogy az eddigi fotóim hány napot fednek le a teljes fázisból. Huszonegyet, amiből kb. hatot mindjárt ki is dobnék.
Szóval.. adtál egy hosszú távú célt.. Köszönöm! :D
Válasz küldése

Vissza: “Hold”