Hold-észlelés

Holdészlelők fóruma
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Hold-észlelés

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.26. 17:13

Frigyes írta:Eszméletlen ez a kép, komolyan kedvet kaptam a Holdhoz. ...


Lassan-lassan ez már nem kedv kérdése lesz, mivel a halványabb objektumok már nem lesznek láthatók az éjszakai égen az exponenciálisan növekvő fényszennyezés miatt... :(

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Hold-észlelés

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.01.26. 17:54

Attila nem kell bánkódni, azt az eV - t épp ilyen városi egekre ajánlják. Azt a nagy APOdat persze le kell váltani a pici tükörre. Nem kell köszönni a tanácsot, nem került semmibe.
Sidius

Re: Hold-észlelés

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.26. 17:54

Attila írta:Lassan-lassan ez már nem kedv kérdése lesz

Reménykedjünk, hogy nagy fejlettségünkben nem "tüntetjük" el a csillagokat!

Frigyes írta:kedvet kaptam a Holdhoz

Ilyen irányú hátsó szándék van bennem, bevallom. A Hold alulészlelt, pedig van benne kihívás, hiába hiszik sokan, hogy nincs. Kell egy jó térkép hozzá, és évtizedekig eltart még az is, hogy a librációs területekkel együtt teljesen felderítsd a felszínt. Én 4-5 éve csak azzal foglalkozom, hogy a hajdani expedíciók vidékén 250-es műszerrel az abszolút alsó érzékelhetőségi határt keresem. Az átlag időjárást figyelembe véve, még kell további 4-5 év, hogy megállapítást tehessek. (Különben a Rükl megvásárlása egy fordulópont volt. Azóta nem tudok "leállni" a Holddal, úgyhogy mikor felkel, nekem nem "szitkozódás" jut eszembe a mélyegezés közepén, hanem egy másik megfigyelési terület, ahol alaposan "át kell skálázni" a kamerát. :))
Ezenkívül persze minden mást is megnézek a Holdon, de az előbbi mozgat. (Meg a TLP-k, de arról sokan hallani se akarnak. De ott lesz a kamera, ezt garantálom. :) )
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Hold-észlelés

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2018.01.26. 18:25

Janihoz csak annyit fűznék még hozzá, hogy a változatlannak titulált Hold sarki területeinek megfigyelése döbbenti rá az egyszeri észlelőt a legjobban arra, hogy mennyire más és más arcát mutatja ez a vidék a különböző fázisok, sőt MINDEN megfigyelés alkalmával. Saját példám, hogy amikor a nagy Rükl-atlasszal egyszer már elnavigáltam a déli kráterrengetegben, pár nappal később semmit sem ismertem fel... A Hold kifogyhatatlan, ha túl lépünk a legismertebb objektumok megfigyelésén.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Hold-észlelés

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.26. 19:59

Vizi Péter írta:... Saját példám, hogy amikor a nagy Rükl-atlasszal egyszer már elnavigáltam a déli kráterrengetegben, pár nappal később semmit sem ismertem fel...


Hááát, Petikém, tudod, ez már a korral jár... :mrgreen:

Javaslom a Bilobil Forte-t:
https://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/BILOBIL_FORTE_80_mg_kemeny_kapszula/14697

:lol: :lol: :lol:

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Sidius

Re: Hold-észlelés

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.26. 20:06

Ha már Péter az ismertebb objektumokat is említette, még egy kép tegnapról, kb. hasonló -vagy talán hajszálnyival jobb- felbontással, a Rupes Recta és vidéke:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Hold-észlelés

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.26. 20:18

Sidius írta:Ha már Péter az ismertebb objektumokat is említette, még egy kép tegnapról, kb. hasonló -vagy talán hajszálnyival jobb- felbontással, a Rupes Recta és vidéke:


Jani!

Ez csak szingli felvétel (én erre tippelek), vagy video-ból stack-elt és feldolgozott?

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Sidius

Re: Hold-észlelés

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.26. 20:20

Nem szingli, 500 képből 150 db kép kiválogatva. Ez a kamera nem tud ilyen kicsi zajjal dolgozni, csak Stackelve.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Hold-észlelés

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.26. 20:21

Sidius írta:Nem szingli, 500 képből 150 db kép kiválogatva.


És mekkora fókusszal?

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Sidius

Re: Hold-észlelés

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.26. 20:27

Primer 5000 mm. (Nagyon jó nyugodtságnál még lehet kétszerezni, meg 1000x-es nagyítással bolygózni.
A Mars közelségre edzek keményen! :D )
Válasz küldése

Vissza: “Hold”