Jupiter

Bolygóészlelők fóruma
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2015.02.08. 19:39

Igen nagy megelégedéssel töltene el, ha egyszer minden monitoron pontosan ugyanazt a képet láthatnám viszont. -nem mintha ez lenne a legfőbb problémám-
Ennyi jött ki nyugodtságból, a képek között nem volt különösebben éles példány, úgy is mondhatnám, hogy elég egyenletes minőségű volt a videó. A kamera Alccd 5L-II Color, Cmos szenzora van, úgyhogy még gyakorolnom kell. (Nálam maradt kölcsönbe, ez van ráírva.) Még kísérletezek vele, ha majd lesz derültség. Nem hiszem, hogy egy jó nyugodtságnál nagyon megveri a Scopiumot, de messzemenő ítéletet azért nem mernék mondani. A felbontása kellemesebb és még csak egy estényi tapasztalatom van vele. A sajnos nagyon gyakori rossz légköri körülmények között viszont egyértelműen nagyon vaskos előnyben van, ezt már most megállapítottam.
Van még sok videó felezett fókusszal is, de még nem dolgoztam fel, habár inkább az illett a tegnapi körülményekhez. Viszont ez a relatíve túlnyújtott kép többet mond a kameráról.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2015.02.08. 22:49

Ma esti kép:

Object_20150208_1901_57_jupiter_dupla.PNG


Ez meg egy fókusz nyújtott kép lenne, csak itt meg olyan fényszegény, hogy csak ennyit lehet kihozni belőle.

Object_20150208_2026_31_nyujtott.PNG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tobe_ 2015.02.09. 03:21-kor.
Zrínyi
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.02.08. 22:46

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Zrínyi » 2015.02.08. 22:59

Szisztok
Még új vagyok itt a csillagászat terén, de már régen is érdekeltek a csillagok és bolygók. Végre kaptam karácsonyra egy teleszkópot, persze nem egy profi szettet. 300* nagyitásra képes. Minden esetre lelkesen belevetettem magam az égbolt megfigyelésérbe. Ma meg is tudtam figyelni a Marsot és a Jupitert is. Viszont a Jupiternél észevettem hogy van mellette négy kicsi fényes "pötty". Három az egyik oldalon egy a másikon. Lehetséges hogy ezzel a nagyítással látom a holdakat? Vagy ez csak tükröződés lenne?
Amúgy nekem még ez is nagy élmény volt.
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2015.02.09. 06:25

Szia!
Volt már, hogy egy-egy holdat szabad szemmel is láttak megfelelő körülmények között. Megpillantásuk jóformán bármelyik távcsővel könnyű, ahogy általában még binokulárral is. 8x-os nagyítással magam is sokszor láttam őket. Az elérhető nagyítás különben gyakorlatilag semmit nem mond egy távcsőről, javaslom, hogy felhasználói szinten mélyedj el az optikai képalkotás lelki világában, akkor világosabb lesz, hogy mit is várhatsz egy-egy példánytól.
TZ
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.08.21. 16:09

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: TZ » 2015.02.09. 12:58

"ALCCD... típusnévre hallgat, színes példány."

Jani, nagyon jó az a kép már most és ígéretes, mert biztos sokat tartogat még magában az a kamera!!! :)
Basszus, primer fókuszban így néz ki...:) Én ha nyújtom a végletekig, hogy már fény sincs, akkor sincs ilyen...:)/Persze nem is lesz, mert csak 165mm-es a tükör, stb/
Milyen expozíciós idővel használtad?

Zoli
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2015.02.09. 20:16

Na, most megfogtál! :) Nem tudom, teljesen idegen még a kezelőfelület. Csak érzésre mentünk a beállítással, de talán nemsokára összeszedettebb leszek a témában.
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2015.02.10. 18:56

Egy kicsit most volt időm, még egy kép ugyanarról az estéről:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Sidius

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2015.02.12. 15:21

Egy Ganymedes tegnap estéről: A nyugodtság most jobb volt, 6-7-es szint között ingadozott. (249/5000 Cassegrain távcső Barlow kétszerezővel, és Scopium kamerával.)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2015.02.12. 15:37

Ilyet se nagyon láttunk még, hogy részletek vannak a holdjain. A Jupiter maga nem került képbe ?

Ma este én is készítek felvételt, ami az eddigi legjobb lesz remélhetőleg.
Marci1954
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.09.26. 15:53

Re: Jupiter

Hozzászólás Szerző: Marci1954 » 2015.02.12. 17:34

Nagyon klassz lett a Ganymedes! :)
Válasz küldése

Vissza: “Bolygók”