C/2012 S1 (ISON)

Üstökös- és kisbolygóészlelők fóruma
Porrima
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2009.09.20. 20:52

Re: C/2012 S1 (ISON)

Hozzászólás Szerző: Porrima » 2013.12.02. 13:35

Elnézést, hogy nem a témáról írok, de nem állhatom meg, hogy ne tegyek megjegyzést a topic végkifejletére.

Zsolti82 írta:Köszönöm a jókívánságokat és remélem hogy annál a bizonyos ÉVSZÁZAD ÜSTÖKÖSÉNÉL (még ha 87 év mulva is lesz), ugyan így fogunk beszélgetni.

Látod Zsolti, ennek a reményednek még annyi esélye sincs, mint az ISON-nak :(
Én közelítek a 70. évhez, Lajos bátyám meg már akkor ismeretet terjesztett az Urániában, amikor én kisiskolás voltam...

Zsolti82 írta:Szerintem itt nem félretájékoztatás történt, hanem majdnem biztosként kezeltünk egy lehetőséget. Mintha feladtunk volna egy lottót és már előre el is költöttük volna a nyereményt. Aztán lett egy gyenge kettesünk :)

Megint csak a két generáció eltérő életszemléletére tudok utalni: éppen a lehetőség (majdnem) biztosként kezelése a félretájékoztatás a mi szemünkben, a Tiédben meg nem. De mégis a fiataloké a jövő ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Porrima 2013.12.02. 14:38-kor.
Zsolti82
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.26. 10:43

Re: C/2012 S1 (ISON)

Hozzászólás Szerző: Zsolti82 » 2013.12.02. 14:30

Porrima írta:Megint csak a két generáció eltérő életszemléletére tudok utalni: éppen a lehetőség (majdnem) biztosként kezelése a félretájékoztatás a mi szemünkben, a Tiédben meg nem. De mégis a fiataloké a jövő

Szerintem az a média felelősége hogy tényszerű tájékoztatást adjon, az viszont az egyén felelősége hogy osztályozza a bejövő információkat a válóságtartalmuk alapján, és felnőtt módon az a helyükön kezelje azokat. Ha mindent elhinnénk amit nekünk mondanak kérdések feltevése és gondolkodás nélkül, hát... , nem tudom mi lenne. Viszont azzal egyet értek,hogy az elferdített tájékoztatás nem jó tájékoztatás, ez nem is vita téma. Lehet hogy én már olyan világban nőttem fel ahol bizalmatlanabbúl kell kezelni mindent, és ezért nem érzem annyira súlyosnak ezt a "félretájékoztatást". Elnézést mindenkitől az off-topic hozzászólásért, ígérem befejeztem a téma további boncolgatását, és fenntartások nélkül elfogadom hogy különböző módon látjuk a világot, még ha az alapelvek azonosak is.
Guest

Re: C/2012 S1 (ISON)

Hozzászólás Szerző: Guest » 2013.12.02. 15:41

Zsolti82 írta:Én nem hiszem hogy ez egy szándékos szenzáció keltés vagy félrevezetés lenne a folyóírat cikkírói, szerkesztői részéről, inkább sokunk reményeit fogalmazták meg ami akár még ha szerényebb formában is, de akár be is következhetett volna.


Véleményem szerint - - sajnos (ismét) az amatőr csillagász közösség és annak vezetői-irányítóinak a régi iránytól való elfordulásának lett mindenki az áldozata. A mindennapi élet majmolása, a számomra értéktelen bulvár és celeb lét, mint irányzat térnyerésének kiváló példáját lehetett megélni.

Sajnálatos, hogy cirka 30 év elegendő volt egy komoly tudásalapon szervezett közösségi réteg lecseréléséhez, és a hétköznapi életben tapasztalható felszínes gondolatvilág begyűrűztetéséhez.

Koromnál fogva én már rég nem hiszek a véletlenekben.
Tapasztalatból tudom viszont, hogy a túlbuzgóság, a tudás nem kellő mélysége valamint a szereplési-önkifejezési vágy túlburjánzása a legpusztítóbb tudd lenni ;)
lacus66
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.20. 10:00

Re: C/2012 S1 (ISON)

Hozzászólás Szerző: lacus66 » 2013.12.02. 17:05

Hadd szóljak én is pár szót ehhez a témához:

Előszöris, azzal én is teljesen egyetértek, hogy nem kell, nem érdemes túlzásokba esni. De ez igaz nemcsak az ominózus "évszázad üstököse" féle beharangozókra, de igaz akkor is, amikor a felfokozott média-megjelenést kritizáljuk...
Azért, ha a helyükön kezeljük a dolgokat, akkor beszélhetünk ennek a fokozott hírverésnek a hasznáról is. Saját munkahelyemet tudom példának állítani, ahol ennek a hírverésnek a hatására többen, többször érdeklődtek akár az ISON-ról, akár más üstökösökről. Olyanok is, akiknek korábban meg sem fordult a fejükben, hogy egy derült éjszakán az égre nézzenek...
Másrészt, az amúgy csalódásokkal, lemondással, negatív hozzáállással "megáldott" (de inkább megvert) korunkban számomra igenis felüdítő volt a várakozás, a lehetőség ígérete, az esély, hogy talán láthatunk újra egy olyan üstököst, amiről a "régiek" mesélnek...
Folyamatosan követtem a híreket, olvastam Krisztián cikkjeit, sok olyan adatot, információt, mondhatom tudást szereztem közben, ami lehet, hogy szóba se került volna, ha nincs ez a felfokozott várakozás...
És ez jó volt így! Összességében úgy érzem, hogy bár a "fő műsorszámról" lemaradtunk, de végeredményben pozitívan értékelem az üstökösvárást...

Csak már jönne a következő!!!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: C/2012 S1 (ISON)

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.12.02. 17:44

Szegény ISON a tűzzel játszott, túl közel ment hozzá, persze ha nagyobb lett volna és nem esik szét akkor lehet pont jó lett volna a pályája.
ezrrl
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013.03.13. 00:43

Re: C/2012 S1 (ISON)

Hozzászólás Szerző: ezrrl » 2013.12.04. 16:39

Sziasztok!

1 kérdés jutott eszembe!Ugye az Ison darabokra hullott.December vége felé ismételten a Föld "felé" közelítő pályán haladt volna.Akkor a maradvány, "felhője", érintheti a Föld pályáját?Vagy elhanyagolható az esély?!

Üdv,Gábor
naja9
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.01.23. 21:51

Re: C/2012 S1 (ISON)

Hozzászólás Szerző: naja9 » 2013.12.04. 22:37

Amit én láttam animációt a you tube-on,csak a naprendszer felül nézetéből keresztezi a pályánkat.
90/900 SW
gvm57
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2012.11.19. 09:58

Re: C/2012 S1 (ISON)

Hozzászólás Szerző: gvm57 » 2013.12.05. 10:24

Szia Ezrrl!

Az alábbi linken található 3D grafika alapján nem fogunk találkozni a felhővel.
Mozgasd a csúszkákat, és meglátod.
http://neo.jpl.nasa.gov/orbits/epoxi1.html

Üdv.
Gábor
jánosné kapási
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.04.06. 09:07

Re: C/2012 S1 (ISON)

Hozzászólás Szerző: jánosné kapási » 2013.12.05. 13:28

astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: C/2012 S1 (ISON)

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2013.12.05. 13:36

A C/2012 S1 ISON utolsó űrteleszkóp képei december 3-án (ha jól láttam). BQ.
Válasz küldése

Vissza: “Üstökösök és kisbolygók”