Amit tudni akarsz az üstökösökről, de sosem merted megkérdez

Üstökös- és kisbolygóészlelők fóruma
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Amit tudni akarsz az üstökösökről, de sosem merted megkérdez

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2015.09.16. 15:05

A C/2013 US 10 Catilina üstökös koordinátáit és pályaelemeit a googlin itt találod:

"Elements and Ephemeris for C/2013 US10 (Catalina)". IAU Minor Planet Center. Retrieved 2014-09-15.

Az utolsó oszlopban pedig ott van a számított várható fényesség! Ezt az oszlopot kéretik figyelmen kivül hagyni, mert egy rendes üstökös fényessége soha sem annyi, mint amennyinek előre számítják. (De arra azért jó, hogy nagyjából tájékoztasson, érdemes-e pl. egy 10x50-es binoklival keresni.) Október közepére már eléggé feljön észak felé, viszont nagyon közel lesz a Naphoz. Igazán jól észlelhető majd november második felén lesz. BQ
Zsolti82
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.26. 10:43

Re: Amit tudni akarsz az üstökösökről, de sosem merted megkérdez

Hozzászólás Szerző: Zsolti82 » 2015.09.16. 21:06

Köszönöm, valami hasonló információkra gondoltam. Valószínűleg nem kerestem elég kitartóan és ezért nem találtam meg ezeket. Nekem valahogy az üstökösök kiszámíthatatlansága és sok esetben a "most láthatom így utoljára" hangulata fog meg és késztet arra hogy hónapokig készüljek egy eseményre és hajnali kettőkor is felkeljek, még ha mínusz tíz fok van is. Kicsit jobban beleásom magamat a témába és ha találok izgalmas információt, igyekszem itt megosztani, biztos van még valaki ezzel úgy mint én.
Válasz küldése

Vissza: “Üstökösök és kisbolygók”