talán meteorit

Meteorészlelők fóruma
wlk
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.08.21. 11:40

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: wlk » 2014.07.07. 08:06

huppancs írta:Egerszegi kamera ugy latom aprilistol nem is mukodik. Hang amire en felfigyeltem suvito hang, de semmihez nem tudom hasonlitani olyan hangos volt es gyors, majd jott a recsego ropogo hang es vege. Bezzeg en a vbvel voltam elfoglalva, csak akkor eszmeltem fel mikor a csalad egyes tagjai az emeltre rohantak a kornyek kutyai pedig meghulyultek. Par perc utan fbon ismerosok neki alltak irogatni, hogy lattam e valamit...
"eltevedt cseszealj lehetett ha nincs magyarazat ra, ennyi ember nem halucinalhat"



Az egerszegi kamera folyamatosan működik, fogalmam sincs, honnan veszed az információidat, hogy nem működik... Adatai folyamatosan bekerülnek az IMO adatbázisába, a http://www.vcse.hu/meteorok/videometeor_latest.html oldalon pedig ott vannak a legutolsó mért éjszaka képei. (A videometeor.hu-ra nem mindig kerül fel, mert az online feltöltés túlzottan terheli a gyenge mérőgépet.)

Az egerszegi kamera nagyjából északkeletre néz, így ha nem a látómezejében ment, nem láthatta. A szintén Zala megyében működő becsehelyi kamera (kanizsaiak) szintén nagyjából arra néz, azon is rajta lehetett volna. A bajai HUVCSE02 kamera durván Zalaegerszeg-Szombathely felé néz, az sem látott a jelzett időpontban semmit, noha Zala nagyobb részét lefedi - de ismétlem, ettől még lehetett látni Keszthelyről valamit, de nem biztos, hogy ezeknek a kameráknak a látómezejében átment. Ugyanez igaz a budapesti HUVCSE03-04 kamerákra, amik délkeletre néznek, nagyjából szembe a HUVCSE01 egerszegi kamerával.
Ha nem a légterében ment, akkor pedig nincs rajta, ugyanis ezek nem teljes égbolt kamerák.

Mivel a meteorkamrák száma, látómezeje és irányítottsága olyan, hogy nem fedik le a teljes hazai légteret (pláne nem a külföldit), nem lehet azt mondani, ha nem látták, nincs, vagy hogy látniuk kellett volna.

Egyébként a jelenség iránya, fényessége, az észlelő földrajzi helyzete megadása nélkül az egész diszkussziónak semmi, de semmi értelme nincs. A sajtóhírek, az időkép szokásos szenzációhajhászásának hiánya gyanússá teszi a dolgot.
Pekari
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.07. 14:36

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: Pekari » 2014.07.07. 09:44

Zsolt:
Ha jól követtem az eseményeket - 7végén nem nagyon szoktam fórumozni, így most (is) kissé lemaradtam - még nem válaszolt senki a legújabb felvetésre...

Szerintem...
Sokkolt kvarc. A meteorite man-ben láttam ilyesmit igaz ott mikroszkópikus méretben mutatták, hogy a kvarckristály ami egyébként szépen tűs-tömbös (mittomén hogy monják ezt szépgeológus nyelven) hegyikristályba szeret rendeződni a becsapódás (hőjének és nyomásának) hatására átalakul ilyen párhuzamos rétegződésűre és hogy ezt csak a meteorit becsapódás képes (gondolom természetes úton) elérni.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: cbo » 2014.07.07. 10:38

Érdkeset fogok poénlelövés gyanánt mondani.

Ez nem meteoritikus anyag, hanem egy földi ásvány, Helulandit-Ca.
A hely érdekes inkább: Nyizsnij-Tunguszka, 2012!!!

Igen ez onnan van:)

Üdv:
Zs
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.07.07. 14:15

Kép

Ez nem rejtvény, ez (vagy inkább ő?), pallazit.
Szerintem az egyik legszebb.
Fukang
PMG (Pallasite Main Group)
2000-ben találták Kínában, Fukang-hoz közel
1003 kg.
A pallazit nagyon ritka. Eddig mindössze 61 ismert meteorit esemény ismert ami pallazit meteorit.
A 61-ből csak négynek a hullását figyelték meg. Zsebbenyúlos darabok... ;)
Üdv,
L.
codee
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.07.07. 15:58

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: codee » 2014.07.07. 16:08

Sziasztok!

Ez a kő már jó régen a birtokomban van de sose tudtam hogy mi lehet. El volt téve, de most újra a kezembe akadt és az lenne a kérdésem hogy van e ötlete valakinek hogy mi is lehet ez?!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Pekari
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.07. 14:36

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: Pekari » 2014.07.07. 16:24

Ha lemérnéd a sűrűségét biztos sokat segítene....
Így képről...legyen Hematit.
H.Laci
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.07.07. 16:49

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: H.Laci » 2014.07.07. 17:04

Üdv mindenkinek!

Kezdő vagyok ebben a témában, ezért szeretnék segítségért fordulni. A csatornázási munkálatok során felforgatott földkupacban egy 1,132kg-os kőre akadtam.Furcsa kőzet ,amely ugyan megbukott a meteorit sűrűsségi teszten, viszont erősen taszítja a mágnest és a kőzet felületén rozsdás képződmények vannak jelen. A kőzet biztosan nem fém, mert a csatornázási gépek okozta sérülések nem ezt mutatják. A kőzeten található több nagyobb méretű lyuk, amiken keresztül jól kivehető, hogy a kőzet belseje ásványokat rejt.

Van rá esély, hogy az általam talált kőzet meteorit?

Nagyon szépen köszönök minden segítséget!:)

Üdv: H.Laci
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.07.07. 17:08

Tamás!
A köved nem égi eredetű, nem meteorit.
Túlságosan fényes, fémes színű, mintha most políroztad volna, pedig rég nálad van. Rozsdásodnia kellene...
Nem is hematit éppen ezért.
Túlságosan éles peremek láthatóak, nincs olvadék kéreg maradvány, nincs a felületén remaglypt, ez nem zuhant át a légkörön...
Sűrűség mérés, mágnes teszt mindenképp kell. Hagy-e nyomot a fehér papíron, esetleg csempén.
Valószínűleg nem...
Jó lenne másképp megvilágítani és olyan fotót készíteni ahol nem csillog ennyire a felülete...
Üdv,
L.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.07.07. 17:14

H.Laci írta:Furcsa kőzet ,amely ugyan megbukott a meteorit sűrűsségi teszten, viszont erősen taszítja a mágnest és a kőzet felületén rozsdás képződmények vannak jelen. A kőzet biztosan nem fém...

Ne haragudj, de ezt olvasd át még egyszer...
Ha megbukott a sűrűségi teszten, mitől lenne mégis meteorit?
Taszítja a mágnest? Mindkét pólusát? Vonza a vasat?
Nem is értem... :cry:
Üdv,
L.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: cbo » 2014.07.07. 20:58

Nem meteorit.
A szinhelyesseg es az elesseg miatt tobbet nem tudok mondani.
Skala is kellene. Nem hematit.

Zs

codee írta:Sziasztok!

Ez a kő már jó régen a birtokomban van de sose tudtam hogy mi lehet. El volt téve, de most újra a kezembe akadt és az lenne a kérdésem hogy van e ötlete valakinek hogy mi is lehet ez?!
Válasz küldése

Vissza: “Meteorok”