Szabadszemes égi szépségek

Szabadszemes jelenségek (légköri jelenségek, halók és rokonaik, éjszakai világító felhők, sarki fények stb.) észlelőinek fóruma
dzsobacsi
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.18. 09:57

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: dzsobacsi » 2013.06.17. 09:10

vanamonde írta:Kicsit visszaolvastam.. Az utolsó 23 fotót mind én töltöttem fel ebbe a fórumba. Hát senki más nem észlel/rajzol/fotóz szabadszemes égi szépségeket???


De biztos. Hogy miért nincs feltöltve? Talán mert nem lesznek olyan szépek, látványosak, technikailag hibátlanok, stb, mint a tieid.
De egyébként is. A képeidnek érzékelhető sikere van. Ahogy egy öreg színész mondta éhenhalás közben: a közönség szeretete az smafu? ;)
debreczi
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013.05.31. 08:55

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: debreczi » 2013.06.17. 10:35

Nekem tök egyszerű magyarázatom van rá. Nem csinálok fotót, hanem nézem. :)

Régebben, ha láttam valami ilyesmit, akkor megálltam, néztem csodálkozva, aztán amikor összeszedem magam, hogy akkor lefotózom, mire elrohantam a gépért/elővettem a táskából/előkészültem, már tök máshogy nézett ki, a nagy rohanástól a végén már rossz kedvem lett, hogy nem sikerült lefotózni.

Azóta két dolgot értettem meg:
1. Máskor is lesz szép, nem kell rohanni, megállni az út szélén, stb ..
2. Inkább élvezem a látványt, mint kezem/lábam törjem egy olyan fotóért, ami csak részben adja vissza azt az élményt, amit szemmel épp ott és akkor fullHD, fullscreenben élvezhetek. :)

Amúgy a szabadszemes észlelés is kicsit olyan, hogy szabad szemmel más, mint fotón. :)

Néha persze kimegyek fotózni és akkor sikerülnek remek képek, de az más, mint megpillantani valamit.

Kép
20100923-DSC08578 by Mungisi, on Flickr

Amúgy csodás képeket posztolsz, kérlek folytatsd!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.06.17. 22:25

Úgy 20 perce haladt át felettem az ISS űrállomás, hát ilyen fényeset mostanában nem láttam. Hajdú-Bihariak felett ment el, gondolom más is látta, elég feltűnő volt, pedig csak véletlenül épp kimentem és felnéztem. Előtte is vagy 20 perc alatt két másik műholdat is láttam, azok halványak voltak, de felfényesedett mindkettő, utána meg ez tette fel rá a koronát.
Obszidián
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2013.03.27. 03:12

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: Obszidián » 2013.06.18. 00:32

tobe_ írta:Úgy 20 perce haladt át felettem az ISS űrállomás, hát ilyen fényeset mostanában nem láttam. Hajdú-Bihariak felett ment el, gondolom más is látta, elég feltűnő volt, pedig csak véletlenül épp kimentem és felnéztem. Előtte is vagy 20 perc alatt két másik műholdat is láttam, azok halványak voltak, de felfényesedett mindkettő, utána meg ez tette fel rá a koronát.



Szia Tobe.

Itt egy link, ahol az ISS átvonulását táblázatban megtalálod.
Illetve az égbolton merre halad el a csillagok között.
Valamint, az Iridium felvillanások idejét és helyét szintén
táblázatban és az égbolton bejelölve megtalálod.
A lakhelyed koordinátáit okvetlen állitsd be.
Ha ismered a Heave-Above honlapot, akkor elnézést.....
http://www.heavens-above.com/
Obszidián.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.06.18. 10:57

Szia

Köszönöm, lehet már hallottam a nevét, de ég nem mélyedtem bele, tegnap is csak google-ba beírtam "iss orbit" szópárost és ami elsőre előjött ott próbáltam megnézni és tényleg az volt, azért mertem állítani.

Ha előre be lett volna állítva pályájára távcső, biztos jó felvétel készülhetett volna, de még nem tartok ott.

Üdv Béla.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.06.19. 22:39

Holdhaló most itt ilyen, kompakt géppel fényképezve:

holdhalo_20130619_22h_30m.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: mpt » 2013.06.20. 09:09

Szép, csak nem holdhaló.

--mpt
nagyti
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.09.16. 22:52

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: nagyti » 2013.06.20. 09:12

Arra gondoltam, hogy tényleg kellene másnak is feltölteni képet, hogy Gyuri lássa, mennyire fantasztikus képeket köszönhetünk neki. Hiszen nekünk künnyű, látjuk a sajátunkat, aztán látjuk Gyuriét, és rájövünk, hogy ő nyert. És mi már fel sem töltjük :D
Szóval a gondolatot tett kövesse, a Duna budapesti tetőzése előtt 1 nappal felkeltem hajnali 4-kor és kimentem a Gellért-hegy oldalába fotózni. Elsősorban a napfelkeltét, de ha már árvíz volt, azt is. Ez lett belőle.

Üdv,
Tibi
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
gvm57
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2012.11.19. 09:58

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: gvm57 » 2013.06.20. 10:20

Sziasztok!

Gyuri invitálására én is mutatnék egy kedvencet.
(aztán majd keresek még)

Üdv.
Gábor
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2013.06.21. 00:19

Így ért véget az év leghosszabb napja. Holnap, pénteken reggel "visszafordul" a Nap, az éjszakák egyre hosszabbak lesznek, lassan felszárad a csöpögő izzadság, először csak pólóban alszik az ember majd be is takarózik. A levelek megsárgulnak és lehullanak, az ablak csukva marad egész nap, alulöltözve megy dolgozni és megfázik, előkerül a bőrdzseki, a sapka, majd a télikabát és a kesztyű. A fűtésszámla megszalad, leesik az első hó. És hipp-hopp el is jön a Karácsony. ;-)
130620_s.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Szabadszemes jelenségek”