Mi lehetett ez?

Szabadszemes jelenségek (légköri jelenségek, halók és rokonaik, éjszakai világító felhők, sarki fények stb.) észlelőinek fóruma
acz71
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.19. 15:04

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: acz71 » 2010.07.04. 21:18

Sziasztok!

A mai napon (2010.7.4-én) 20:40 - 21:08 CET között kicsivel több mint egy öklömnyi távolságra a Vénusztól, tőle majdnem függőleges irányban (max 20-30 fok eltéréssel) egy pontszerű, a Vénusszal szinte teljesen megegyező fényességű valamit láttunk. A jelenség folyamatosan látható volt, fényváltozást nem tapasztaltunk, majd a fényforrás 20:08-kor hirtelen eltűnt. Furának tartottam a dolgot, ezért én éppen a Stellariumot nézegettem, hogy milyen égitest is lehet, mire kintről kiabáltak, hogy "nincs meg"...

Hm, szerintetek mit láttunk ?
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: Atis » 2010.07.05. 17:29

Üdve! Tegnap este én sem tudom mit láttam, plíz help. Binoval tanulgattam a csillagképeket, fényesebb csillagokat, amikor a Kismedve Kocab csillaga alatt picivel a Polaris irányába (de nem felé) É-ra egy átlagos repülőgép sebességének kb. 2xesével egy a Vénusz fényességének és méretének megfelelő dolgot láttam egyenes vonalban elhaladni. Sajnos az útját végig nem tudtam követni, mert az ablakból néztem. Nem húzott csóvát, semmilyen hangot nem hallottam (repülő) és nem integettek felém róla zöld emberkék sem. Ezért elbizonytalanodtam, mi lehetett ez. Műhold, hulló-bármi, repülő? Biztos nem a Vénusz volt, mégha olyan is volt szabad szemmel, hacsak mondjuk nem épp most döntött úgy, hogy belezuhan a Napba. :)
Inkább segíts minthogy kötözködj.
orhazoli
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2009.09.16. 17:44

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: orhazoli » 2010.07.05. 17:44

Üdv!

Valószínűleg a Nemzetközi Űrállomást láttad. Kb. olyan fényes vagy fényesebb, mint a Vénusz bolygó.

ozo
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: András » 2010.07.05. 17:46

Atis írta:Üdve! Tegnap este én sem tudom mit láttam, plíz help. Binoval tanulgattam a csillagképeket, fényesebb csillagokat, amikor a Kismedve Kocab csillaga alatt picivel a Polaris irányába (de nem felé) É-ra egy átlagos repülőgép sebességének kb. 2xesével egy a Vénusz fényességének és méretének megfelelő dolgot láttam egyenes vonalban elhaladni. Sajnos az útját végig nem tudtam követni, mert az ablakból néztem. Nem húzott csóvát, semmilyen hangot nem hallottam (repülő) és nem integettek felém róla zöld emberkék sem. Ezért elbizonytalanodtam, mi lehetett ez. Műhold, hulló-bármi, repülő? Biztos nem a Vénusz volt, mégha olyan is volt szabad szemmel, hacsak mondjuk nem épp most döntött úgy, hogy belezuhan a Napba. :)


Szinte biztos, hogy az ISS-t láttad. A heavens-above.com oldalon a földrajzi hely megadásával megkapod 10 napra előre a láthatóságot.
czejczej
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2009.09.16. 20:12

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: czejczej » 2010.07.05. 19:23

Atis írta:Üdve! Tegnap este én sem tudom mit láttam, plíz help. Binoval tanulgattam a csillagképeket, fényesebb csillagokat, amikor a Kismedve Kocab csillaga alatt picivel a Polaris irányába (de nem felé) É-ra egy átlagos repülőgép sebességének kb. 2xesével egy a Vénusz fényességének és méretének megfelelő dolgot láttam egyenes vonalban elhaladni. Sajnos az útját végig nem tudtam követni, mert az ablakból néztem. Nem húzott csóvát, semmilyen hangot nem hallottam (repülő) és nem integettek felém róla zöld emberkék sem. Ezért elbizonytalanodtam, mi lehetett ez. Műhold, hulló-bármi, repülő? Biztos nem a Vénusz volt, mégha olyan is volt szabad szemmel, hacsak mondjuk nem épp most döntött úgy, hogy belezuhan a Napba. :)


Szia!:)

100%, hogy az ISS-t láttad...szerencsére én is tanúja voltam a repülésének:) a http://www.stoff.pl/ oldalról letudod szedni az orbitron nevű programot:) több 100 műhold pályáját vele figyelni és előre jelezni az átvonulásokat:) (én ezt használom)

üdv.:Csaba
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.07.05. 19:27

A CalSky sokkal egyszerűbb! http://www.calsky.com
Egy egyszerű regisztráció és pontos földrajzi adatok megadása után elég megbízható adatokat nyújt.
czejczej
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2009.09.16. 20:12

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: czejczej » 2010.07.05. 19:32

ge.nom írta:A CalSky sokkal egyszerűbb! http://www.calsky.com
Egy egyszerű regisztráció és pontos földrajzi adatok megadása után elég megbízható adatokat nyújt.


Ez tudtommal internet függő....amit én ajánlottam az pedig net nélkül is működik:)
Syx
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010.06.26. 21:33

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: Syx » 2010.07.05. 20:47

Sziasztok! Tegnap este ha jól emlékszem 22:50 körüli időben húzott el az ISS felettünk. Pont a stellariumot nézegettem, mikor megláttam, hogy mindjárt jönni fog. Felkaptam a 8X21-est és kirohantam a teraszra. Ahogy felnéztem, már meg is pillantottam. Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyors. Szóval tuti te is azt láttad.
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: Atis » 2010.07.06. 10:51

Köszi a választ és az előrejelző linkeket! Tényleg érdemes figyelni, mert nagyon gyors és fényes, eléggé meglepődtem rajta :)
Inkább segíts minthogy kötözködj.
Válasz küldése

Vissza: “Szabadszemes jelenségek”