Fotózás az alapoktól.....

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
btibor9891
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:12

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: btibor9891 » 2015.03.30. 12:07

Imre, azt a fehér műanyagot valószínűleg már az előző tulaj tette bele.
Saját 6x30-asomban és barátom 9x50-esében is túl vékony volt a gyári gumi gyűrű, lötyögött benn a kereső. Kellő vastagságú kábel szigetelése van most mindkettőben jó szorosan. Vizura elég.
Nekem se szimpatikus stabilitás szempontjából a Spring Load tartó, pillanatok alatt be lehet állítani egy 2x3 csavarost is, ha merőleges a csavarok vége. Pólustávcsőre ez fokozottan érvényes - lenne.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Imre » 2015.03.30. 13:27

btibor9891 írta:Imre, azt a fehér műanyagot valószínűleg már az előző tulaj tette bele....
Ez szinte biztos! Elgondolkodtam, hogy hogyan lehetne kis átalakítással, két gyűrűvel stabilabbra készíteni. Alább egy vázlatot mutatok, ha valami nem világos, akkor kérdezz rá! Mi a véleményed? Megéri? Üdv. Imre
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Attila » 2015.03.30. 13:54

Imre írta:... Elgondolkodtam, hogy hogyan lehetne kis átalakítással, két gyűrűvel stabilabbra készíteni. ...


Ez miért is lenne jobb, egyszerűbb, olcsóbb, merevebb, stabilabb, stb., mint a sima 3+3 csavaros megoldás???


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Imre » 2015.03.30. 14:22

Attila írta:Ez miért is lenne jobb, egyszerűbb, olcsóbb, merevebb, stabilabb, stb., mint a sima 3+3 csavaros megoldás??? MDA
Attól drágább volt, még használtan is, hogy most lehúzzam... arra viszont alkalmas, hogy próbáljak belőle várat építeni, aztán majd belátom, hogy ez az, amiből nem lehet! :lol:
A talpának kotyogását megoldottam. A gumi helyett majd beteszek egy műanyag drótszigetelés karikát, és amilyen lesz, úgy használom. Gyártani semmit nem fogok hozzá, mert annyit nem ér. Vezetni nem fogok ezzel, de kereséshez elég stabil lesz. No ennyi. Nem lenne jobb, stabilabb stb. mint a 3+3 csavaros! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Imre » 2015.03.30. 14:29

Fotózni szeretném a Vénuszt. Ha lehet, akkor UV fényben is. Egy kompakt gép érzékelője elől leszedem a sávszűrőt, akkor érzi valamelyest az UV fényt? Hogy lehet kimérni, hogy mennyit javul az érzékenysége? Infrában már szemmel láthatóan sokkal érzékenyebb, de mivel tudnék UV fényre tesztelni? Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2015.03.30. 15:07

Nem jobb a 4 csavaros megoldás a 3 nál? Párosával egyszerűbb tekergetni két, szemben álló
csavart, mint 3-mat...

Most elgondolkodtam, egy olyan megoldáson, ahogy a mesterlövész puskákon rögzítik a távcsövet.
Elől hátul csavar, az oldalírányú állításhoz, a fel-le irányhoz meg egy menetes szár, nem pedig csavarok.

Ez sokkal merevebb, és egyszerűbb beállítani, mint a 3 csavarost.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Imre » 2015.03.30. 18:02

Kukac írta:Nem jobb a 4 csavaros megoldás a 3 nál? Párosával egyszerűbb tekergetni két, szemben álló
csavart, mint 3-mat...

Most elgondolkodtam, egy olyan megoldáson, ahogy a mesterlövész puskákon rögzítik a távcsövet.
Elől hátul csavar, az oldalírányú állításhoz, a fel-le irányhoz meg egy menetes szár, nem pedig csavarok.

Ez sokkal merevebb, és egyszerűbb beállítani, mint a 3 csavarost.


Hány lövésig maradna 1" pontos? Kb. 5 km távolból látni ekkora szög alatt egy 100 Ft-os érmét! Itt a vezetéshez sokkal pontosabb és stabilabb beállítás kell, mint egy puskánál! Én a 3+3 csavaros megoldást választanám. Először meglazítom az első és hátsó felső csavarokat, majd az alsó 4-re ráfeszítem a kacsómmal a csövet, és amikor sikerült pontos irányba betekerni, akkor visszahúzom a felső kettőt is, majd mindegyiken kicsit még szorítok, hogy a rugalmas alakváltozás miatt beálló pontatlanságot is kijavítsam. Szerintem ez ennyi. Aztán a használat során ha elmászik, akkor jöhet az átvizsgálás, hogy az, amire rögzítettem, vajon megfelelően szilárd-e, vagy nyaklik-nyeklik az egész! Semmi alátét, meg gumialátét, meg hasonló nem kell! Rendesen meg kell szorítani, és akkor ez a része stabil! Elvileg az alsó 4 csavarból 2 darab első lehetne akár egy megfelelően méretes bütyök is, mert az is elegendő a pontos beállításhoz! Igazad van, megfelelő a 4 csavaros megoldás is. Üdv. Imre
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Imre 2015.03.30. 18:25-kor.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2015.03.30. 18:24

Imre írta:Fotózni szeretném a Vénuszt. Ha lehet, akkor UV fényben is. Egy kompakt gép érzékelője elől leszedem a sávszűrőt, akkor érzi valamelyest az UV fényt? Hogy lehet kimérni, hogy mennyit javul az érzékenysége? Infrában már szemmel láthatóan sokkal érzékenyebb, de mivel tudnék UV fényre tesztelni? Üdv. Imre


pl.:pénzvizsgáló LED vagy lámpa,CD v. DVD lemezből kis spektroszkóppal
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Imre » 2015.03.30. 18:27

lESI FOTÓS írta:pl.:pénzvizsgáló LED vagy lámpa,CD v. DVD lemezből kis spektroszkóppal
Szerinted egy kék led elegendő, ugyanis azzal szoktam nézegetni a színes szálakat a papírpénzen! Köszi a tippet! Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2015.03.31. 16:47

Imre írta:
lESI FOTÓS írta:pl.:pénzvizsgáló LED vagy lámpa,CD v. DVD lemezből kis spektroszkóppal
Szerinted egy kék led elegendő, ugyanis azzal szoktam nézegetni a színes szálakat a papírpénzen! Köszi a tippet! Imre


Ha fluoreszkálnak a csíkok,akkor valamennyi UV tartalma van.

http://megaled.hu/hu/webshop/led-dioda/ ... led-detail
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”