Webkamerás megfigyelés

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
mcll
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.02.25. 19:49

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: mcll » 2016.05.16. 01:08

Na az első próbálkozásom... hááát nem tudom. :D Óragép még ugye nincs, ezt a képet egy a Toucam által készített videóból raktam össze a Registax-al. Egyelőre még azt sem tudom mit klikkelgetek benne, egy youtube videó segítségével próbáltam. Kicsit savanyú, kicsit csúnya, de az enyim, és az első felvételem. :)
jupiter 01.jpg


És itt vannak ömlesztve a ma készült videók... iszonyat nehéz a fókuszt ezzel a kamerával megtalálni, annyira picit kell mozdítani a fókuszírozó csavaron hogy alig látom a képernyőn közbe hogy jó-e vagy sem, mert persze ekkor rezeg is a kép nagyon. Ráadásul a wxAstroCapture szoftverben sem nagyon tudom mit hogyan érdemes beállítani. A távcsőnek iszonyat a fényereje, a Gaint szinte teljesen le kellett húzni (főleg a Jupiternél), és a shuttert is eléggé fel kellett tolni 1/250 1/500 környékére. Ráadásul nem tudom miért az fps nem akart 15 fölé menni, hiába állítottam be 25-öt. Szóval úgy érzem van mit tanulnom bőven... :)
https://www.youtube.com/watch?v=Ssrm8DppN2w&list=PLZ9ITtRaeyKyD6tpdeLoW7FrludKKsN2k
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2016.05.16. 15:17

Jó az a kamera, látszik, hogy éles a képe, az enyém ahhoz képest nagyon homályos.
mcll
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.02.25. 19:49

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: mcll » 2016.05.16. 19:02

tobe_ írta:Jó az a kamera, látszik, hogy éles a képe, az enyém ahhoz képest nagyon homályos.

A fene tudja. :) Mindenesetre valahogy jó lenne megtanulni a beállításokat felvétel közben, meg hogy hogy lehet kihozni a legtöbbet ebből a Registaxból, mert most még csak nyomkodom mint egy hülye. :D
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2016.05.16. 23:06

Hidd el, hogy irigylem tőled azt a kamerát. :)

Az fps értéked, meg hogy csak 15, az nem a te hiányosságod, hanem lehet a géped gyenge neked is.
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2016.05.17. 06:46

Registax alapok magyarul:

http://scharekf.hu/dotroll/csillag/csil ... gistax.pdf

Igaz,azóta sokat fejlesztettek a progin,de az alapvető működése megérthető a leírásból.
mcll
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.02.25. 19:49

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: mcll » 2016.05.17. 07:28

tobe_ írta:Hidd el, hogy irigylem tőled azt a kamerát. :)

Az fps értéked, meg hogy csak 15, az nem a te hiányosságod, hanem lehet a géped gyenge neked is.

Egy Dell Latitude E6510-es laptopról van szó, I5 procival és SSD meghajtóval. Az azért jóval többet tud. ;)
mcll
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.02.25. 19:49

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: mcll » 2016.05.17. 07:29

lESI FOTÓS írta:Registax alapok magyarul:

http://scharekf.hu/dotroll/csillag/csil ... gistax.pdf

Igaz,azóta sokat fejlesztettek a progin,de az alapvető működése megérthető a leírásból.

Köszi, ez a doksi megvan nekem is, de teljesen más a felülete mint a 6-osnak. Nem sikerül kiigazodjak rajta sajnos.
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2016.05.17. 07:43

Próbáld ki egy korábbi, egyszerűbb verzióját a programnak. Talán ez segíteni fog, hogy megértsed a program felépítését, működését. Én annak idején így (sokat) kínlódtam vele, amikor használtam rendszeresen a Philips ToUcam Pro II kamerámat.

üdv.,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Balubácsi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.05.17. 07:31

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Balubácsi » 2016.05.17. 08:04

Sziasztok! Teljesen kezdő vagyok webkamerás fotózásban. Internetes útmutatásokat követve Celestron 114/1000 Newtonomhoz legyilkoltam régi, nem használt Creative Live!Cam webkamerámat, azaz kiszedtem belőle az optikai tagot, hogy csak a CMOS szenzor maradjon. Ezután eszkábáltam hozzá egy adaptert is, amivel az 1,25"-ös okulárkihuzatomhoz csatlakoztatni tudom. Ezt követően okulár ki, webkamera be, megcéloztam a Holdat, de az eredmény nagyon lehangoló volt. Az egy dolog, hogy tűéles képet nem tudtam elérni, sőt,még éleset se nagyon, mert erre való a Registax/AutoStakkert2, de ami engem a legjobban meglepett, hogy a kapott kép hatalmas volt, legalább 150-200x nagyításnak megfelelő. Ezzel szemben a neten mindenhol azt olvastam, hogy az ilyen "primal focus" technikával készült képeknek pont, hogy nagyon kicsinek kellene lenniük. Mit csinálok rosszul? Eszkábáljak esetleg egy adaptert "eyepiece projection"-höz, és próbáljam meg a távcsőhöz csatlakoztatott okulárra csatlakoztatni a webkamerát? Minden segítséget köszönök.

Edit: ilyen képet tudtam csinálni kedvenc kráteremről, a Platónról. Ez már AutoStakkert2-vel való feldolgozást követően állt elő. Olyan, mintha túlzottan nagy lenne a nagyítás. (Nem hagytam lehűlni az optikát, ez is okozhatja az életlen képet.) 640x480-as felbontásban készült a videó, 15 fps-sel.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.05.17. 09:03

lESI FOTÓS írta:Registax alapok magyarul:

http://scharekf.hu/dotroll/csillag/csil ... gistax.pdf

Igaz,azóta sokat fejlesztettek a progin,de az alapvető működése megérthető a leírásból.


Ezt nem ismertem, nekem ez van meg:

http://data.hu/get/9727137/Registax_v3.pdf
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”