Kamerák

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
P.GyörgyAttila
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.06.25. 10:30

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: P.GyörgyAttila » 2011.08.02. 06:17

szucs_g írta:Egyébként tervezem a 350-esnek a High-End átalakítását (dobozcsere, peltier hűtés, MEADE DSI chip az EOS-é mellé vezetőnek stb.) :-)

Szia
Kiváncsian várom! Én is játszom a gondolattal, de még folyik az információ gyűjtés. És nem az első 350-esen szeretném megtanulni, hogyan csináljam meg jól a második 350-est... :D Inkább türelmesen várom, hátha hozzáértőbb emberek megmutatják, hogyan is kell elsőre jól megcsinálni.
szucs_g
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.12.12. 19:26

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: szucs_g » 2011.08.02. 07:41

P.GyörgyAttila írta:
szucs_g írta:Egyébként tervezem a 350-esnek a High-End átalakítását (dobozcsere, peltier hűtés, MEADE DSI chip az EOS-é mellé vezetőnek stb.) :-)

Szia
Kiváncsian várom! Én is játszom a gondolattal, de még folyik az információ gyűjtés. És nem az első 350-esen szeretném megtanulni, hogyan csináljam meg jól a második 350-est... :D Inkább türelmesen várom, hátha hozzáértőbb emberek megmutatják, hogyan is kell elsőre jól megcsinálni.



No eleddig én is csak figyeltem a távol-keleti fickók veszélyes akcióit, de úgy látom nekik sikerült s a buktatókat is sikerült kiküszöbölniük (a chip, elektronika lefagyása).

Gábor
TuzaFerenc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009.09.17. 22:02

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: TuzaFerenc » 2011.08.15. 20:29

P.GyörgyAttila írta:
szucs_g írta:Egyébként tervezem a 350-esnek a High-End átalakítását (dobozcsere, peltier hűtés, MEADE DSI chip az EOS-é mellé vezetőnek stb.) :-)

Szia
Kiváncsian várom! Én is játszom a gondolattal, de még folyik az információ gyűjtés. És nem az első 350-esen szeretném megtanulni, hogyan csináljam meg jól a második 350-est... :D Inkább türelmesen várom, hátha hozzáértőbb emberek megmutatják, hogyan is kell elsőre jól megcsinálni.


Szia,

Ilyesmire gondoltál?
http://andromeda.csillagaszat.hu/tuza/i ... /350d.html
P.GyörgyAttila
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.06.25. 10:30

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: P.GyörgyAttila » 2011.08.31. 11:27

TuzaFerenc írta:
Szia,

Ilyesmire gondoltál?
http://andromeda.csillagaszat.hu/tuza/i ... /350d.html


Szia Feri

Igen, most találtam meg (ezt is) De először a mechanikát kell "tisztába" tenni :D
moxican
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.07.23. 00:34

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: moxican » 2011.09.05. 04:10

Sziasztok

En vettem egy Canon SX130 IS digitalis kamerat. Ez nem DSLR, de CCD chipje van. A gyari beallitas szerint enged egy maximum 15 masodperces exposure-t. En update hack-et raktam erre (CHDK) es igy mar enged egy max 2048 masodperces exposure idot. Nem tudom hogy aggodjak e a hoszzu exposure ido miatt, gondolok ilyenre hogy a CCD chip homerseklete. A max amit kiprobaltam eddig az 80 masodperc volt, ekkor a chip homerseklet felemelkedett 46c-rol 47c-ra. Van egyaltalan egy ilyen hogy maximum homerseklet egy CCD chip-nek? Azt tudom hogy a melegedes termeszetes de csak egy bizonyos hatarig az. Elore is koszi a valaszt.
Skywatcher Evostar 150 Akromatikus Refraktor CG5 Nemet Ekvatorialis Allvanyon
Meae 10" SCT
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2011.09.05. 08:30

moxican írta:Nem tudom hogy aggodjak e a hoszzu exposure ido miatt, gondolok ilyenre hogy a CCD chip homerseklete. A max amit kiprobaltam eddig az 80 masodperc volt, ekkor a chip homerseklet felemelkedett 46c-rol 47c-ra. Van egyaltalan egy ilyen hogy maximum homerseklet egy CCD chip-nek? Azt tudom hogy a melegedes termeszetes de csak egy bizonyos hatarig az. Elore is koszi a valaszt.

Nem hiszem, hogy a chip túlmelegedne. Inkább a zaj miatt aggódnék.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Guest

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Guest » 2011.09.05. 10:52

Egy példa a melegedés hatásaira.

DMK41 BW camera 10 Cfokon, és 30 Cfokon készult dark képek

Tönkremenni nem fog csak használhatatlan lesz a kép a zajtól és a hot pixeltől.--Igaz ez nem bütykölt camera. Max expó 1 óra gyárilag.
10 Cfokon MAX ERŐSITÉS (hasznalható)
Dark10fok65secMAXgain.jpg


és 30 Cfokon MAX ERŐSITÉS (használhatatlan)
Dark30fok65secMAXgain.jpg
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.07.10. 14:24

Canon tuning:
http://magiclantern.wikia.com/wiki/Magic_Lantern_Firmware_Wiki
Gondoltam hátha valakit érdekel.
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.01.16. 18:41

Érdemes lenne e egy saját készítésű CCD érzékelő chipes kamerát megcsinálni, árban alul vagy minőségben fölül múlva a kaphatóakat ? Akár több darabot, ha egy példány nem érné meg.

Mi erről a véleményetek ? Pl. egy ilyen chippel vagy van még párféle lehet, ami használható lenne.

http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/99441/SONY/ICX285AQ.html
btibor9891
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:12

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: btibor9891 » 2013.01.16. 20:59

Szerintem ha minőségi előrelépés a cél, akkor első lépcsőfok egy 450D átalakítása és tisztességes hűtése, a következő fokozat, ha CCD, akkor mindenképp hűtött, és monokróm. Hogy mennyire közelítené meg a kiforrott gyáriakat minőségben, nem tudom, árban se vagyok biztos, hogy nagyon alá lehetne vágni azonos minőséget feltételezve. Ami újabban piszkálja a csőrömet, az az EMCCD. Biztos hogy nehezebb olyan jóra megcsinálni, mint a gyáriakat, de ha fele olyan jó lesz, akkor is jobb teljesítményt kéne nyújtania a mezei CCD-knél.

Nem sok infót lehet találni ezekről a gyári kamerákról, iszonyú drágák és kevés van belőlük.
Az EMCCD-t vákuumkamrában -80°C-al hűtik, kvantumhatásfoka 92% körüli, és a pixelekből érkező jelet még a digitalizálás előtt akár 1000-szeresre erősítve a kiolvasó elektronika zaja effektív ~0,1 elektron/pixel!

http://junior-ccd.fn-f.de/#
Egy német amatőr szerzett egy ilyen kamerát, és 1-5 másodperces (!!!) expók százaival olyanokat lő, amit egy méretkategóriával nagyobb távcsövektől szoktunk meg!
Egyik fórumon írta 2010-ben, hogy pár éve egy 4 éves bemutatódarabhoz jutott hozzá jelentősen mérsékelt áron. Az akkori új ára 12.000 $ lett volna :?

Szerintem ebben van a jövő, csak fogalmam sincs, mikorra kerül tömegtermelésbe :)
Piszkésen is van egy ilyen épített (?) kamera az 50 centisen, sok nagyon rövid expóval a távcső felbontását ki tudják vele aknázni.

Jó dolog az álmodozás :D
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”