Kamerák

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2013.03.21. 11:33

Gyimó írta:Leginkább mély-egekre és bolygókra szeretném használni. Esetleg Holdra. A távcső egy 70/900-as lencsés lenne, erről mit tudtok mondani? Az állványt most cserélem jobbra (idáig EQ-1-es volt ˇ-ˇ).

Öszinte leszek: ezzel a műszerrel felejtsd el az asztrofotózást. Mind mély-égre mind bolygóra kicsi az átmérője. Egy tükörreflexes fényképezőgép pedig nem igazán bolygófotós műszer.

Ezzel a távcsővel leginkább Nap/Hold felvételeket tudsz csinálni. Alapvetően a teljes korong rajta lesz a képen, tehát ne a kráterek részleteinek megörökítését célozd meg. Óragép nagyon muszáj, akárcsak tükörreflexes kamera.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Avatar
BZd
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.11.21. 12:39

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: BZd » 2013.03.21. 19:06

Én nem jelenteném ki ilyen élesen, hogy ezzel a távcsővel nem lehet fotózni.
Tükörreflexes géppel kiváló képeket lehet vele készíteni a Holdról és a Napról, az egész belefér a látómezőbe. Nekem 10 éve van egy 70/700-as SkyWatcher távcsövem, gyakran irányítottam az ég felé általában egy EOS350D-vel a végén: http://www.flickr.com/photos/bzd/tags/s ... refractor/
Ezek jó része nyers képnek tekinthető, a mai tudásommal több is kihozható lenne belőlük.

Webkamerával Holdat is lehet vele fotózni kicsit nagyobb felbontásban, a Napfoltok már nehezebb célpontok, de kellő alázattal és kitartással azok is hálás témák. Igaz, csak ezért nem érdemes venni egy webkamerát.

Egy óragép azonban mindenképpen hasznos.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2013.03.21. 21:34

BZd írta:Én nem jelenteném ki ilyen élesen, hogy ezzel a távcsővel nem lehet fotózni.

Finomítottam a véleményemen, szóval azt hiszem összességében nincs nézeteltérés köztünk :)
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2013.03.21. 22:36

Alapvetően bármilyen távcsővel lehet fotózni. 8-)
Csak a képek lesznek különbözőek... :D

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Gyimó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.01.02. 13:54

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Gyimó » 2013.03.22. 11:36

Szóval a webkamerát ajánljátok? Abból nálam sajnos csak a scopium kamera jöhet számításba. De ahhoz laptop is kell igaz?
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2013.03.22. 12:16

Gyimó írta:Szóval a webkamerát ajánljátok?


Szerintem nyugodtan elkezdheted a fotózást azzal, amid van, de a filmes gépeket én is kihagynám már...
Inkább kezd valami olcsóbb, használt Canon-nal, de mindenképp DSRL-rel.

A képek sz@rok lesznek (főleg az elején), sokat fogsz kínlódni mind a felvétel-készítés, mind pedig a képkidolgozás során, de ezt nem lehet (és nem is célszerű) megspórolni, és rengeteget fogsz tudni tanulni belőle.

Ha van óragéped a mechanikádon, akkor több lehetőséged is lesz; ha nincs, akkor csak a nagy felületi fényességű objektumok (Nap - szűrővel, Hold, bolygók) maradnak, rövid expozíciós idővel.

Ennek során pedig el tudod majd dönteni a Molnár Péter által feltett - és egyébként nagyon is helytálló - kérdést, hogy milyen terület fog leginkább érdekelni. Ezek után pedig már "csak" abba az irányba vezető fejlesztésekre kell költened, amivel sokkal hatékonyabban (és olcsóbban) fogsz célt érni.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.03.22. 15:25

Ezek a nagy DSLR kamerák nehezebbek, mint egy kis webkamera, a távcsőnek is el kell bírnia, nekem a kis kamerától is elmozdul, ha ráteszem.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2013.03.22. 15:42

tobe_ írta:... nekem a kis kamerától is elmozdul, ha ráteszem.


Akkor sz@r a mechanikád...
Cseréld le.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
astro
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2009.09.21. 21:43

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: astro » 2013.04.08. 23:17

Szeretnék segítséget kérni az alábbiakhoz:
a netet böngészve több helyen találtam csillagászati célra forgalmazott webkamerákat. Így többek között az ebay-en, több ny-európai forgalmazó oldalain, kínai oldalakon stb az alábbi kamerát http://www.chinavasion.com/china/wholesale/Electronic_Gadgets/Cool_Gadgets/Astronomy_Telescope_Eyepiece_Camera, de sehol nem találok hozzá - vagy csak az én figyelmemet kerülte el - tesztleírásokat, tesztképeket, gyakorlati felhasatnálók tapasztalatait. Kérem, ha valakinek van e fenti eszközzel kapcsolatos tapasztalata, tud tesztoldalakat, tesztképeket stb nagyon megköszönném. Ivánszky Zoltán Bp.
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2013.04.09. 08:32

Elméletielg ugyanaz az érzékelője mint ami a Orion Starshoot Solar System Imager-ben vagy a iOptron iE1300 Electronic Eyepiece-ben van.
Sok képet én sem találtam, dde ha mondjuk ezt megnézed és megnézed mire képes a távcső más kamerákkal:
http://www.astrobin.com/22498/
vs
http://www.astrobin.com/21475/E/
akkor meg lehet saccolni mire képes.

plusz a videók is adnak támpontot:
http://www.youtube.com/user/troctocaro?feature=watch

De tesztet én sem találtam...
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”