Kamerák

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2015.04.28. 13:31

ugyan nem SPC900 ,hanem Fusion,de a sebesség teszteket érdemes átnézni (benne a kompresszió mód is):

http://dslrmodifications.com/fusiontest5.html
PolluxHUN
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.02.06. 14:15

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: PolluxHUN » 2015.05.01. 11:55

Bocsi félre ment komment!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára PolluxHUN 2015.05.04. 09:45-kor.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Tom » 2015.05.04. 08:38

Srácok! Írtok itt mindenféle bűvös dolgról, mint debayerizálás, raw módba állítás, long expo. Kedvet kaptam a dologhoz és pont elém sodródott egy kissé használt webkamera, egy Logitech Quickcam. Sajnos pontos típust nem tudtam beazonosítani. Mivel nem működik gondoltam megpróbálom a bayer maszkot eltávolítani róla, még, ha ki se tudom próbálni a végeredményt, legalább kockázat nélkül ráérezhetek az ideális módszerre.
Lecsupaszítottam az érzékelőt és elkezdtem finoman piszkálni egy élesre vágott hurkapálcikával, de nem hatottam meg a felületet egyáltalán, a következő lépésben gombostűvel estem neki, közben nagyítóval figyeltem, de nem láttam változás, olan mintha egy üvegfelülettel lenne bevonva az érzékelő, oldalról sem tudtam alányúlni.
IMG_20150502_124140.jpg


Ti, hogy álltatok neki? Egyáltalán miként kell ezt szakszaerűen csinálni?
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: zozee » 2015.05.04. 08:46

Szia!

Igen, az érzékelő le van zárva egy üveglappal, azt először el kell távolítani. Elég nehézkes, óvatosan kell, de olyan is volt nekem, hogy csak egy fogóval összeroppantva jött le.

Üdv:
Zozee
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Tom » 2015.05.04. 10:41

Köszi!
Erről eszembe jut nagybátyám, állítólag igaz, története, mikor gyerekkorában egyszer fagyizott a Gerbeaud cukrászdában kehelyből. Ő mohón nekiugortt, de nem jutott vele sokra, erre a pincért hidegvérűen egy "pardon" kiséretében leemelte a fagyinak látszó üveg borítást. :D

Bocsi az offért.

Akkor megpróbálom azt az üvegborítást leemelni, remélem a vezetékezés túléli. (Bár ez esetben végülis mindegy.)
zvaragabor
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.10.05. 20:12

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: zvaragabor » 2015.05.04. 16:25

Igen, ahogy írják, egy üveglap van ragasztva a szűz érzékelő elé. Én úgy távolítom el, hogy kézi hőlégfúvóval kb 400 C°-ot fújok közvetlen az üveglapra. A melegítéstől a ragasztás megolvad, és csipesszel, fogóval, valamivel le lehet szedni az üveglapot. Azért vigyázni kell, az IC-k forrasztása is megolvadhat, és leeshet az IC. Szűk végű fúvóval csak a szenzorra irányítva kell.
A nyers erővel való "letörés" nekem nem jött be, az üveglap kagylósan törik, szétpattan az üvegszilánk mindenfele.
Utána az RGB réteget egy fogpiszkálóval le tudom túrni. Azért lenne jó egy működő kamerával csinálni, mert akkor élőben látod is a műveletet a gépen, látod hogy melyik rétegnél tartasz, vag hogy hol van még ott maradva réteg. Párszáz, vagy ezer Ft-ért már vannak kamerák a használt oldalakon.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Tom » 2015.05.05. 08:04

No, eszembe jutott a hőlégfúvó is, de nem tudtam mennyit árt a szenzornak, ezért félretettem az ötletet, és pengével próbáltam lepattintani. Valóban kis szilánkokban töredezett, szerteszét repülve. A lényeg, hogy voltam olyan "ügyes", hogy némi vezetékezést is eltávolítottam. Aztán az rgb réteg már nem volt különösebben nagy dolog.
Mindenesetre azt látom, hogy ez az üveg lesz a nehéz pont.

Gábor, kár, hogy nem olvastam a hozzászólásodat előbb, akkor mégis a hőnél maradtam volna.
Esetleg pákával rámelegítve is működik a dolog?

Amúgy van már egy távcsőre feleszkábált web kamerám, de kaptam ezt a darabot barátomtól, hátha tudok valamit kezdeni vele, gondoltam gyakorlásnak jó lesz, mielőtt nekiugrok a még működőképesnek.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: géza » 2015.05.05. 10:01

Zozee, mit gondolsz mi a problémám. A zöldlevél fotó (és minden másik) középen színez jól a fusizott webkamerámnál. A könnyebbség miatt régi fotólencsékkel kisérletezem. Fényút reflexió?
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
zvaragabor
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.10.05. 20:12

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: zvaragabor » 2015.05.05. 16:40

Tom írta:Esetleg pákával rámelegítve is működik a dolog?


Kétlem, a pákával egy pici pontban melegítesz. Mire megolvasztod a ragasztást az egyik részen, majd mész tovább, és ott is megolvasztod, addigra az előtte olvasztott rész visszaköt. Az én hőlégfúvómhoz van egy kb fél cm átmérőjű nyílásra szűkítő vég, azzal kb pont a kívánt felületet hevítem.
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: zozee » 2015.05.05. 20:28

Igaz, hogy nekem is kagylósan tört és a szilánkok szanaszét szóródtak a szenzor környékén, de óvatosan le lehetett fújni maradéktalanul. Viszont egy másik bontott kamerámnál, ahol szenzort cseréltem én is használtam hőlégfúvót, és az érzékelő lapka egyszerűen elvált a szenzor alapjától. Úgyhogy csak óvatosan a hővel.

____Zozee
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”