Kamerák

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.01.17. 00:58

Jó képeket csinált vele, mindenesetre elég sokat rajzolok áramköröket, ha lenne egy ilyen használható valami, meg tudnám rajzolgatni meg el is készíteni az áramkört azon nem múlna éppen, még akár szórakozásképpen is meg lehetne, legfeljebb nem lenne jobb ... :)
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2013.01.17. 10:24

tobe_ írta:Jó képeket csinált vele, mindenesetre elég sokat rajzolok áramköröket, ha lenne egy ilyen használható valami, meg tudnám rajzolgatni meg el is készíteni az áramkört azon nem múlna éppen, még akár szórakozásképpen is meg lehetne, legfeljebb nem lenne jobb ... :)


Egyetértek Tibivel.

Véleményem szerint "hagyományos" CCD vagy CMOS érzékelővel már nem érdemes foglalkozni a konyhaasztal sarkán. Ezekből a cuccokból már nehéz kihozni többet - a fél világ ezt fejleszti; ráadásul olcsóbbat, mint a sorozatgyártás, szinte lehetetlen.

Akkor már inkább az EMCCD technológiára volna érdemes fókuszálni, de attól tartok, oda meg nem elég az "áramkör rajzolás". Sokkal inkább mély elektronikai ismeretek kellenének, hogy az adott érzékelőkből ki lehessen hozni az adott technológiai szint maximumát. Ha erre képes vagy, akkor hajrá! Ezt valóban érdekes lenne megkapargatni shoestring eszközökkel is.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
MGen
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.09.21. 14:00

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: MGen » 2013.01.17. 15:14

CCD kamera építése szerintem már csak akkor jön képbe, ha olcsóbban szeretné az ember megúszni. De sok munka van vele.
CMOS-ban pedig a Canon EOS érzékelői annyira jók, hogy rossz nézni. Nem a kvantumhatásfokra gondolok, hanem a sötétzajra (legtöbb esetben nincs sok előnye a hűtésnek) és arra, hogy iszonyú olcsó és még egy jó kis fk.gépet is kapsz "mellé".

Jómagam sem tettem még le erről, hogy építsek kamerát, de én az sCMOS-on vagyok rajta, legalábbis elméletben. A sötétzajával lehetnek bajok, de hát tökéletes érzékelő nincs. :)

A Sony ICX szenzoraival lehet ugyan hosszat exponálni, de lehet, hogy zavaró tényező, hogy elég erős "amp glow"-ja van, legalábbis azoknak, amikkel eddig találkoztam. Ez a DMK kamera képén is látszik (bal felső rész világosabb hátterű). Ez olyan durván 3 e-/mp/px "megvilágítás/sötétáram", ami egy hűtetlen, kb. 20 C fokos "profi CCD"-nek felel meg. (CCD-k között egyébként elég alacsony a Sony-k tényleges sötétzaja.) Halvány objektumra exponálva, keskeny szűrővel ez nem biztos, hogy jó. De próba szerencse, azt hiszem van ICX szenzoros (hosszúexpós) CCD kamera a piacon.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.01.17. 20:56

Egy Texas Instruments chipet találtam TC246 nevűt, de nem tudom ez mennyi árú lehet pl. ami, EMCCD és most létezik is.
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2013.01.25. 14:50

Én is kamerát keresek, és szembejött ez:
ASI120MC/ASI120MM
http://www.zwoptical.com/Eng/Cameras/ASI120/index.asp

Elég meggyőző a speckója
http://ghgtechn.com/admin/upload/634912 ... 4_DS_B.pdf
(A Quantum Efficiency a 43 és 44. oldalon van, igaz a FF estimated)
Árban barátságosabb mint a többi, igaz ilyen öszvér típus (bolygóra, mélyére, vezetni is jó), ezért igazából nem nem annyira jó egyikre sem.

Nektek mi a véleménytek róla?
Gyimó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.01.02. 13:54

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Gyimó » 2013.03.20. 18:28

Sziasztok!
Nekem is gondjaim vannak a kamera beszerzéssel. "Kisdiákként" nincs tőkém DSLR-t vagy EOS-t venni, viszont van két cserélhető objektíves régi gépünk. A baj csak az, hogy mindkettő "még" filmes. Azt szeretném kérdezni, hogy lehet e ilyen eszközökkel igényes képeket készíteni?
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2013.03.20. 18:42

Gyimó írta:Sziasztok!
Nekem is gondjaim vannak a kamera beszerzéssel. "Kisdiákként" nincs tőkém DSLR-t vagy EOS-t venni, viszont van két cserélhető objektíves régi gépünk. A baj csak az, hogy mindkettő "még" filmes. Azt szeretném kérdezni, hogy lehet e ilyen eszközökkel igényes képeket készíteni?

Ha sok felesleges kidobni való időd és pénzed van, akkor mindenféleképpen érdemes kisérletezni. Ugye, az ég alatt nem látod, hogy milyen lett a felvétel (éles, alul-, felül exponált) az előhivásnál is sokmindent el lehet rontani, és még képfeldolgozni sem lehet.

Egy használt, belépőkategóriás EOS 300D, 350D stb néhány tizezer forintért megvásárolható, ezekkel mérföldekkel hamarabb érhetsz el sikereket, mint egy filmes géppel.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2013.03.20. 19:21

Csak annyival egészíteném ki Levente hozzászólásást, hogy DSLR a lényeg...
pl:
http://www.expressz.hu/hasznalt-canon-e ... -45213330/
vagy ezt objektív nélkül:
http://hardverapro.hu/apro/canon_300d_k ... _1-50.html
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: mpt » 2013.03.21. 08:38

Gyimó írta:Sziasztok!
Nekem is gondjaim vannak a kamera beszerzéssel. "Kisdiákként" nincs tőkém DSLR-t vagy EOS-t venni, viszont van két cserélhető objektíves régi gépünk. A baj csak az, hogy mindkettő "még" filmes. Azt szeretném kérdezni, hogy lehet e ilyen eszközökkel igényes képeket készíteni?


Kanyarodjunk egy percre vissza a gyokerekhez.
Tisztazni kene eloszor, mire kene a kamera? Milyen muszered van? Milyen mechanikan?

Melyeg? Akkor a regi Canon vaz jo valasztas, de kerdes a muszer, a mechanika, a vezetes, es meg par dolog, amire kb a hasznalt vaz aranak 10x+ el lehetne kolteni. Nem is beszelve a fenyszennyezesrol, kitelepulesrol, stb.
Nap-Hold-bolygok? Egyszerubb - lehetoleg ekvatorialis - allvanyrol webkameraval sokkal hamarabb hoz eredmenyt.

--mpt
Gyimó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.01.02. 13:54

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Gyimó » 2013.03.21. 11:28

Leginkább mély-egekre és bolygókra szeretném használni. Esetleg Holdra. A távcső egy 70/900-as lencsés lenne, erről mit tudtok mondani? Az állványt most cserélem jobbra (idáig EQ-1-es volt ˇ-ˇ).
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”