Autoguider

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Figlár
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013.04.05. 18:24

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: Figlár » 2015.01.05. 23:15

Attila írta:
pergerg írta:... Ez alól csak az olyan rendszerek képeznek kivételt, amelyek tizedpixelre is tudnak vezetni.


Ha jól tudom, ma már (ill. az utóbbi néhány évben fejlesztett) minden auto-guider szoftver ilyen.
Pl. PHD vagy PHD2.


MDA

Jól tudod. Sőt, akár tized alá is lehet menni. Ha nagyon jó az ég, 0.07 pixellel vezetek. Alapon pedig 0.18 pixel.
Üdv: Géza
Figlár
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013.04.05. 18:24

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: Figlár » 2015.01.05. 23:21

PolluxHUN írta:Üdv Mindenkinek!

ALCCD5 mono kamera (használtan) 9x50-es keresővel történő vezetésre 45.000 HUF-ért korrekt választás? :roll:

1000-1200-as csőig tökéletesen lehet vezetni vele. Én is ilyen megoldást használok. Ha megadod a korrekt pixel méretet és a kereső fókuszát, nagyon jó megoldás. Ez 5,2 micron és 180mm. A többi beállítás inkább mechanika függő.
Üdv: Géza
PolluxHUN
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.02.06. 14:15

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: PolluxHUN » 2015.01.05. 23:53

Figlár írta:
PolluxHUN írta:Üdv Mindenkinek!

ALCCD5 mono kamera (használtan) 9x50-es keresővel történő vezetésre 45.000 HUF-ért korrekt választás? :roll:

1000-1200-as csőig tökéletesen lehet vezetni vele. Én is ilyen megoldást használok. Ha megadod a korrekt pixel méretet és a kereső fókuszát, nagyon jó megoldás. Ez 5,2 micron és 180mm. A többi beállítás inkább mechanika függő.


Ááááá szuper! Pont egy 200/1000-es newton-hoz kellene. ;) A mechanika HEQ5 pro lesz.
SMartin
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.06.30. 16:22

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: SMartin » 2015.06.30. 16:26

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni, hogy érdemes-e a Sky-Watcher Synguider-t megvásárolni? Van valakinek személyes tapasztalata a termékkel kapcsolatban? Nagy előny, hogy nem kell laptopal használni. Vagy esetleg jobb eredményt lehet elérni QHY5L-IIm monokrom kamerával laptoppal összekötve?
Válaszaitokat előre köszönöm!
szcsongor
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.01.04. 14:35

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: szcsongor » 2015.10.22. 15:22

Sziasztok!

Nagyobb távcsőberuházás előtt állok, és a kinézett Skywatcher 200/1000 HEQ5 Pro Goto rendszerhez nézegetek guiding lehetőségeket. Egyelőre külön guider cső nélkül csak arra gondoltam, hogy jó lenne legalább számítógéphez kötni a mechanikát és azzal objektumra állni illetve onnan vezérelni a követést.
Vannak már bluetooth megoldások, inkább ezeket preferálnám (nem kéne kábelezni).

Egyik az ez: http://store.simulationcurriculum.com/collections/skysafari/products/skybt-bluetooth-wireless-telescope-controller
Ennek segítségével a Sky Safari 4 alkalmazással mobilról vagy tabletről lehet vezérelni a teleszkópot, ahogy néztem a programot, kb egy szinten van a Stellariummal, adatbázisában milliónyi objektum kb 18-as határmagnitúdóig. Viszont a vezérlést még soha nem próbáltam, nem tudom hogy muzsikál a gyakorlatban.

A másikat itt biztos többen ismerik és használják is, ez az Ursa Minor program és annak bluetooth vezérlő doboza. A honlap szerint az új verziót már egyes Canon gépekhez is lehet csatlakoztatni, és így az expót is lehet vezérelni.

Árban nagy különbségek nincsenek, mindkét megoldás kb 40-60ezer Ft (szoftver + vezérlő).

Van aki használja a Sky Safarit? Kinek mi a tapasztalata ezekkel?

Ahogy nézem, nincs nagy pörgés itt a fórumban, de remélem benéz ide valaki :)
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2016.08.16. 12:34

Sziasztok!
Tud valaki segíteni, hogy tudom "összeházasítani" a PHD-t az EQ3 Gotoval? Amim van hozzá: Toucam SPC840k webkamra (ezt használja is a PHD), EQ3 goto tavalyi FW-el.
Letöltöttem az Ascom platformot, telepítettem Celestrone és Synscan drivereket is alá.
A laptopon van RS232, így az interfész nem gond. Kábel másik vége a kézi vezérlőbe megy.
A PHD-ban Synscan-t kiválasztva (Celestrone nem tetszik neki) Mount alatt elindul a guide, de folyamatosan dob hibaüzenetet, hogy nem támogatja a cuccom a PulseGuide-ot.
Rossz irányba indultam el, vagy kihagytam valamit, vagy (remélem nem) eleve felejtős az egész?
Köszönöm: Frigyes
Üdv: Frigyes
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2016.08.16. 15:36

Frigyes írta:Sziasztok!
Tud valaki segíteni, hogy tudom "összeházasítani" a PHD-t az EQ3 Gotoval? Amim van hozzá: Toucam SPC840k webkamra (ezt használja is a PHD), EQ3 goto tavalyi FW-el.
Letöltöttem az Ascom platformot, telepítettem Celestrone és Synscan drivereket is alá.
A laptopon van RS232, így az interfész nem gond. Kábel másik vége a kézi vezérlőbe megy.
A PHD-ban Synscan-t kiválasztva (Celestrone nem tetszik neki) Mount alatt elindul a guide, de folyamatosan dob hibaüzenetet, hogy nem támogatja a cuccom a PulseGuide-ot.
Rossz irányba indultam el, vagy kihagytam valamit, vagy (remélem nem) eleve felejtős az egész?
Köszönöm: Frigyes

Szerintem a Pulsguide csak ST-4 porton keresztüli vezetés esetén működik. Kell egy USB->ST4 átalakító, vagy ne PulsGuide-dal vezess.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2016.08.16. 19:19

SzarkaLevente írta:Szerintem a Pulsguide csak ST-4 porton keresztüli vezetés esetén működik. Kell egy USB->ST4 átalakító, vagy ne PulsGuide-dal vezess.

Szia Levente!
Az USB->ST4-re egy Ursaminor jó lenne? Az van elfekvőben. Bár azt még nem tudom, hogy a PHD alatt azt hogy állítsam be.
Az, hogy ne PulsGuide-al vezessek, hol kapcsolható ki?
Bocs a sok hülye kérdésért, sajnos ezek még ismeretlen vizek számomra. :?
Köszönöm: Frigyes
Üdv: Frigyes
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2016.08.16. 19:29

szcsongor írta:Sziasztok!

Egyik az ez: http://store.simulationcurriculum.com/collections/skysafari/products/skybt-bluetooth-wireless-telescope-controller
Ennek segítségével a Sky Safari 4 alkalmazással mobilról vagy tabletről lehet vezérelni a teleszkópot, ahogy néztem a programot, kb egy szinten van a Stellariummal, adatbázisában milliónyi objektum kb 18-as határmagnitúdóig.


Jó cuccnak néz ki. Kb hasonló cipőben járok. Csak nekem EQ5 van motorok nélkül. Ha ezt megvenném meg a dual AX vezérlést, akkor még valamivel olcsóbb is lenne mint a GOTO kit. Kevesebb vezeték lenne plusz tablettel/mobillal lehetne irányítani. Viszont a guiding még kérdéses lenne, mert nekem nem tiszta, hogy hogyan lehetne ehhez hozzáaplikálni...
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2016.08.16. 19:43

Frigyes írta:
SzarkaLevente írta:Szerintem a Pulsguide csak ST-4 porton keresztüli vezetés esetén működik. Kell egy USB->ST4 átalakító, vagy ne PulsGuide-dal vezess.

Szia Levente!
Az USB->ST4-re egy Ursaminor jó lenne? Az van elfekvőben. Bár azt még nem tudom, hogy a PHD alatt azt hogy állítsam be.
Az, hogy ne PulsGuide-al vezessek, hol kapcsolható ki?
Bocs a sok hülye kérdésért, sajnos ezek még ismeretlen vizek számomra. :?
Köszönöm: Frigyes

Igen, az Ursaminor jó lenne. A többi kérdésre nem tudom a választ.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”