Milyen gépet érdemes venni?

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
parragh
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2011.01.08. 22:02

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: parragh » 2011.10.31. 21:10

Szia!
Nem értek nagyon a DSLR-ekhez (még..), de már több helyen hallottam/olvastam, hogy objektív nélkül nem akar exponálni (ami persze egy érthető védelem). A menüjében kell megkeresni és kikapcsolni ezt a védelmet.
Remélem ezzel is segítettem..
Üdv,
Marcell
ferolg
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.08.23. 09:55

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: ferolg » 2011.10.31. 22:11

Köszönöm !!!
Megtaláltam..:)
100/900 SW PRO APO
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: maro » 2012.04.03. 12:55

Kifejezettem (gazdag)amatőrök számára:
http://mlzphoto.blog.hu/2012/04/03/igaz ... aign=index
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: Imre » 2012.04.06. 23:13

Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
obga
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.09.20. 23:28

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: obga » 2012.08.23. 16:26

Sziasztok!
Kacsintgatok az asztrofotózás felé, a fényképezőgépről csak nagyon halvány elképzeléseim vannak...
Ami biztos, hogy Canon.
Amit lehet újan kapni elfogadható árban, az az 1100D. Használtan vannak jó áron 450-es és 500-as masinák.
Mire kell figyelni egy használt gép vásárlásakor? Írtatok itt tippeket, h hosszú expozícióval tök sötét kép, meg pixelhiba, ilyesmi... Van-e más is? Pl. CCD élettartam, stb?
1100D-t használ itt valaki? Át lehet alakítani, mit a régebbi gépeket?
Szóval dilemmában vagyok, segítsetek, lszi... :?:
kulizoli
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:49

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: kulizoli » 2012.08.24. 13:50

obga írta:Sziasztok!
Kacsintgatok az asztrofotózás felé, a fényképezőgépről csak nagyon halvány elképzeléseim vannak...
Ami biztos, hogy Canon.
Amit lehet újan kapni elfogadható árban, az az 1100D. Használtan vannak jó áron 450-es és 500-as masinák.
Mire kell figyelni egy használt gép vásárlásakor? Írtatok itt tippeket, h hosszú expozícióval tök sötét kép, meg pixelhiba, ilyesmi... Van-e más is? Pl. CCD élettartam, stb?
1100D-t használ itt valaki? Át lehet alakítani, mit a régebbi gépeket?
Szóval dilemmában vagyok, segítsetek, lszi... :?:


Itt találsz gép teszteket, magas ISO-s képekkel is: http://pixinfo.com/hu/
Én jelenleg Nikont használok. Gondolkodtam a váltáson, de Canon 550D alá biztos nem mennék (lásd a képzaj teszteket a linkelt oldalon. A három-négy számjegyű Canonok főleg színzajban erősek).
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.08.24. 18:08

Most vettem erre acélra egy új Canon 600D-t. Több okból.
1. Olvastam egy cikket vhol (bocs, nincs meg a link), hogy ennek a modellnek a legkisebb a zaja
a Canon 3 számjegyű modelljei közül.
2. Ennek van kihajtható hátsó LCD-je, így a fókuszálás Liveview-val nagyon kényelmes. Akárhogy is van kicsavarodva a gép a tubuson, szépen utána-csavarod az LCD-t és kényelmesen fókuszálsz.
3. Megfizethető.

Ha van nagyon sok zsetonod, vegyél egy Canon 60DA-t, ami 3x ennyibe kerül, de csillagászati fotózásra lett kifejlesztve. (nem éri meg, de hátha....)
miczo
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011.02.24. 19:34

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: miczo » 2012.08.24. 22:24

A canon gépeknek az érzékelő szempontjából legalább 3 generációja volt eddig.
1: 1D, 1Ds, 5D, 10D, 300D csoport. Ezekben egy olyan cmos szenzor van, amin a zajcsökkentés hardveresen a lapon van, tehát minden egyes pixel rendelkezik egy visszacsatoló áramkörrel, ami kivonást végez a szenzor és egy referencia "tranyó" közt, így az áramkörben keletkezö zajt (hőzaj) nagyrész kioltja. Ezeket a tip érzékelőket onnan lehet felismerni, hogy nincs szükség utólagos zajcsökkentésre, hosszú expónál (több perc) sem zajosodik ki a kép.

2: 20D, 30D, 5DmkII, 350D, 400D,450D ... Ezek a második generációs cmos érzékelőkkel szereltek. Minden pixel 12 bites intenzitásinfót hordoz, már nincs benne áramköri zajcsökkentő elem, tehát a hosszú expónál egy ugyanilyen idejű (zárt rekeszes) vakképet von ki az exponált képből. Szintén az elektronikai zajt szűri. Hátránya hogy egy 2 perces képnél 4 percig molyol a kamera. Ezek az érzékelők a hosszú expónál drasztikusan zajosodnak. Érdemes több rövidebb (1/2 perc-1perc) képet összegezni.

3: 40D, 1DmkII, 7D, 50D, 60D, 600D - ezek a legfrissebb modellek 14 bites DA-val szereltek, ennek megfelelően magas iso-n is jól teljesítenek. A nagyobb pixelszám miatt sajnos relatíve zajosak, de az érzékelő bitmélysége miatt jól lehet vele dolgozni. A zajcsökkentés itt is úgy megy mint a 2. pontban.

Jómagam az 1. tipusú gépeket favorizálnám, pont azon cmosok igen alacsony zaja és jó hosszú expós képessége miatt, viszont megfontolandó az is, hogy egy 300D-n borzasztó nehéz abban a pentatükörben bármit is élesre állítani. Van egy régi 300D-m és 40D is és azt kell mondanom, hogy a live view-t igen nehéz bármivel űberelni. Több rövid expo, egy jó raw konverter + registax és lehet szórakozni. :)
obga
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.09.20. 23:28

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: obga » 2012.08.25. 10:13

Köszönöm a hasznos tippeket, tanácsokat...
Ezek alapján körbejárom mégegyszer a témát. Próbálok valami költséghatékony megoldást kitalálni :D
Lehet, h 1100D lesz belőle főként az ára miatt. A kényelmet (600D) beáldozom pár 10e Ft-ért cserébe.
Mőnich L
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2012.08.02. 15:06

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: Mőnich L » 2012.09.22. 15:48

Halihó!

Tegnap este Várady F. barátommal kint voltunk a nagy kunsági (félig pest megyei) pusztában. Amíg ő alapobival fotózta a az Észak-Amerika ködöt és környezetét, addig én a C9.25-el kalandoztam. Aztán, Feri barátom is beállt nézelődni. Megnéztünk egy halom mélyeget, majd a kelő Jupitert.
Fel sem tűnik, ha Feri nem mondja, hogy nincs expovezérlője, mégis automatikusan vezérli a kamera saját magát. Ez nekem elég nagy újdonság volt, mivel egyforma kameráink vannak (Canon Eos 400D). Azt mondta, Tarjánban kapott valami szoftverfrissítést. Hmmm. Ez érdekelne engemet is. Tud valaki valami hasznos információval segíteni?
Előre is köszönöm!
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”