Sony DSLR/PEN asztrofotózásra?

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Sony DSLR/PEN asztrofotózásra?

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2011.11.29. 12:27

csakb írta:
Mit említettek az évkönyv egyik cikkében, és mi nem volt akkor kereskedelmi forgalomban? :)
Ha a hátsó megvilágítású szenzorokra gondolsz, azok már nagyon régóta kereskedelmi forgalomban vannak. Pl. a Bajai Csillagvizsgálónak már 10 évvel ezelőtt is egy hátsó megvilágítású CCD-vel szerelt Apogee AP-7 kamerája volt, de a Hegyhátsáli Obszinak is van régóta egy hasonló kamerája. :)


Akkor félreérthetően fogalmaztam.. Én úgy gondoltam a kereskedelmi forgalmat, hogy elérhető áron, és boltokban megvásáolható.. Pl hátsó megvilágítású érzékelők most kezdenek elterjedni a fényképezőgépekben. Gondolom 10 évvel ezelőtt az az Apogee kamera nem "aprópénz" volt! Tudom, egy Alpha 77-es sem egy olcsó dolog, de mégis más kategória. Persze a tévedés jogát fenntartom :D
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Sony DSLR/PEN asztrofotózásra?

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.29. 12:45

attila dezső írta:Akkor félreérthetően fogalmaztam.. Én úgy gondoltam a kereskedelmi forgalmat, hogy elérhető áron, és boltokban megvásáolható..


Ez bizony igaz, már akkor is egy vagyon volt egy ilyen eszköz. Most is az.

A fényképezőkben meg szinte már csak ez az egyetlen járható út, ha meg akarják tartani az érzékenységet a teljesen értelmetlen pixelszám növelés mellett.

A Sony mostanában megtanult végre szenzorokat gyártani, ez már látszott a Nikon D7000-nél és a Pentax K-5-nél is.
Ezek az új NEX-ek is piszok jó érzékelőket kaptak, kár, hogy ilyen lehetetlen méretű és fogású vázban. :)
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Sony DSLR/PEN asztrofotózásra?

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2011.11.29. 16:46

csakb írta:
Ez bizony igaz, már akkor is egy vagyon volt egy ilyen eszköz. Most is az.



Hát bizony nem occó. Az Apogee cuccok valahol 4000 dolcsinál indulnak.. És az még igencsak kis felbontású csipet használ. Azon az oldalon ahol "mazsoláztam" csak 1 kamerát találtam aminél jelzik, hogy hátsó megvilágítású, és az volt olyan 40000 dolcsi! A többihez csak annyi volt írva: rendelésre.. Szóval ha a 4000 dolcsit nézzük( az olcsó verzió/kis felbontás), akkor abba bőven belefér egy Sony A77, meg egy überbrutál i7-es konfig a feldolgozáshoz! No jó a másik szériából (apogee) 2000 dolcsi az induló ár, a felbontás pedig 1024x1024pixel. Persze vannak más, olcsóbb gyártók is.. Amik olcsóbbak, de kb azok is egy komolyabb DSLR árban vannak (1400-1500 dollár) de... Csak egy célra használhatók... Persze tudom, az ideális eset az, amikor az DSLR/MILC-ből kiszeded az IR-szűrőt, és akkor kvázi alkalmatlanná válik más célra. Azaz képszerkesztőben be lehet állítani a helyes fehéregyensúlyt, de az egy picit macerás.. Szóval a kérdés kicsit bonyolult.. Persze opció az is, hogy használt gépbe beruház az ember, vagy megveszi az alap szériát pl Alfa 33 Alfa 35 (és csak a gépvázat) és azt alakítja át. De még mindig kérdés, hogy hogyan muzsikálnak ezek egy Canon géphez/érzékelőhöz (450D 500D 550D 600D) képest..
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Sony DSLR/PEN asztrofotózásra?

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.29. 17:01

attila dezső írta:De még mindig kérdés, hogy hogyan muzsikálnak ezek egy Canon géphez/érzékelőhöz (450D 500D 550D 600D) képest..


Az új Sony szenzoroknak semmi szégyenkeznivalójuk nincs a Canon CMOS-ok mellett, sőt, pl. a DxOMark-os tesztekben minden tekintetben az APSC-s Canonok előtt járnak. (Szerk.: a NEX-ek, mert az azonos szenzorral szerelt SLT-knél ugye trükközni kell az erősítéssel a fényveszteség miatt.)

attila dezső írta:vagy megveszi az alap szériát pl Alfa 33 Alfa 35 (és csak a gépvázat) és azt alakítja át.


Nem hiszem, hogy egy SLT-s Sony átalakítását bárki is elvállalná. A tükör ki- és beszerelése, jusztírozása szerintem olyan plusz meló, amire nem találsz modder céget.
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Sony DSLR/PEN asztrofotózásra?

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2011.11.29. 18:24

Találtam egy linket: http://www.spencerscamera.com/store/sto ... gory_ID=19

Itt lehet vásárolni átalakított gépeket, akár Sony-t is.. Persze ahogy irtad vagy MILC-et NEX5, NEX5N, Vagy a régebbi tükörreflexes verziók közül. Még Hűtést is aplikálnak bele némi felárért.
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”