Webkamerás megfigyelés

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
rgeri
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2016.09.24. 22:04

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: rgeri » 2019.10.02. 20:58

Kedves Imre!

Használj Linuxot!
Üdv:
Gergő (RKM)
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.10.03. 09:52

Imre írta:
2019.10.02. 20:05
Az adott leírás szerint pontosan eljárva már látja és felismeri a kamerát a WIN7, csak egy baja van. Nem működik, pedig XP-vel minden rendben. A frissítéskor azt írja, hogy a legújabb program van a gépen, hangra, képre egyaránt. Ha bedugom a kamerát, akkor gyullad a lámpája, de se kép, se hang. Azt hiszem, hogy marad az XP-vel használat. Szereztem még két másféle kamarát is, amit XP-vel azonnal tudtam használni. WIN7-re egyikhez sincs driver, és nem is működnek. Ezek régebbi 2010 előtti szerkezetek. Nagyon unom ezt a WINDOWS-os időrabló játszadozást az emberek türelmével! Szemétség amit a gyártó cége évek óta művel, és hülyíti az emberek millióit. Úgy gondolom, hogy egy fillért sem költök többet számítástechnikára. Erre a kis időre nekem már nincs rá szükségem! Fulladjanak meg ott, ahol vannak! Szemétláda egy társaság! A rablók és csalók ezekhez képest ájtatos kismanók! Szélhámos egy banda, és csak arra utaznak, hogy mindig egyre drágább újabb rendszert vegyünk! Még az a szerencse, hogy a távcsőtükörrel ezt nem lehet eljátszani, mert az őskori szerkezettel is látni az eget. A papír alapú újság, és a könyv is olvasható, de vajon a gépi írás meddig lesz az? Üdv. Imre
Nem is tudom, nekem az SPC900 am laptopon megy XP-vel az biztos, megnézem már, hogy a Windows 10-emen megy e ? Majd írok utána mi az eredmény.


Windows 10 Professional alatt működik az SPC900 nálam. Megnéztem.

Ilyen kamerád van akkor több ?

Ha küldenél egyet belőle meg tudnám nézni, hogy nálam megy e ?


Driver Provider: Philips CE CSI
Driver Date: 2007.04.23
Driver Version: 1.0.3.37
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.10.03. 11:31

rgeri írta:
2019.10.02. 20:58
Kedves Imre!

Használj Linuxot!
Azt hiszem, az lesz a vége, de a Linux-hoz van-e dríver? Illetve hol lehet utána járni annak, hogy mely csillagászati programok, kamerák képgyártók stb. léteznek alá? Küldj egy linket, hogy rövidítsük a keresgélési időt, mert gondolom, hogy azért tanácsoltad, mert azt használod! Előre is köszi. Különben este még kétszer letöröltem minden kamera drívert, és újra telepítettem. Most ott tartok, hogy WIN7 alatt ez a kamera az scp900 videó drivert és a 840-hez való hang drivert használja, de hangja így sincs. A Skype nem ismeri a hangot, a képet is csak mindig újratöltés után, azaz egyáltalán nem tökéletes ez a megoldás. Persze már a WIN7-et is leszedik a támogatott op.rendszerek listájáról, és marad a WIN10, ami viszont újabb kiadás lenne, de vajon meddig??? Gondolom a Linux az nem naponta változik! Kamerám az van több is, de működni egy sem működik WIN7 alatt, illetve egy igen, de az full automata és a Skype-hoz kell kapcsolattartásra, mert a család túlnyomó része szerteszét szóródott a világban. Üdv. Imre

Ui.: A többi kamera képe nagyon gyenge, egyelőre nem is érdekel, csak ez a Philips. Ez van, és van hozzá leírás, hogy hogyan lehetne átalakítani hosszú idejűre. Ezért foglalkozom még vele.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: cbo » 2019.10.03. 11:48

Imre írta:
2019.10.03. 11:31
rgeri írta:
2019.10.02. 20:58
Kedves Imre!

Használj Linuxot!
Azt hiszem, az lesz a vége, de a Linux-hoz van-e dríver? Illetve hol lehet utána járni annak, hogy mely csillagászati programok, kamerák képgyártók stb. léteznek alá? Küldj egy linket, hogy rövidítsük a keresgélési időt, mert gondolom, hogy azért tanácsoltad, mert azt használod! Előre is köszi. Különben este még kétszer letöröltem minden kamera drívert, és újra telepítettem. Most ott tartok, hogy WIN7 alatt ez a kamera az scp900 videó drivert és a 840-hez való hang drivert használja, de hangja így sincs. A Skype nem ismeri a hangot, a képet is csak mindig újratöltés után, azaz egyáltalán nem tökéletes ez a megoldás. Persze már a WIN7-et is leszedik a támogatott op.rendszerek listájáról, és marad a WIN10, ami viszont újabb kiadás lenne, de vajon meddig??? Gondolom a Linux az nem naponta változik! Kamerám az van több is, de működni egy sem működik WIN7 alatt, illetve egy igen, de az full automata és a Skype-hoz kell kapcsolattartásra, mert a család túlnyomó része szerteszét szóródott a világban. Üdv. Imre

Ui.: A többi kamera képe nagyon gyenge, egyelőre nem is érdekel, csak ez a Philips. Ez van, és van hozzá leírás, hogy hogyan lehetne átalakítani hosszú idejűre. Ezért foglalkozom még vele.
Aki nem ert a Linuxhoz (mint pl en) az bele ne menjen! Tobb honap driver es beallitasi szivas utan vagtam ki az egeszet. Katasztrofa driver es kulonosen App szinten. Igen en App-okat is hasznalok vezerlesre tableten. Kitelepulesnel nagyon hasznos tud lenni, kulonosen telen a futott kocsibol :-)

Win10+Ascom teljesen jo. Stabil es megy.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cbo 2019.10.03. 12:57-kor.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.10.03. 12:01

Hát akkor most pont ott vagyok, ahol voltam. Már csak az a kérdés, hogy érdemes-e további pénzt költeni a WIN10-re? - Ki vagyunk szolgáltatva ennek a Bill-nek! Ez a lényeg. és kaszál, mert monopol helyzete van! Szét kéne robbantani ezt a hatalmas birodalmat szilánkjaira! Kötelezni kellene, hogy nyílt forráskódú szabad rendszert is forgalmazzon jutányos áron, amit ki-ki maga addig használ a régi vasán, ameddig akar. Természetesen kompatibilis lenne mondjuk a hajdan jól használható XP-vel! Akkor talán érdemes lenne egyszer még beruházni egy külön rendszerre. Hát akkor mit tegyek? Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: cbo » 2019.10.03. 12:02

Imre írta:
2019.10.03. 12:01
Hát akkor most pont ott vagyok, ahol voltam. Már csak az a kérdés, hogy érdemes-e további pénzt költeni a WIN10-re? - Ki vagyunk szolgáltatva ennek a Bill-nek! Ez a lényeg. és kaszál, mert monopol helyzete van! Szét kéne robbantani ezt a hatalmas birodalmat szilánkjaira! Kötelezni kellene, hogy nyílt forráskódú szabad rendszert is forgalmazzon jutányos áron, amit ki-ki maga addig használ a régi vasán, ameddig akar. Természetesen kompatibilis lenne mondjuk a hajdan jól használható XP-vel! Akkor talán érdemes lenne egyszer még beruházni egy külön rendszerre. Hát akkor mit tegyek? Üdv. Imre
Installalj le minden kamera drivert es rakd ujra. 1998 ota hasznalom a Windowst csillagaszati eszkoz vezerlesre, semmi bajom vele.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.10.03. 12:07

Köszi, akkor most kezdem a harmadik kört, talán a végére lesz kép és hang is! Hihetetlen, hogy ezt kell tenni a harmadik évezred kezdetén is! No akkor egy pár órai munka következik! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.10.03. 12:26

Imre írta:
2019.10.03. 12:01
Hát akkor most pont ott vagyok, ahol voltam. Már csak az a kérdés, hogy érdemes-e további pénzt költeni a WIN10-re? - Ki vagyunk szolgáltatva ennek a Bill-nek! Ez a lényeg. és kaszál, mert monopol helyzete van! Szét kéne robbantani ezt a hatalmas birodalmat szilánkjaira! Kötelezni kellene, hogy nyílt forráskódú szabad rendszert is forgalmazzon jutányos áron, amit ki-ki maga addig használ a régi vasán, ameddig akar. Természetesen kompatibilis lenne mondjuk a hajdan jól használható XP-vel! Akkor talán érdemes lenne egyszer még beruházni egy külön rendszerre. Hát akkor mit tegyek? Üdv. Imre
Win 10 et lehet venni 1000Ft körül. Nem az foszt meg a vagyontól. :)
Avatar
rgeri
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2016.09.24. 22:04

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: rgeri » 2019.10.03. 13:16

Imre!
Merrefelé laksz? Én Budapesten a Déli pu. felé.
Küldj privátban üzenetet.
Üdv:
Gergő (RKM)
star rover
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2016.07.07. 08:52

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: star rover » 2019.10.03. 14:51

Imre írta:
2019.10.03. 12:01
Hát akkor most pont ott vagyok, ahol voltam. Már csak az a kérdés, hogy érdemes-e további pénzt költeni a WIN10-re? - Ki vagyunk szolgáltatva ennek a Bill-nek! Ez a lényeg. és kaszál, mert monopol helyzete van! Szét kéne robbantani ezt a hatalmas birodalmat szilánkjaira! Kötelezni kellene, hogy nyílt forráskódú szabad rendszert is forgalmazzon jutányos áron, amit ki-ki maga addig használ a régi vasán, ameddig akar. Természetesen kompatibilis lenne mondjuk a hajdan jól használható XP-vel! Akkor talán érdemes lenne egyszer még beruházni egy külön rendszerre. Hát akkor mit tegyek? Üdv. Imre
Miért nem használsz tört Windowst? Az ingyen van.
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”