Hold rajzolása

Csillagászati rajzok fóruma
Nagy Róbert
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2009.09.27. 06:42

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: Nagy Róbert » 2010.02.07. 10:15

SZia!
E-mailban vagy postán? Igen erre már én is rájöttem ,hogy a kontraszton javítani kell. Köszönöm a véleményt.
Derült eget! Robi!
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2010.02.08. 10:24

Én e-mailben szoktam beküldeni. Tényleg szép rajz, elsőre meg pláne. :D A kontraszttalanság a szkenner hibája, vagy a rajzé? Jó, mondjuk mind1, mert talán azt nem csalás számítógéppel feljavítani. Azt tanácsolom, hogy használj több féle keménységű grafitceruzát, mert úgy látom, mintha egy félével készítetted volna. Szerintem az ASOD-nak is beküldheted nyugodtan, nagy eséllyel ki fogják tenni. Az első rajznál igen nagy dicsőség. Legalábbis az én szememben biztosan. ;)
Nagy Róbert
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2009.09.27. 06:42

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: Nagy Róbert » 2010.02.08. 17:11

Köszönöm a dicsérő szavakat! :oops: Ceruzákból HB,B,2B,B,H ceruzákat használtam. A ceruzák használatát és még sok mást gondolom rengeteg gyakorlással lehet elsajátítani. A legjobb talán az ,hogy nagy örömöt okozott a rajzolás. :)
Derült eget! Robi!
Nagy Róbert
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2009.09.27. 06:42

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: Nagy Róbert » 2010.02.13. 07:49

SZiasztok!
Annyira megtetszett a rajzolás, hogy régebbi fotóimról készítettem rajzot. Van értéke ennek fajta a rajzolásnak ebben a felhős időben? Ime egy példa.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.02.13. 13:53

Szia,

hogyne lenne ertelme: gyakorolsz. Jo otlet szerintem.

--mpt
janwar
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2009.12.11. 19:43

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: janwar » 2010.02.13. 15:50

Szia! Szerintem is van értelme, főleg mert szépen bánsz a ceruzával. Talán érdemes vegyes technikát is alkalmazni, hogy még mélyebben tud az árnyékokat visszaadni. Megjegyzem soha nem készítettem rajzot a Holdról, egyéb grafikai ismeretem tükrében mertem csak beleszólni. Egyébként meg ha valaki nem tud egy ritka jelenséget vagy szokatlan dolgot megörökíteni a Holdról, akkor annak sem lesz tudományos értéke, inkább csak esztétikai, legyen az fotó vagy rajz, de az alkotó tevékenység fontos marad számunkra. Én bíztatlak és további szép rajzokat kívánok ebben a cudar időben. Tisztább eget!
200/800 karbon asztrográf SW tükörrel, SW HEQ5 Pro Go-To, Paracorr type I. korrektor, Canon EOS 500D, ALCCD5 guider kamera,
Nagy Róbert
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2009.09.27. 06:42

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: Nagy Róbert » 2010.02.13. 16:48

Végül is az időjárás vitt rá erre a pótcselekvésre mely sok örömet okoz!
Derült eget! :)
Bence
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.09.24. 18:57

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: Bence » 2010.07.31. 14:08

Sziasztok, azt szeretném kérdezni hogy van e a holdrajzolásnak valamilyen technikai trükkje, vagy valami támpont hogy hogy érdemes kezdeni?Az a helyzet hogy nem mondanám magamat rajztehetségnek de még kezdő vagyok és még így az elején,míg nincs a fényképezésre eszközöm, gondoltam addig is jó lenne rajzolgatni.Csak nem tudom hogyan kezdjek neki.
Előre is köszönöm,
Bence
orhazoli
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2009.09.16. 17:44

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: orhazoli » 2010.07.31. 14:55

Halihó!
Írj levelet Kocsis Antalnak! Neki ebben roppant sok tapasztalata van. Megtalálod a Csvárosban.

Üdv: Ozo
Kocsis Antal
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009.09.22. 23:24

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: Kocsis Antal » 2010.07.31. 16:51

orhazoli írta:Halihó!
Írj levelet Kocsis Antalnak! Neki ebben roppant sok tapasztalata van. Megtalálod a Csvárosban.

Üdv: Ozo


Szia Bence! Most olvastam a kérdésedet. Magánlevélben majd részletesen írni fogok, hogyan kezdjed el a holdrészletek rajzolását. Amint látom egy 5 cm-es lencsés távcsöved van, kezdésnek ez éppen megfelelő, én is ilyennel kezdtem, igaz az 50/540-es Zeiss-lencse volt. Addig is olvasd át figyelmesesn az "Amatőrcsillagászok kézikönyve" holdas fejezetét, a Meteor Hold-rovatait visszamenőleg és itt ezen a fórumon a korábbi hozzászólásokat és a közölt rajzokat. Ami pedig a legfontosabb: ha tiszta lesz az égbolt, akkor figyelheted a fogyó Holdat, ha későn fekszel le aludni (vagy korán kelsz fel). Egy holdtérkép alapján a távcsőben látott alakzatokat próbáld meg azonosítani. Másnap hasonlóan ugyanezt, látni fogod a megvilágítás változását is. A következő lépés a rajzolás.

Folytatás majd magánlevélben. Kívánok sok derült eget, sok szép észlelést és majd rajzot is, majd itt is mutasd meg nekünk ezeket és persze küldjed el Görgei Zoli barátomnak, a Hold-rovat vezetőjének.
Üdvözlettel:
Kocsis Antal (Koc)
Válasz küldése

Vissza: “Rajzolástechnika”