Mélyég- és üstökösrajzolás

Csillagászati rajzok fóruma
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: meunier » 2011.06.26. 11:02

Nagyon jól sikerült a rajz. A Makszutovon néztem is, hogy de hasonlít egymásra a rajz és Péter fotója. Meg is fordult a fejemben, hogy akár Péter fotója alapján is készülhetett volna. A képaláírásokat persze nem néztem meg. :-) Csak itt, és tényleg.:-)
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.06.26. 13:16

Szia Hanee !

Nagyon profi rajz ! (mint ahogy az összes rajzod) Ha jól sejtem, hamarosan új mélyég rajzok fognak születni ?
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: mizar » 2011.06.26. 13:53

hanee írta:Sziasztok!

Nem tudtam hova írjam, mert észlelni nem én észleltem csak lerajzoltam :) Köszönet mpt-nek a fotóért.
Kipróbáltam tegnap a pasztelt mint technikát mélyegen.


Hirtelen csak a rajzot láttam és a készítő nevét, már indultam is, hogy kidobom a távcsövemet, ha egy 130/650-es ilyen képet ad. :)
Aztán szerencsére elolvastam a szöveges részt is.

Szóval, nagyon szép lett a rajzod.
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: hanee » 2011.06.26. 15:18

Sziasztok!

Köszönöm mindannyiótok dícsérő szavait. Sajnos az én távcsövem - főleg a budapesti égről - nem volna alkalmas ilyen részleteket mutatni, bár fotózásilag lehetséges (mármint ha megfelelő eszközökkel fotóznék vele), de simán csak megfigyelni vele - kizárt. A határfényesség 10 mg körül van nekem, esetleg 11 mg elfordított látással rettenetesen jó ég esetén (ami március eleje óta kétszer volt eddig). Épp tegnap néztem egy 9 mg-s gömbhalmazt véletlenül (mást akartam eredetileg nézni), ami igencsak nehezen észrevehető volt. Szóval sajnos ezt a szupernóvát még megpillantani sem lenne sok esélyem vele itt Pesten, de így kárpótoltam magamat az élő látvány hiányában :D

Tamás: Miből gondolod? Nem is értem :mrgreen: Amúgy igen, szándékozom fejleszteni még ezt a technikát, igazából majd holdkráterek formájában is, akár a távcső alól, akár fotókról. Majd elgondolkozom a színes pasztelen is de egyelőre egy vagyont költöttem a szürke színsorra (színsor - haha! 6 szín!) és egyéb eszközökre is :geek:

hanee
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.06.26. 15:55

Szia!


Örülök, hogy ennyi új, tehetséges, rajzolási érzékkel megáldott észlelő bukkant fel az elmúlt 1-2 évben, és hogy mindenki csiszolgatja a technikáját! :)
Az még jobb lenne, ha nem süllyednének el a rajzok a fórumok mélyén...


hanee írta:A határfényesség 10 mg körül van nekem, esetleg 11 mg elfordított látással rettenetesen jó ég esetén (ami március eleje óta kétszer volt eddig). Épp tegnap néztem egy 9 mg-s gömbhalmazt véletlenül (mást akartam eredetileg nézni), ami igencsak nehezen észrevehető volt. Szóval sajnos ezt a szupernóvát még megpillantani sem lenne sok esélyem vele itt Pesten, de így kárpótoltam magamat az élő látvány hiányában :D


Egy 13 centis távcsőnek még Bp-ről is simán hoznia kellene csillagoknál több mint 12 magnit, 100x-os feletti nagyítással.
Előbb-utóbb hozni is fogja, csak meg kell szoknia a látásodnak a halvány vackok látványát. A sok gyakorlat csodákat fog tenni, csak idő kell hozzá. :)

Már elkezdett halványodni a 2011dh, de elvileg még el tudnád csípni 13T-vel.

Itt van térkép hozzá:

http://dl.dropbox.com/u/4847854/sn2011dh_aavso_e.png
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2011.06.27. 08:36

Hát ez...nagyon ütős rajz :)
Tényleg érdemes lenne tudatosan fejlesztened ezt a technikát. Itt van egy jól sikerült cikkem a mélyég-rajzolásról, valamint a Meteorban is jelentek meg ilyen cikkek. Ha szerencsém van, MTT-re el tudok menni és remélem, ott is előadhatok a rajzolásról. Te jössz?
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: hanee » 2011.06.27. 21:56

Sirius írta:Hát ez...nagyon ütős rajz :)
Tényleg érdemes lenne tudatosan fejlesztened ezt a technikát. Itt van egy jól sikerült cikkem a mélyég-rajzolásról, valamint a Meteorban is jelentek meg ilyen cikkek. Ha szerencsém van, MTT-re el tudok menni és remélem, ott is előadhatok a rajzolásról. Te jössz?


Szia!

Bocsi de mi az az MTT?
Ez a tarjáni tábor lenne?

Elolvastam a cikket, nem rossz.

Tamás! A blog hátterét könyörgöm változtassátok meg, mert kifolyik az ember szeme olvasásnál. :mrgreen:

hanee
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.06.27. 22:45

hanee írta:Bocsi de mi az az MTT?
Ez a tarjáni tábor lenne?


Az, bizony. :) Meteor Távcsöves Találkozó.
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: hanee » 2011.06.27. 23:18

csakb írta:
hanee írta:Bocsi de mi az az MTT?
Ez a tarjáni tábor lenne?


Az, bizony. :) Meteor Távcsöves Találkozó.


Áhá!
Oda megyek, de csak szombatra.

hanee
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.06.29. 17:54

hanee írta:Sziasztok!

Tamás: Miből gondolod? Nem is értem :mrgreen: Amúgy igen, szándékozom fejleszteni még ezt a technikát, igazából majd holdkráterek formájában is, akár a távcső alól, akár fotókról. Majd elgondolkozom a színes pasztelen is de egyelőre egy vagyont költöttem a szürke színsorra (színsor - haha! 6 szín!) és egyéb eszközökre is :geek:

hanee


Két lehetőséged van:
1. gazdag vagy és megveszed a felnőtteknek szánt profi pasztelt. Kinéztem egy készletet, ami szimpatikus volt. Majd amikor megláttam az árát lemondtam róla. Két coronad PST vagy egy izmosabb Lunt ára lenne. :))

2. Nem vagy gazdag - mint én - és megveszed a Lidl-ben vagy az írószer boltban az akciós pasztell-t. :)
Én ezt tettem 36 szín (porpasztell) 1800ft volt. :)
A színes rajzaimat meg láthattad. :))


ui: Blog sötét szobára van tervezve -> vérbeli amatrcsillagászok számára.
Ha ilyen körülmények között is zavaró, akkor javasolj egy szín összeállítást, ha a többiek is rábólintak , ám legyen. :))
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
Válasz küldése

Vissza: “Rajzolástechnika”