Mélyég- és üstökösrajzolás

Csillagászati rajzok fóruma
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: bognart » 2009.11.26. 07:40

:)

Én csak a CSBK-nak voltam annó a tagja.
Valahogyan év elején soha sincs a tagsági díjra pénzem.

Ettől függetlenül azért küldök be észleléseket.. :)

Valaki letölti nekem majd ezeket a pdf-ket ?
:))
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.11.26. 07:59

OFF: Ajánlom figyelmedbe a Csillagváros felhasználási feltételeinek vonatkozó részét, kérem a szerzői jogok határozott tiszteletben tartását minden regisztrált tagtól.

Csillagváros felhasználási feltételek írta:Ön megértette és hozzájárul ahhoz, hogy az MCSE minden értesítés nélkül eltávolítsa az olyan anyagokat, melyek megsértik vagy megszegik bármely fél szellemi alkotáshoz fűződő jogát, szerzői és szomszédos vagy egyéb tulajdonosi jogát vagy a jelen felhasználási feltételekben foglalt rendelkezéseket. Ezekben az esetekben az MCSE minden értesítés nélkül törölheti a felhasználót.


http://www.csillagvaros.hu/index.php?op ... view&id=47
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.11.26. 09:05

balatonl írta:Friss (mai) információim szerint a szkennelés jól halad, 2009. dec. 31-ig lezárul. A PDF fájlokat 2010 elején elkezdjük kipakolni őket a webre (Csillagváros regisztráció és MCSE-tagság lesz az elérés feltétele).

Én pedig 2010 elejéig -- két pelenkázás között -- megpróbálom lefejleszteni a megtekintést lehetővé tévő alkalmazást, bízom benne, hogy határidőre meglesz.


Ez nagyszerű hír! Pedig neked aztán most tényleg két pelenkázás között kell itt is helyt állnod!:)
Várjuk a korábbi számokat!

Snt
nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2009.11.26. 10:25

santage írta:
sp. írta:naon kirrály a múlt(főleg mátyáskirály), csak az a gond hogy sehol nem láthatjuk ezeket a nagyszerű rajzokat.
Tamás rajza viszont bíztató, sztem 1kis idő és oly nagyszerü lesz ebben a témában is mint az a legutóbbi Hold rajza. sp.

Erre jelent majd megoldást a régi Meteorok digitalizálása.
Nem is kell olyan régre visszamenni, a 2004 előttiek tele vannak szuper rajzokkal. És sok egyéb ínyencséggel is.

Kedves Snt és más rajzrajongók!

Azért ne feledjük, hogy a Meteor szkenelések és az eredeti rajztömeg nem ugyanazt fedi le, és nem is ugyanabban a minőségben. Főleg a korai Meteorokban nagyon nehezen lehetett tónusos rajzokat közölni (számos esetben kellett azokat átrajzolni kontrasztnövelési célból, ami bizony sokszor nem túl jól sikerült), így azok szépsége nehezen jön majd ki ebből. A múltkor abban maradtunk, hogy leporoljuk a mély-ég észlelési archívum jópár éve húzódó témáját. Nem vitatom, az utóbbi másfél évben rajtam akadt el a dolog, de valahogy fontosabb volt számomra kislányom érkezése és a költözködés, házfelújjítás minden macerája...

Nem zárkózom el attól, hogy ezt nyilvánosan vigyük tovább, engedelmetekkel nyitok is ennek egy külön topicot, ahol mindezt kitárgyalhatjuk. Így talán kevésbé tud elsikkadni a téma, és könnyebben találunk segítőket is... :)
Amcsillüdv: Nyözö
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: bognart » 2010.01.07. 11:37

Sziasztok !

Pár mélyég rajz. Kiteszem ide is !

Kép

Kép

Kép
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.01.08. 10:37

Tamás!
Az első rajz mit ábrázol? Mert az M42-t biztosan nem.
Nem talán az M45? Bár ahhoz túl sok benne a kettős. Egyébként ez nagyon jó rajz lett, beküldöd?

Gábor
nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2010.01.08. 12:13

santage írta:Tamás!
Az első rajz mit ábrázol? Mert az M42-t biztosan nem.
Nem talán az M45? Bár ahhoz túl sok benne a kettős. Egyébként ez nagyon jó rajz lett, beküldöd?

Valóban érdekes... Több apró részlet utalna M45-re, csak több apró meg nem. :) Pl. az a kis halvány csillagokból álló jellegzetes láncsocska DNy-on. Az Alcyone fölött valóban van egy csillag amúgy, de az csak kb. 7m-s. Igazából ez az egy részlet ami ellentmond az M45 teóriának. Szerintem csak véletlen megnyomta a ceruzát Tamás ennél a csillagnál. :)
Amcsillüdv: Nyözö
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: bognart » 2010.01.11. 11:25

nyozo írta:
santage írta:Tamás!
Az első rajz mit ábrázol? Mert az M42-t biztosan nem.
Nem talán az M45? Bár ahhoz túl sok benne a kettős. Egyébként ez nagyon jó rajz lett, beküldöd?

Valóban érdekes... Több apró részlet utalna M45-re, csak több apró meg nem. :) Pl. az a kis halvány csillagokból álló jellegzetes láncsocska DNy-on. Az Alcyone fölött valóban van egy csillag amúgy, de az csak kb. 7m-s. Igazából ez az egy részlet ami ellentmond az M45 teóriának. Szerintem csak véletlen megnyomta a ceruzát Tamás ennél a csillagnál. :)



:))

Elcsesztem. Látványosan. :)
M45 lenne... Az alap sablon átvettem csak, és nem figyeltem a feliratra. M4.. nél leakadtam.
Meg befutttam abba, hogy nappali fénynél a ceruzarajz megetetett.
Többet nem radírozok, hanem áthúzom..

Volt sajna pár javított pontom, amivel szenvedtem. Amikor feladtam, összenéztem a térképpel. Itt kihullottak a nagy hibák. A szerintem "apróbbak" bent maradtak. Leglább lesz referenciám arról, hogy mennyit fejlődök. :)
Lényeg, hogy igen, "kicsit túldimenzionáltam".. :)

De ígérem, ha lesz egem, vezeklésként rajzolok még...
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.01.11. 12:18

Igen, a radírozás elég csalóka! :) sok hamis csillagok eredményezhet. Az áthúzás, lehetőleg kétszer, x alakban, a biztos megoldás. Egyébként nagyon szép lett a rajz, ha kijavítod, még akár le is közlöm.:)

Gábor
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: bognart » 2010.01.11. 14:13

Este nekiugrok. :)
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
Válasz küldése

Vissza: “Rajzolástechnika”