Tanácskérés

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2016.05.02. 13:30

Mi szokott ilyenkor történni?

"Kész vége, ez nem idevaló, a Tanácskérés rovatot ezennel betiltjuk!"
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.05.02. 14:25

SzZoli írta:Mi szokott ilyenkor történni? ...


Nem vagyok moderátor, nem tudom, hogy mi az eljárás, de szerintem nem kellene ezt túllihegni.
Ha rajtam múlna, én hagynék mindent így, ahogy van, ez a topic nyugodtan mehetne tovább a saját tárgykörével, és - ha van rá igénye bárkinek is, akkor - valaki nyisson új témát az inkriminált kérdéskör számára.

A többit pedig majd eldöntik a moderátorok.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
szamosv
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2011.12.01. 17:50

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: szamosv » 2016.05.02. 15:04

MDA-nak igaza van! Túllihegni, bezárni nem kell a topikot, de! Ha így folytatódik, akkor parttalanná válik a beszélgetés, és ha valaki pár év múlva információt keresne, nem találná meg, mert mindenféle a topik címéhez, tartalmához nem tartozó beszélgetést olvashat. Nyisson egy erre jogosult valaki, egy olyan topikot, ha még nincsen, ahol ehhez hasonló témát lehet feszegetni. Itt pedig maradjunk meg az eredeti témánál, hogy a jövőbeni érdeklődők találjanak problémájukra választ és ne kérdezzen meg újra olyan dolgokat, amikre valaki korábban már megadta a választ. Ez egyébként más fórumokon tökéletesen működik sértődés nélkül is.

Zs.
Kriszti
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.05.08. 23:33

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Kriszti » 2016.05.09. 15:55

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek! Nagyon érdekel a csillagászat és nagyon gondolkodom egy távcső vásárlásán. Mivel teljesen kezdő vagyok nem merek rábökni egy távcsőre sem magamtól. A távcső centrum honlapját nézegettem és nagyon nagy a választék. Amit tudok, hogy sok időt szeretnék szentelni erre az új hobbira. Több könyvet is beszereztem már, hátha sikerül behatárolnom pontosabban mit szeretnék jobban megfigyelni majd ( távcső vásárlásánál úgy olvastam ez fontos szempont) de nem sikerült még dűlőre jutnom ez ügyben. :) Kezdő távcsöveket nézegettem és kettő elnyerte az érdeklődésemet. Az egyik a Mira 130 (130/650 EQ2). Erről nagyon sok pozitív véleményt olvastam de sokan említik, hogy remegős a mechanikája. Nem igazán tudom, hogy számomra kezdőnek ezzel mennyire is kéne foglalkoznom. Ennek az ára 81.700Ft ez számomra egy elérhető ár lenne jelenleg+ gondolom ehhez kellene még vásárolni pár kiegészítőt is még. Vagy nem ? :)
A másik a Mira 150S ennél azt olvastam, hogy érdemes acéllábas EQ3 machanikát választani, ez árban 144.000FT. Ez már árban picit sok de talán még belefér a keretbe. Érdemes egyáltalán ennyit költeni első távcsőre? Tényleg nem értek hozzá! :S :)
Esetleg kérhetnék ötleteket, hogy szerintetek mi lenne alkalmas a számomra? A héten nagyon szeretném megrendelni... :)
Még annyi kérdésem lenne , hogy Pécsen nem tudtok e ajánlani valakit vagy egy csoportot akik közös megfigyelésekre járnak? Szívesen csatlakoznék egy csoporthoz a közelben!
Előre is köszönöm a segítséget.
Kriszti
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: mizar » 2016.05.09. 16:43

Kriszti írta:Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek! Nagyon érdekel a csillagászat és nagyon gondolkodom egy távcső vásárlásán. Mivel teljesen kezdő vagyok nem merek rábökni egy távcsőre sem magamtól.
Kriszti


Szia!
Az is megoldás, hogy durr bele a közepébe!
De nem ajánlom így kezdeni. A fórumon rengeteg tanácsot fogsz kapni, ami még jobban elbizonytalanít. Szerintem elsőnek keress egy csoportot a közelben, nézegess távcsöveket a binokulártól a lencsés távcsövön át a Newton távcsövekig. Olvasgasd ezen a fórumon a "Távcsővásárlás kezdőknek" rovatot, ahol az elérhető összes típusról írtak már pro és kontra.
Ne kapkodd el!
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: mizar » 2016.05.09. 16:46

mizar írta:
Kriszti írta:Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek! Nagyon érdekel a csillagászat és nagyon gondolkodom egy távcső vásárlásán. Mivel teljesen kezdő vagyok nem merek rábökni egy távcsőre sem magamtól.
Kriszti


Szia!
Az is megoldás, hogy durr bele a közepébe! (Mira sorozat)
De nem ajánlom így kezdeni. A fórumon rengeteg tanácsot fogsz kapni, ami még jobban elbizonytalanít. Szerintem elsőnek keress egy csoportot a közelben, nézegess távcsöveket a binokulártól a lencsés távcsövön át a Newton távcsövekig. Olvasgasd ezen a fórumon a "Távcsővásárlás kezdőknek" rovatot, ahol az elérhető összes típusról írtak már pro és kontra.
Ne kapkodd el!
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2016.05.09. 17:12

Kriszti számára:
Pécset van jól működő csillagászati egyesület, ASTRA néveb. Érdemes hozzájuk csatlakozni. Itt a bemutatkozó címűk:

a pécsi szakkör tagjai ‑ minden hétfőn este 18 órakor találkoznak Pécsett a Pécs-Baranyai TIT székházában (Felsőmalom u. 10.). Itt tájékoztatják egymást a legújabb csillagászati újdonságokról, jelenségekről, kiselőadást tartanak, dia- és videó vetítéseket tartanak. Felkészülnek a megfigyelésekre, távcsöves bemutatásokra, kirándulásokra. Néha csak beszélgetnek.

Ha a googlin beírod, hogy ASTRA pécsi csillagászati egyesület, többet is bűven megtudhatsz róuk. Náluk a távcsöveket is megnézheted. Sikeres kapcsolat felvételt kívánva: Lajos
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: mizar » 2016.05.09. 18:13

Ezt a dupla hozzászólást nem tudom, hogy csináltam ;)
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2016.05.09. 19:31

Kedves Kriszta!
Távcső beszerzésnél az igényeiden és ahhoz mért anyagi lehetőségeiden kívül a következőket érdemes figyelembe venni:
- Honnan tudsz észlelni? Otthon, állandó helyen felállítva, vagy a ház közeli parkban, vagy messzebb kell elvinned? Esetleg nyaraláshoz, hosszabb kiránduláshoz is magaddal akarod-e vinni?
Az utóbbi esetben mindenképpen kisebb, könnyen szállítható műszerre gondolj.
- Mennyire rendszeresen fogod használni?
- Szeretnél-e fényképezni?
Viszont mindenképpen érdemes arra törekedni, hogy lehetőleg mennél több kiegészítőt szerezz be hozzá: napszűrő, szögokulár (ezek egyes típusoknál hozzá járnak), egy-két színszűrő, esetleg a hozzá járó okulárok mellé még egy nagyobb nagyítást, vagy nagy látóteret adó okulár, erősebb állvány.
Vedd fel a kapcsolatot az Asztra egyesülettel, és ismerkedj meg a lehetséges távcsövekkel.
De mindenek előtt ismerd meg puszta szemmel az eget, mert amikor valamelyik halvány égitestet akarsz majd beállítani, a fényesebb csillagokból indulsz ki. A távcső használathoz szerezzed be Vizi P.: Csillagatlasz kistávcsövekhez c. atlaszát. - BQ.
uxamatőr
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2011.04.08. 10:11

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: uxamatőr » 2016.05.09. 21:04

Szia Kriszti!

Május 14-e ,tehát most szombat a Csillagászat Napja!
Ha az időjárás is engedi,minden bizonnyal Pécsen is tartanak bemutatót a helyi csoport tagjai.
Vedd fel velük a kapcsolatot,hogy pontosan hol tartják majd a bemutatót ,ott biztosan többféle műszerbe is belenézhetsz.

Ha nem zárkózol el a használt műszerektől,akkor egy tapasztalt amatőr segítségével 25-30%-al olcsóbban is kifoghatsz ,kiválaszthatsz egy jó műszert, a megtakarított pénzt pedig kiegészítőkre érdemes költened.
Okulárok, óragép és különböző szűrők attól függően ,hogy mi érdekel. Nap,Hold, bolygók, mély-ég objektumok.

Szerintem ez a Csillagászat napi bemutató a legjobbkor jön neked!
És szerintem se kapkodd el!
Nézz bele többféle műszerbe, menj el egy csillagásztáborba,mondjuk július 28-30-án Tarjánba, aztán majd meglátod ,hogy mennyire fog meg a dolog.

Üdv:Laci
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”