"Áruházi" távcsövek

Lencsés- és tükrös távcsövek
kaviat
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.09.15. 12:02

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: kaviat » 2010.08.25. 11:43

én pedig 1 - 2 spirált gyújtok meg a távcső körül. érdemes figyelni a széljárást, hogy a cső felé menjen a füstje. de sok darabra törve hatékonyabb lehet, ki fogom próbálni.
tigriss
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.08.20. 15:07

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: tigriss » 2010.08.25. 11:46

gaster95 írta:
tigriss írta:Ami nagyon rossz volt az a rohadtt szunyogok iszónyuan idegesitettek.


Megoldás: szúnyogriasztó... :D Én például VAPE spirált török össze több darabra, belerakom egy kis kerámiatálcába, begyújtom az összesnek a végét és az elűzi a szúnyogokat a környékről 8-)

Üdv,Ferenc


Igen de nem volt nállam be kenni bekentem magam de nem sokat ért.
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.08.25. 12:56

Tényleg a Vape spirál a legjobb... Csak nem tudom, mennyi káros anyagot szív be az ember, miközben égeti...
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.08.25. 13:51

Franky írta:Tényleg a Vape spirál a legjobb... Csak nem tudom, mennyi káros anyagot szív be az ember, miközben égeti...


tényleg az a legjobb, de én pl nem bírom a füstjét, iszonyatos fejfájásom lesz tőle, úgyhogy inkább maradok a rendszeres spray (kézzel homlokra és fülekre is kenve) + kapucni, hosszúnadrág összeállításnál.
nincs aláírás
gaster95
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2010.06.22. 18:58

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: gaster95 » 2010.08.25. 15:47

A hosszú nadrág meg a kapucnis pulóver nálam is mindig megvan, és a füstöt is gyakran szippantom de nekem még nem voltak ilyen tüneteim... Egyedül az hogy ha a szemembe megy akkor iszonyatosan csípi...
Bence
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.09.24. 18:57

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Bence » 2010.08.25. 16:00

Úgy látom én nagy mázlista vagyok, nekem semmi ilyenre nincs szügségem mert egyszerűen enm csípnek.
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.08.25. 23:53

Bence írta:Úgy látom én nagy mázlista vagyok, nekem semmi ilyenre nincs szügségem mert egyszerűen enm csípnek.


Majd fognak! :))

Valami szintetikus anyagot kell a hosszú ruhára fújni, aztán kézzel bedörzsölni az arc egyes részeit, nem kimondottan büdös, nem csíp és 2-4 órán át távol tartja a szúnyogokat.

Snt
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2010.08.26. 08:40

Nálunk délután a fél falut elöntötte a füst (hiába, ez annak a jele, hogy közeleg az ősz és elkezdtek az emberkék avart meg egyebeket égetni) így nem volt egy darab szúnyog se, ha a Hold nem lett volna, észlelhettem volna :(
A Wikipédián van pár módszer a szúnyogok távol tartására:
* Régi tapasztalat például, hogy az erős dohányosokat – valószínűleg a nikotinnal átitatott bőrük miatt – a szúnyogok kevésbé kedvelik. A vérszívók ugyancsak kerülik azokat, akik jelentősebb mennyiségű nyers fokhagymát fogyasztanak. Ezzel a módszerrel azonban könnyen másokat is távol tarthatunk magunktól. ( :) )
* A tábortűz füstje is hatásos, sőt egy marék nedves szénával még nagyobb füstöt is előidézhetünk.
* Sokan a B-vitaminra is esküdnek, szerintük egy szem Polivitaplex tablettának köszönhetően a bőr felszínén képződő illatburok fél napra távol tartja a szúnyogokat.
* Hasonló elven működő, csuklóra, bokára kapcsolható, természetes illóanyagokkal átitatott szúnyogriasztó 120 órás védelmet nyújt.
* Népi hagyomány szerint elmenekülnek a szúnyogok, ha kis tálkában ecetet vagy gesztenye- és diófalevél-főzetet teszünk a szobába. Ennél is hatékonyabb, ha porrá tört szegfűszeget vagy szegfűszeggel megtűzdelt, pálinkával meglocsolt fél citromokat rakunk az éjjeliszekrényre.

A fokhagymás a legjobb :)

...egyébként nem mindenkit egyformán szeretnek a vérszívók, ki hogy táplálkozik, úgy lehet a vére "sós", "édes" vagy "keserű". Ahogy a Wikin is írták, pl. a dohányosokat sem szeretik.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2010.08.26. 13:23

A Polybét próbáltam. Jelentem, az engem szívogató szúnyogok sokkal egészségesebbek lettek. A közelben egyetlen szúnyog sem betegedett meg beri-beriben. A szúnyogkismamáknak elmúlt a hányingerük. Az alkoholista szúnyogok idegrendszere regenerálódott. A bőröm pedig viszketett.
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.08.26. 14:27

SzZoli írta:A Polybét próbáltam. Jelentem, az engem szívogató szúnyogok sokkal egészségesebbek lettek. A közelben egyetlen szúnyog sem betegedett meg beri-beriben. A szúnyogkismamáknak elmúlt a hányingerük. Az alkoholista szúnyogok idegrendszere regenerálódott. A bőröm pedig viszketett.


:D
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”