EQ Mechanikák

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2016.06.29. 14:30

azért ez nem ennyire egyszerű dolog

Azért is írtam, "ezzel az erővel".
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2016.06.29. 22:30

Mozdonyos írta:
SzarkaLevente írta:
Mozdonyos írta:Ezt hol láttad?
Nehezen szivárogtatják ki az újdonságokat szerintem. Például az Olasz forgalmazónál már van egy kis reklám az új EQ-6R-ről:http://www.skywatcher.it/

Inkább az a gond, hogy az előre beigért szállitási határidőket nehezen tartják be ...
Mint anno a TAL távcsöveknél ? :)[/quote]
Nem, pontosabb lett volna, ha úgy fogalmazok, hogy az új termékeknél a piacra dobás határidejét módositgatják sokszor.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.06.30. 22:09

[/quote]
Nem, pontosabb lett volna, ha úgy fogalmazok, hogy az új termékeknél a piacra dobás határidejét módositgatják sokszor.[/quote] Értem. Elég különösek az biztos.
fixxer
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.01.19. 22:16

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: fixxer » 2016.07.11. 21:35

Sziasztok,

Az EQ-6 goto mechanikámmal sikerült belefutnom abba a problémába, hogy pólusra állás közben a magasságot állító csavar teljesen beszorult, semerre sem mozdítható (oldás közben akadt meg). Ahogy nézem, a csavar sikeresen elhajlott, és beszorult. A fórumokat olvasva ez egy viszonylag gyakori probléma, jó vacak anyagú a csavar...

A kérdésem az lenne, hogy közületek belefutott-e már valaki ebbe, és ha igen, akkor hol, és milyen csavart szerzett be az eredeti helyett? Külföldi fórumokon láttam aranyárban levő, csodálatosnak hirdetett darabokat, de ha valakinek van egy egyszerű, és bevált megoldása, azt köszönettel venném. És persze reménykedek benne, hogy ki tudom bányászni a beszorult darabot, és nem tett kárt más alkatrészben...

Köszi,
Bence
Zsolti82
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.26. 10:43

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Zsolti82 » 2016.07.12. 19:00

Szia

A csavar-problémád megoldása szerintem egyszerű,a gugliba a következő kulcsszavakat írd be:10.9 csavar(acél), marokanya. A közeledben biztos találsz egy boltot ahol kapsz ilyeneket. Én legutóbb 8-as csavarhoz marokanyát 85.-ért vettem, M8-as 10.9-es csavart pedig kb 60.-ért. Bár szerintem bőven elég a 8.8-as csavar is, abból pedig van rozsdamentes is. Bauhaus-ban az ömlesztett csavarok közt vehetsz darabra is rozsdamenteset.
fixxer
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.01.19. 22:16

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: fixxer » 2016.07.12. 23:20

Szia,

Köszi szépen, időközben belegondoltam, és a csavar kérdést valóban túlmisztifikálom egy kicsit.
Az érdekesebb része az lesz, hogy ahogy magamat ismerem, tuti sikerülne eltörnöm a fokbeosztásos és a másik műanyag korongot a mechanika oldalán, ha szét akarnám szedni. Viszont azt még nem tudom, hogy szedem ki enélkül a szinte tőből elgörbült csavart. Hiába, sosem voltam profi barkácsoló...

Zsolti82 írta:Szia

A csavar-problémád megoldása szerintem egyszerű,a gugliba a következő kulcsszavakat írd be:10.9 csavar(acél), marokanya. A közeledben biztos találsz egy boltot ahol kapsz ilyeneket. Én legutóbb 8-as csavarhoz marokanyát 85.-ért vettem, M8-as 10.9-es csavart pedig kb 60.-ért. Bár szerintem bőven elég a 8.8-as csavar is, abból pedig van rozsdamentes is. Bauhaus-ban az ömlesztett csavarok közt vehetsz darabra is rozsdamenteset.
mcll
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.02.25. 19:49

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: mcll » 2016.07.20. 17:47

Remélem nem teljesen offtopic a kérdésem. Beszereztem végre egy EQ2 motort (léptetős) a mechanikához. 4db D elemmel (a nagy góliát) dolgozik, ami azért nem olcsó dolog. Nem tudom mennyit bír vele, de azon gondolkozom hogy lehet 6V-os aksit kellene hozzá szerezni. A kérdés, mi az ami abban a méretben bele is férne a kis táskába, nomeg milyen töltőt kellene hozzá szerezni. Gondolom aksival így jobb lenne a dolog.
Van valaki aki "átalakította" ily módon? Vagy hagyjam a fenébe?
btibor9891
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:12

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: btibor9891 » 2016.07.20. 19:42

mcll írta:Remélem nem teljesen offtopic a kérdésem. Beszereztem végre egy EQ2 motort (léptetős) a mechanikához. 4db D elemmel (a nagy góliát) dolgozik, ami azért nem olcsó dolog. Nem tudom mennyit bír vele, de azon gondolkozom hogy lehet 6V-os aksit kellene hozzá szerezni. A kérdés, mi az ami abban a méretben bele is férne a kis táskába, nomeg milyen töltőt kellene hozzá szerezni. Gondolom aksival így jobb lenne a dolog.
Van valaki aki "átalakította" ily módon? Vagy hagyjam a fenébe?


Nekem a fényképezőhöz való vaku miatt vannak ceruzaakksik, ezért nem is volt kérdés hogy "csőbombát" csinálok. Méretre vágott befalazható műanyag kábelcső, két csavar, egy rugó, kábel, szigszalag és némi fúrás után kész is volt. Akksiktól függően 2-3 órát vagy akár egész éjszaka is bírja. Azt azért figyelembe kell venni, hogy a ceruzaaksik csak 1,2V-ot tudnak, így 5 darabra méreteztem a cső hosszát. Sajnos töltögetni csak 2-es vagy négyes szettben tudom, így a macera miatt maradtam a 4 akksinál. Így is üzemel az óragép csak előbb lekapcsol, mint hogy lemerülnének.
Ha mégis a zselés akunál maradsz, akkor biztos kibírja az éjszakát.
Sok sikert!
mcll
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.02.25. 19:49

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: mcll » 2016.07.20. 21:24

Köszi Tibi!

Akkor a sejtésem azért jó, azaz hogy a 4db góliát elem se sokáig lesz elég, azaz nem olcsó így üzemeltetni.
Szerintem az lesz hogy keresek olyan 6V-os zárt akkut ami belefér abba az elemtartó tokba (a 4-es D elemtartót kiveszem belőle), és a kábelt átalakítom sarusra (de lehet jobb ha azt inkább úgy ahogy van félrerakom a gari miatt, és csinálok egy különállót inkább). Szerzek valami jó töltőt hozzá és akkor már nyugodtabb leszek. Bár ahogy néztem 6V-os aksiban ilyen méretben jó a egy 2-3Ah-s aksit tudok szerezni, de kérdéses az mennyit fog bírni. Nomeg a másik hogy ciklikus aksik ezek, ami nem tudom itt alkalmazható-e? Bár nem tiszta mit is jelent a ciklikus szó ez esetben..., de rémlik hogy azokat leginkább UPS-ekben használják. Továbbá tudtommal vigyázni kell a mélykisüléstől is.. Szóval azért van min elgondolkoznom. :)

Szerk.:
Azt hiszem meg is van, a <akármi>-n van minden ami kell, zselés akku, hozzá töltő és kábel is. Bár a kábelhez azt írja, hogy "csatlakozókábel zselés akkuhoz HEQ5 vagy EQ-6 mechanikához...", de gondolom az EQ2 csatlakozója is ugyanaz lehet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mcll 2016.07.21. 09:19-kor.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.07.21. 08:24

A forgalmazó cégekre történő név szerinti hivatkozást talán moderálni (törölni) kellene...

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”