EQ Mechanikák

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
sunnysys
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.12.09. 17:13

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: sunnysys » 2014.01.15. 15:01

jat írta:
Magában a mechanika fejben is van elektronika. A doksijában nem írják, hogy pontosan mekkora táp kell neki, de meglepődnék, ha nem bírná a 13,5 VDC-t. Szerintem nyugodtan használhatod. De ha 12 VDC esetén már villog a LED, akkor az biztos, hogy nem tudja az 5A-t.

Már csak az a kérdés, hogy bírja-e majd a párát is.

Tamás


a doksiban ugye, 11-15v szerepel. a 12v-ot azért írtam, mert a mechanika bemenetén ez van megnevezve.
12v esetén villog - nem tudja. 13,5v esetén tudhatja?

"Magában a mechanika fejben is van elektronika." szerintem ez a manual a teljes Synterk rendszerre vonatkozik, nem csak a kézivezérlőre (ha így értetted), annak ellenére, hogy a kézivezérlő funkcióit taglalja.
vagy lehet, hogy ebben nagyon is tévedek? mert akkor téves az az elgondolásom is, hogy a teljes Synscan rendszerem is 11v-15v között működhet...
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2014.01.15. 15:51

Nekem HEQ5 Pro GoTo van, azon állandóan, szabálytalan ritmusban és teljesen ötletszerűen villog a piros LED. Kaphat akksiról 12V-ot, 12V/4A-es tápról stabil 12V-ot, lehet tél vagy nyár, a villogás az megy :D
De a mecha működik, ez a lényeg. Már ahogy ez a kínai csoda tud.
sunnysys
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.12.09. 17:13

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: sunnysys » 2014.01.15. 16:11

Vizi Péter írta:Nekem HEQ5 Pro GoTo van, azon állandóan, szabálytalan ritmusban és teljesen ötletszerűen villog a piros LED. Kaphat akksiról 12V-ot, 12V/4A-es tápról stabil 12V-ot, lehet tél vagy nyár, a villogás az megy :D
De a mecha működik, ez a lényeg. Már ahogy ez a kínai csoda tud.


köszi! :)
ezt most úgy kell értenem, hogy
> tökmindegy, honnan kapja a 12V-ot, a lényeg, hogy fix 12V legyen, és nem baj ha villog? vagy
> nem baj ha villog, és az sem, ha nem pont 12V-ot kap? nálam a kézivezérlő szerint ugye nem annyit kap. (12V-ra állítva a tápegységet - 11,3V-ot kap, és villog, 13,5V-ra állítva a tápegységet - 13,3V-ot kap és nem villog.)

bocs, ha értetlennek tűnök, de kétféleképpen tudtam értelmezni a válaszodat. :)
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2014.01.15. 18:46

Bocs, Dénes, de ez már kezd szappanoperává válni...

Használd a jelenlegi tápoddal, 13.5V-os beállításban - ez a legolcsóbb működőképes megoldás.
Ettől nem tudom egyértelműbben leírni - és szerintem a többiek sem...

A kezelési utasítás szerinti feszültségtartományban benne van, a LED sem villog, a mecha is működik; mi kell még?


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
sunnysys
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.12.09. 17:13

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: sunnysys » 2014.01.15. 19:31

Attila írta:Bocs, Dénes, de ez már kezd szappanoperává válni...

Attila!

sajnálom, de abszolút megértem, hogy így érzel. én is éreztem ezt olyan fórumon, aminek témájában szakértő voltam. tényleg! de most itt teljesen tudatlan vagyok...

Attila írta:Használd a jelenlegi tápoddal, 13.5V-os beállításban - ez a legolcsóbb működőképes megoldás.
Ettől nem tudom egyértelműbben leírni - és szerintem a többiek sem...

azért kérdeztem újra és újra, mert nem éreztem teljesen egyértelműnek a válaszokat. lehet, hogy azok voltak, csak én nem fogtam az adást. ezt most egyértelműnek érzem én is. :)

Attila írta:A kezelési utasítás szerinti feszültségtartományban benne van, a LED sem villog, a mecha is működik; mi kell még?

igazából semmi, mert igazad lehet, lehet, hogy tényleg túlaggódom. így fogom használni.

a lényeg, hogy kilyukadtam végre ide! köszönöm mindenkinek a türelmet és a segítséget! :)

D
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2014.01.24. 16:20

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy a (fehér) HEQ5 pro mechanikákhoz hány darab és milyen csapágyat érdemes vásárolni, ha az ember rászánja magát egy csapágycserés - átzsírozós műveletre.
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2014.01.24. 16:57

csoknyai attila írta:... HEQ5 pro mechanikákhoz hány darab és milyen csapágyat érdemes vásárolni, ...


A magam részéről nem vagyok biztos abban, hogy feltétlenül ki kell a csapágyakat cserélni (de nem kizárt).

Az azonban mindenképp hasznos (ha nem fut simán a cucc), hogyha kiszereled őket (óvatosan, nem kalapáccsal ütlegelve, nehogy a futófelület, vagy a golyók megsérüljenek), és átmosod jó bőven tiszta foltbenzinnel egy edényben, ecsettel, majd átzsírozod, de úgy, hogy egy porszem se kerüljön a csapágyba.

Ugyanezt a csigakerék-csigaorsó kapcsolattal is érdemes megtenni.

Ha még ez után is döccen a távcső vezetés közben, akkor érdemes tovább nyomozni, és esetleg alkatrészt vagy alkatrészeket cserélni.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2014.01.24. 17:07

Ó köszönöm Attila (titkon reméltem, hogy te is válaszra méltatsz)!
Igazán nincs vele gondom, csak ugye mindenhol azt "hallani", hogy a kínai zsír borzalom, meg tele van spénnel ezért gondoltam előbb utóbb egy ilyen tisztításos műveletre amit írtál is. És ha már darabokba van gondoltam kicserélem a szintén szidott kínai csapágyakat is.
De ezek szerint nem Isten elleni vétek használni úgy ahogy megveszi az ember?
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2014.01.24. 17:24

Csoki! Ha nincs vele gond, minek piszkálni?
Én sem cseréltem csapágyat, csak átmostam és újra zsíroztam sima zsírral.
Igaz, nem fotózok vele.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2014.01.24. 17:27

csoknyai attila írta:... De ezek szerint nem Isten elleni vétek használni úgy ahogy megveszi az ember?


Ha tökéletesen működik, akkor miért szednéd szerte széjjel...??? :roll:

A kínai mechanikákkal az a gond, hogy többnyire nem működnek tökéletesen eredeti állapotukban.
De lehet, hogy neked szerencséd volt a vásárlásnál, és belenyúltál egy jobb darabba; de az is lehet, hogy tényleg javul a minőségük... Ha így van, akkor végre!!! Örüljünk neki!

De az is lehet, hogy nem végzel annyira precíz méréseket (pl. tízperces expo vezetés nélkül), ahol kijöhet a hibája - nem tudhatom.

Végül is mindegy; ha neked jó úgy, ahogy van, akkor szerintem - csak úgy "hobbiból" - nem érdemes nekiesni. ;)


Üdv,
MDA

u.i.: egyébként a kínai zsír tényleg "borzalom"... :mrgreen: :evil:
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”