EQ Mechanikák

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
pbla
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.06.29. 15:47

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: pbla » 2015.03.31. 20:25

Szia.

Köszi a dícséretet. Solid Edge ST6-ban készült, valóban igényes a felület- és kontúrmegjelenítése, úgy emlékszem ennél még jobbat is ki lehet hozni belőle. Terveztem korábban ProE-ben is, ki tudott készíteni néhányszor, míg a Solid Edge igazi kezesbárány hozzá képest. A modell szándékosan ilyen aprólékosan készült, bár sok funkciója nincs az ilyen mérvű részletességnek, de kihívás volt minden eszement öntési bordát, vállat szöget lemérni, megrajzolni, így a végeredmény olyan lett mint az erededi kompletten.

Ui.: MI lett a mechanikáddal?
Illetve, Győrben szoktál még az egyetemi bemutató csillagvizsgáló környékén feltünni (a profilodnál láttam), ha igen benézhetek valamikor.

Üdv.PB.
btibor9891
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:12

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: btibor9891 » 2015.03.31. 22:22

pbla írta:Ui.: MI lett a mechanikáddal?
Illetve, Győrben szoktál még az egyetemi bemutató csillagvizsgáló környékén feltünni (a profilodnál láttam), ha igen benézhetek valamikor.


Sajnos most áll, és nem a saját lábán. ProEban majdnem az utolsó csavarig ki van dolgozva. Nagyon jó lenne már megcsinálni, de úgy tűnik kifutottam az idő nevű erőforrásomból, illetve más kevésbé komplex projektekkel próbál osztozni rajta. A csillagvizsgálóban is fellelhető vagyok, de szintén ritkábban járok már fel. És ott is sorban állnak a javítani, fejleszteni való dolgok :D
uxamatőr
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2011.04.08. 10:11

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: uxamatőr » 2015.08.10. 17:31

Sziasztok!

Keresek olyan "öreg amatőrt" vagy bárkit,aki belső kuplungos EQ mechanikát használt.
Nekem egy Kürti féle mechanikám van belső kuplungos megoldással.
Az érdekelne,hogy milyen a használata,nem körülményes-e ez a belső kuplungos megoldás.
Magyarán jól használható-e,ha megfelelően be van állítva??
Köszönöm a segítséget!!
Pitya78
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2015.03.02. 15:54

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Pitya78 » 2015.10.12. 16:20

Sziasztok!

Kérdezném, hogy EQ2-es mechanikán az 1-es csavarral nem tudom beállítani a a magasságot, mert nem szorítja meg. Csak a 2.-essel emelem ameddig kell. Valami hiányozhat belőle???

Emiatt szétszedtem de csak 2db műanyag korong van a belsejében semmi egyéb.
Az egyes csavar túloldalán egy másik csavar van, ami szembe tekerhető, gondolom a motort ide lehet rakni.

Köszi.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
SW 90/900 , Scopium 10*50
naja9
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.01.23. 21:51

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: naja9 » 2015.10.19. 20:18

Az 1-es csavar csak rögzít,nem emel magasságot! A 2-es csavarral beállítod a magasságot,az 1-esel rögzíted azt.
90/900 SW
parragh
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2011.01.08. 22:02

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: parragh » 2015.11.01. 13:00

Sziasztok,

Egy kis segítségre van szükségem. A mechanikám hidegben (HEQ5 bordás szíjra átalakítva) követés közben finoman kattog és persze ilyenkor be is remeg. A kattogás kb 2 másodpercenként ismétlődik. A jelenség csak követéskor jelentkezik, keresésnél illetve objektumra álláskor semmi zaj nincsen. Csak hidegben jön elő, mert tegnap éjszaka csinálta, viszont ma délelőtt hibátlanul ment, illetve egy hete amikor jobb idő volt szintén hibátlanul működött.
Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata, ötlete, hogy mi lehet a gond?

Köszönöm előre is.

Üdv,
Marcell
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2015.11.01. 14:28

parragh írta:Sziasztok,
Egy kis segítségre van szükségem...
Marcell


Te alakítottad át?
Talán megfeszül, mivel lehetséges hogy melegebb időben lett beállítva a holtjáték.
A léptetőmotorban van egy olyan védelem hogy nagy terheléskor nem erőlködik, olyankor szokott kattogva megcsúszni. Csak furának tartom hogy nagyobb sebességen nem csinálja.
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
parragh
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2011.01.08. 22:02

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: parragh » 2015.11.01. 16:45

Szia,

Igen, én alakítottam át. A szíj feszességet a leírás alapján állítottam be, de abban igazad lehet, hogy a hőmérséklet különbség okozhatja, mert ~20 fok különbség simán lehet a beállításkori és jelenlegi között.
Állítok rajta hidegben és megírom mit tapasztalok.

Köszönöm,
Marcell



Stefi írta:
parragh írta:Sziasztok,
Egy kis segítségre van szükségem...
Marcell


Te alakítottad át?
Talán megfeszül, mivel lehetséges hogy melegebb időben lett beállítva a holtjáték.
A léptetőmotorban van egy olyan védelem hogy nagy terheléskor nem erőlködik, olyankor szokott kattogva megcsúszni. Csak furának tartom hogy nagyobb sebességen nem csinálja.
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2015.11.01. 17:38

parragh írta:Állítok rajta hidegben és megírom mit tapasztalok.


Vagy a csigaorsót kicsit lazítani azzal a kis hernyócsavarral. Én azon állítanék elsőnek, mert ahhoz szét sem kell szedni és 1perc alatt kiderülne mi az ábra ott az ég alatt észlelés közben.
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2015.11.02. 14:33

A jelenség egyértelműen a léptetőmotor túlerőltetésének következménye. Ezt ezeknél a mecháknál általában a csigaorsó-csigatárcsa kapcsolat beállíthatatlansága okozza. Azaz Ha hidegben állítod be, melegben lötyög, ha melegben, akkor hidegben szorul. Megoldása a Gyula által említett hernyócsavaros utánállítás, amihez lazítani kell a hajtóművet szorító imbuszcsavarokon is. Jó játék, soha nem lesz tökéletes, de legalább törődést igényel :D
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”