EQ Mechanikák

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: cbo » 2016.03.10. 00:25

Szerintem Csabának olyan kenőanyag kellene ami bírja a -20 C fok és akár +40-50 C fok tartományokat, tehát nem dermed le és folyik szét, azaz közel hasonlóan viszkozív marad.
Na ez a komolyabb ügy inkább. De van ilyen pl az Aral használ ilyet Északi-tengeri fúrótornyoknál.
De biztos gyárt más is.

Üdv:
zsolt
BojkaVsBane
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.08.07. 17:01

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: BojkaVsBane » 2016.03.18. 13:27

Sziasztok! Engem az erdekelne hogy HEQ-5 es NEQ-6 mechanikak kozul melyik a jobb valasztas es miert? Melyiknek mi az elonye? 200/1000-res newtonhoz keresek megfelelo mechanikat mely-eg fotozashoz. Ez a ket lehetoseg johet szoba nalam. Ha esetleg valakinek van tapasztalata mindkettovel vagy csak egyikkel de hasonlo adottsagu tavcsovel, segithetne nekem ezt eldonteni. :D Elore is koszi!
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1698
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2016.03.18. 13:56

BojkaVsBane írta:Sziasztok! Engem az erdekelne hogy HEQ-5 es NEQ-6 mechanikak kozul melyik a jobb valasztas es miert? Melyiknek mi az elonye? 200/1000-res newtonhoz keresek megfelelo mechanikat mely-eg fotozashoz. Ez a ket lehetoseg johet szoba nalam. Ha esetleg valakinek van tapasztalata mindkettovel vagy csak egyikkel de hasonlo adottsagu tavcsovel, segithetne nekem ezt eldonteni. :D Elore is koszi!


Szia Tibor!
HEQ-5Pro-m volt, jelenleg NEQ-6 Pro amit használok. Az említett Newton alá mindenképpen a nagyobb mechanikát ajánlom, az HEQ-5-nek ez a méret már határeset, nekem a 254/1016 Schmidt-Newton /13,5kg/ alatt meg-megcsúszott.
A stabilitásról nem is beszélve. Egy mechanika /még ha hordozható is/ akkor a legjobb, ha a lehető legnagyobb tömegű. Az NEQ-6-al kapcsolatban jók a tapasztalataim.
Még egy szempont lehet, hogy egy későbbi távcsőcsere esetén nem azon kell morfondíroznod hogy cserélni kell alá az állványt, vagy nem.
Remélem tudtam segíteni.

Üdv: D.Laci
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára D.Laci 2016.03.18. 19:47-kor.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2016.03.18. 14:26

BojkaVsBane írta:Sziasztok! Engem az erdekelne hogy HEQ-5 es NEQ-6 mechanikak kozul melyik a jobb valasztas es miert? Melyiknek mi az elonye? 200/1000-res newtonhoz keresek megfelelo mechanikat mely-eg fotozashoz. Ez a ket lehetoseg johet szoba nalam. Ha esetleg valakinek van tapasztalata mindkettovel vagy csak egyikkel de hasonlo adottsagu tavcsovel, segithetne nekem ezt eldonteni. :D Elore is koszi!

Stabilitás szempontjából egy HEQ-5 is megfelelő, az EQ-6 talán a precizitásban előnyösebb. Ha sokat kell szállítani, akkor a HEQ-5, ha nem akkor EQ-6 a javaslatom.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
BojkaVsBane
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.08.07. 17:01

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: BojkaVsBane » 2016.03.18. 15:42

Sajnos eleg fenyszennyezett helyen lakom szoval elengedhetetlen a kitelepules szamomra...:( Egyebkent a HEQ-5-rol tobb pozitiv visszajelzest olvastam szoval egyelore e fele huz a szivem :D
BojkaVsBane
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.08.07. 17:01

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: BojkaVsBane » 2016.03.18. 16:02

Szia Tibor!
HEQ-5Pro-m volt, jelenleg NEQ-6 Pro amit használok. Az említett Newton alá mindenképpen a nagyobb mechanikát ajánlom, az NEQ-5-nek ez a méret már határeset, nekem a 254/1016 Schmidt-Newton /13,5kg/ alatt meg-megcsúszott.
A stabilitásról nem is beszélve. Egy mechanika /még ha hordozható is/ akkor a legjobb, ha a lehető legnagyobb tömegű. Az NEQ-6-al kapcsolatban jók a tapasztalataim.
Még egy szempont lehet, hogy egy későbbi távcsőcsere esetén nem azon kell morfondíroznod hogy cserélni kell alá az állványt, vagy nem.
Remélem tudtam segíteni.

Üdv: D.Laci[/quote]

Koszi a Laci, megfontolando amit irtal! Bar azert a tied kisse nagyobb meretu a 200-as atmerohoz kepest, de egyetertek a nagyobb tomeg nagyobb teherbiras plusz ugye stabilabb tartas. Mar csak abban nem vagyok biztos hogy tenyleg annyival jobb e az NEQ-6-os amennyi a ket termek ara kozott is van? Ezert nehez a dontes. Az nagyban befolyasolna a valasztast ha tudnam hogy vezetett kepek keszitesenel tehat hosszu expoknal, melyik pontosabb? Gondolom az NEQ-6-nak kellene nyilvan jobbnak lenni de sok velemenyt olvastam pl hivatalos weblapokon ahol a HEQ-5-el nagyon meg voltak elegedve ebbol a szempontbol, mig a nagyobb tesojaval nem annyira...ez kis dilemmat okoz nekem. :D
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1698
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2016.03.18. 19:33

BojkaVsBane írta:" Ezert nehez a dontes. Az nagyban befolyasolna a valasztast ha tudnam hogy vezetett kepek keszitesenel tehat hosszu expoknal, melyik pontosabb? Gondolom az NEQ-6-nak kellene nyilvan jobbnak lenni de sok velemenyt olvastam pl hivatalos weblapokon ahol a HEQ-5-el nagyon meg voltak elegedve ebbol a szempontbol, mig a nagyobb tesojaval nem annyira...ez kis dilemmat okoz nekem. :D
"

Levente írta:
"Stabilitás szempontjából egy HEQ-5 is megfelelő, az EQ-6 talán a precizitásban előnyösebb. Ha sokat kell szállítani, akkor a HEQ-5, ha nem akkor EQ-6 a javaslatom.[/quote]"

Azért az Ő tapasztalatára lehet adni. Én továbbra is EQ-6-ot vennék, mivel volt szerencsém mindkettőhöz.

Üdv:D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
BojkaVsBane
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.08.07. 17:01

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: BojkaVsBane » 2016.03.18. 20:08

Levente írta:
"Stabilitás szempontjából egy HEQ-5 is megfelelő, az EQ-6 talán a precizitásban előnyösebb. Ha sokat kell szállítani, akkor a HEQ-5, ha nem akkor EQ-6 a javaslatom.[/quote]"

Azért az Ő tapasztalatára lehet adni. Én továbbra is EQ-6-ot vennék, mivel volt szerencsém mindkettőhöz.

Üdv:D.Laci[/quote]

Rendben! Koszonom a segitseget igy mar konnyebb a valasztas! ;)
Minden jot: Tibi
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2016.04.03. 00:04

Sziasztok!
Hátha van valakinek gyakorlati ötlete.
Hogyan lehet az EQ3 alu háromláb stabilitását növelni?
A dilemmám: ha megemelem a lábbakkal, nem valami stabil a konstrukció. Az okulár tálca gyenge egy nagyobb súlyhoz, ami növelné a stabilitást, csökkentené az esetleges remegést. Ha leengedem és nem akarok aláfeküdni, teszek rá oszlophosszabbítót, de akkor a nyaknál, ahol a lábak csatlakoznak, csavarodik az egész a megnövekedett erőkar miatt, aminek rezgés/mozgás az eredménye.
Van valakinek valami tuning ötlete?
Vizuálisra és fényképezésre is használom SW102/500-al, EQ3-2 gotoval, jellemzően mélyégre.
Köszönöm: Frigyes
Üdv: Frigyes
Simax
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015.06.10. 23:25

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Simax » 2016.04.03. 11:43

Sziasztok dilemmaba ütköztem☺ Szerintetek egy Soligor SkyView 3 mechanikára honnan tudnek szerezni RA motoros meghajtást? Vagy inkább otthoni mokolast tanácsoltok?
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”