EQ Mechanikák

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.12.18. 17:40

lESI FOTÓS írta:... a TDM sem a konyhaasztal sarkán készül. :-)


A TDM-ben csak gyári alkatrészek vannak, amik valóban nem a konyhában készülnek a krumplipucolás szünetében. :lol:
Sajnos ezért nem elég olcsó... :(

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
TZ
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.08.21. 16:09

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: TZ » 2017.12.20. 09:24

Sziasztok!

Nagy nehezen, de elkészült az EQ3 új lába. Igaz, még csak kettő végleges, de már használható. Ha lesz alkatrész, akkor be tudom fejezni.
/A fejet még egyszer szétszedem és Varga István módszerével megoldom, hogy ne a tengelyeket nyomja a csavar, aztán egyelőre kész :)/
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.12.20. 10:07

Szerintem nagyon "pöpec"! Ez biztosan elég merev lesz.
Egyik csukló sem kotyog, ugye?
Az átlós összekötők sem.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
TZ
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.08.21. 16:09

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: TZ » 2017.12.20. 14:17

Tényleg nem kotyognak a csuklók. Az átlós merevítők fotóállvány állítható lábai és egyszerűen befeszítettem őket a helyükre. Nem a legjobb megoldás, de nagy hirtelen ezt találtam ki, hogy viszonylag gyorsan leszedhetőek is legyenek. Majd csinálok hozzájuk valami jobb rögzítést, hogy ne csak összenyomó igénybevételre tartsanak.
Avatar
V. István
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.12.27. 13:45

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: V. István » 2017.12.23. 17:28

Sziasztok.

Azon agyaltam, hogy az EQ állványra még reá lehetne aggatni ezt-azt, ha nem állnak útban.
Ezen bővítések egyik anyaga a szakadt fejű bicikliküllő. Nálam gyakran "termelődnek".
Az egyik kiegészítés az egy csillagtérkép tartó. Nem kell így neki vinni külön asztalkát és kézben sem kell tartani.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
V. István
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.12.27. 13:45

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: V. István » 2017.12.23. 17:36

Egy másik ötlet az az óramotor-vezérlő függesztése. Ehhez egy M4-es furatot készítettem az állványfejbe és csavart hajtottam bele.
A vezérlő dobozát nem akartam sem megbontani, sem megfúrni. Küllőből hajlított akasztót szorítottam reá, biciklibelsőből vágott gyűrűkkel.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.12.23. 19:43

V. István írta:... Azon agyaltam, hogy ...


Az ötlet jó, de szerintem nem szerencsés az egyébként is gyenge láb-csuklót tovább gyengíteni azzal, hogy alászorítasz még ezt-azt. Talán jobb lenne külön csavarra rögzíteni, mint ahogyan a kézi vezérlővel is tetted.
Sőt, talán még csavar sem kell, csak lyukak, amikbe beleakaszthatod a meghajlított küllőket.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
V. István
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.12.27. 13:45

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: V. István » 2017.12.24. 11:46

Valóban, összességében robusztusabb, ha egyenesen az állványfejre rögzítem a térképtartót.
Amikor a csavarok alá való szorítással építettem a tartót, még fontos szempont volt, hogy visszacsinálható legyen a dolog, és ne fúrjak bele az állványfejbe. A kézi vezérlőnek csak azután készült a felfogása, és akkora már elengedtem ezt a megkötést.
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2018.01.12. 20:00

Ha esetleg valaki rászánná magát a mechanika tunigjára, itt találhat jó dolgokat:
http://www.deepspaceproducts.com/hypert ... _4227.html
Én megvettem az LXD55/75/CG5 DVD-t. Ami szinte tök ugyanaz mint az EQ5. A srác nagyon rugalmas, mert a honlapon nem találtam paypalos fizetést, de megoldotta. Sőt, feltöltötte az ISO-t dropboxra, és fizetés után le tudtam tölteni. Azaz megusztam 20 dolcsi postaköltséget, és nem kellett heteket se várni. Maga a video kb 1.5 óra, Igaz nem 4k minőség, de a célnak bőven megfelel! Ráadásul nagyon szájbarágós, ez alapján még majdnem egy műszaki analfabéta is meg tudja csinálni! Én mindenképp ajánlani tudom. Kutakodtam még ezzel kapcsolatban a neten. Több hozzászólásban arról ment a diskurzus, hogy a litiumos zsír nem a legjobb. A "super lube"-ra esküsznek. http://www.marinaman.se/super-lube-fett ... b%2C+85+gr
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2018.01.21. 19:26

Sziasztok!

Szétszereltem az EQ5-öt. A hír igaz, tényleg valami "ragacs" van benne. Megcsináltam a hypertunet, MEgvettem ezt LXD55/75 video tutorialt. MErt az nagyon hasonló az EQ5-höz. NEmcsak átszíroztam, hanem átcsiszoltam és poliroztam az illeszkedő elemeket, és az összerakásnál holtjáték mentesítettem.
Előtte ilyen volt:
phd2_beáll.JPG


Utána pedig ilyen:

phd2_after_hzpertune.JPG


És ilyen a legfinomabb +-1" felbontásu grafikonnal:

phd2_after_hzpertune_2.JPG


Azért "kicsit" durván jól sikerült!!! :twisted: :twisted: Ha valakit érdekel, el tudom küldeni az előtte utána log fileokat.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”