Go to betanítása nappali égen

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Go to betanítása nappali égen

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2014.12.31. 10:55

Sziasztok! Nem éppen nappali betanítást kérdezek, csak sima betanítás.... GoTo ugye mind 40.000 objektum körül van az adatbázisa. Nincs GoTo-m, nem használtam még, de még csak nem is láttam miféle. Kérdésem: be lehet programozni kettőscsillagokra?
Figlár
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013.04.05. 18:24

Re: Go to betanítása nappali égen

Hozzászólás Szerző: Figlár » 2015.01.01. 13:50

Otthon nem valószínű hogy tudnád programozni. De van lehetőség számítógépre kötni és pl. a Stelariumon keresztül vezérelve, amiben vannak kettős csillagok, használni.
Üdv: Géza
Figlár
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013.04.05. 18:24

Re: Go to betanítása nappali égen

Hozzászólás Szerző: Figlár » 2015.01.01. 13:53

BeriPali írta:István, a "csak a távcső nem mozdítható el akkor" kijelentésedet nem értem. Már miért ne? Az eljárás lényege éppen az, hogy egy a koordináta rendszert ismerő ( éjszaka beállított ) távcső tubusához fix ( megismételhető ) állásban rögzített telefonra is ráhúzzuk a valós koordináta rendszert. Utána levéve a távcső elmozdítható, a telefon meg emlékezni fog a mozgó (!) koordináta rendszerre. Utána nappal a távcsövet a telefon által a valódi helyükön "látott", mutatott csillagok alapján állíthatjuk be. / Nem említettem, de az okos telefon persze ismeri a földrajzi koordinátáidat meg a pontos időt a GPSe által, az északi irányt az iránytűje által /
Ha nem voltam elég világos, érdemes utána olvasni: https://play.google.com/store/apps/deta ... adip.skeye

Melyik okos telefonnak működik jól az iránytűje?
Üdv: Géza
Dns
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.11.25. 12:50

Re: Go to betanítása nappali égen

Hozzászólás Szerző: Dns » 2015.03.04. 17:07

Tud valaki valamit a "Warning RA offset > 45 degree" hibaüzenetről SynScan kézivezérlő esetén?
Az RA ordinátát 000°nak veszi minden "align csillagnál". És csak a DEC tengely mozog az RA letilt.
Ötletek?
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”