Sajnálatos dolog!

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Hermione
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:00

Re: Sajnálatos dolog!

Hozzászólás Szerző: Hermione » 2013.08.26. 21:10

Elnézést tévedtem mégis van egy másik panelka a felső részében!Itt van róla kép amint a Dekli motorhoz csatlakozik!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Sajnálatos dolog!

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2013.08.26. 21:14

baditom
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.08.25. 11:10

Re: Sajnálatos dolog!

Hozzászólás Szerző: baditom » 2013.08.26. 21:55

Hermione írta:Elnézést tévedtem mégis van egy másik panelka a felső részében!Itt van róla kép amint a Dekli motorhoz csatlakozik!


Köszönöm szépen a gondos képeket, a fáradozásodat, hogy ennyire szét szetted féltet kincsedet! A többit elküldtem magánban!

Tamás
:)
tordaitom
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:43

Re: Sajnálatos dolog!

Hozzászólás Szerző: tordaitom » 2013.08.26. 22:00

baditom írta: A többit elküldtem magánban!


Nyugodtan megírhatod itt is, azért van a fórum, hogy mindnyájan okosodjunk.
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Sajnálatos dolog!

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2013.08.27. 10:37

Után néztem a NET-en ennek a hibának.
Az azért bíztató,hogy bár "gyakran" előfordul,de soha sem kellett elektronikát cserélni!
A leírtak alapján a RA motor nehezen indulása okozza a az egyik gondot,amit a frimware frissítés már megold (vagy szérkapod a burkolatot és kézzel megmozgatod a motor tengelyt!).
A többi hiba a szar csatlakozók,vagy rossz érintkezés, ill. a panelek és a ház között szigetelésnek a hibája fordult még elő....

Egy ilyen motor megmozgatást csak megérné kipróbálni! :-)

(innen! : http://www.nexstarsite.com/OddsNEnds/NoResponse.htm )
Béres Gabi
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:41

Re: Sajnálatos dolog!

Hozzászólás Szerző: Béres Gabi » 2013.09.09. 19:39

Megjavult a mechanika? Nekem péntek este adta meg magát. Semmilyen hibaüzenetet nem ír ki, egyszerűen nem csinál semmit a Rekta tengelyen. Mi lehet a baj?
baditom
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.08.25. 11:10

Re: Sajnálatos dolog!

Hozzászólás Szerző: baditom » 2013.09.09. 21:02

Béres Gabi írta:Megjavult a mechanika? Nekem péntek este adta meg magát. Semmilyen hibaüzenetet nem ír ki, egyszerűen nem csinál semmit a Rekta tengelyen. Mi lehet a baj?


A mechanika vezérlő panelje javítás alatt... alkatrészre várok :)
A kézi vezérlő valamilyen szinten működik? Látszik rajta, hogy van benne valami élet? Ha igen, akkor esetleg a rekta tengely motorját meg kellene egy kicsit mozgatni kézzel, mert lehet, hogy pont úgy állt meg a motor, hogy nem tud tovább indulni, és a túl nagy áramfelvétel miatt letilt a motor vezérlő áramkör. Elképzelhetőnek tartom, hogy a motorok nem minden esetben képesek megindítani a mechanikát, picit alul méretezettek lehetnek (ez még csak erős gyanú!).
baditom
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.08.25. 11:10

Re: Sajnálatos dolog!

Hozzászólás Szerző: baditom » 2013.10.15. 19:55

Sziasztok!

Több akadályt is el kellett hárítanom (nem tudtam alkatrészt rendelni sokáig címváltoztatás miatt, egy kicsit beteg is voltam... ), de sikeredett a művelet. A panelon kicseréltem a motor meghajtó IC-t, múlt héten Csabával be is tettük a helyére. Azóta átesett néhány tesztórán és működik hibátlanul.

A probléma megoldódott!

Szép eget mindenkinek!

Tamás
:)
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”