Tükör ezüstözés

Mindent a házilag történő távcsőépítésről és tükörcsiszolásról.
gyuri17

Re: Tükör ezüstözés

Hozzászólás Szerző: gyuri17 » 2020.07.06. 22:31

János ha lesz még egy géped, akkor már nem építünk! Könnyebb veled összebarátkozni, mint egy ilyen gépet csak eltervezni! :) Persze nagyon érdekes lenne itthon kisérletezgeti ezekkel a berendezésekkel, hisz az ember szereti az ilyen dolgokat.
Gyuricza István
tobe_

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2020.07.07. 06:03

Sidius írta:
2020.07.06. 20:31
Nincs gond Tobe!
Annyi fényed lesz amit visszaver, ami lehet hogy már nem sok, de ettől még lehet nagyon jó is a kép! Az a tükörtől (hordozó) függ, nem a bevonattól. Sajnos ilyen az ezüst. Ha nem ilyen lenne, akkor jóval kevesebb "őrült" kezdene vákuumrendszer építésébe.
(Tényleg! Ha van aki pont ilyesmivel birkózik, -mármint vákuumrendszerrel- lehet, hogy érdemes lenne összefognunk. Magam nem számítva három emberről tudom, hogy érdekli/műveli, de remélem, hogy ennél picit több -legalább 10- kolléga van itthon. )
Én most kísérletezem Aumínium-Ezüst hibrid réteggel. Vagy lesz belőle valami, vagy sem, de az biztos... :lol: Közben épül a saját tervezésű olajdiffúziós szivattyú is, 300 l/s szívósebességre, de azért még van híja... :)
https://www.hobbielektronika.hu/forum/o ... itese?pg=0
Végh Zoli

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2020.07.07. 09:36

tobe_ írta:
2020.07.07. 06:03
Sidius írta:
2020.07.06. 20:31
Nincs gond Tobe!
Annyi fényed lesz amit visszaver, ami lehet hogy már nem sok, de ettől még lehet nagyon jó is a kép! Az a tükörtől (hordozó) függ, nem a bevonattól. Sajnos ilyen az ezüst. Ha nem ilyen lenne, akkor jóval kevesebb "őrült" kezdene vákuumrendszer építésébe.
(Tényleg! Ha van aki pont ilyesmivel birkózik, -mármint vákuumrendszerrel- lehet, hogy érdemes lenne összefognunk. Magam nem számítva három emberről tudom, hogy érdekli/műveli, de remélem, hogy ennél picit több -legalább 10- kolléga van itthon. )
Én most kísérletezem Aumínium-Ezüst hibrid réteggel. Vagy lesz belőle valami, vagy sem, de az biztos... :lol: Közben épül a saját tervezésű olajdiffúziós szivattyú is, 300 l/s szívósebességre, de azért még van híja... :)
https://www.hobbielektronika.hu/forum/o ... itese?pg=0

"Még csak annyit, hogy a komplett fémgőzölő gép ára használtan 220 millió Ft /db volt, de csak azért ilyen olcsó, mert egyből 2 darabot vett a tulaj...
Az ár kb. 2/3-át a vákuum berendezések tették ki..."
Úgy látom más fórumokon is megy az észosztás 8-)
Sidius

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2020.07.07. 15:52

Ismerem a linkelt fórumot, van benne pár jó dolog, de alapvetően azért elég kevés. Ott is látszik, hogy nem egy mindennapi hobbi, nem nagyon pörög a téma.
220 M Ft azért nagyon sok. IBAD-ra alkalmas gépet 5 M Ft-ért láttam hirdetve. Persze a méret itt is sokat változtat az áron. De ha valaki utánanéz, csak a két szivattyú Ebay-en, és pláne újonnan vásárolva nem jön ki 1M alatt mondjuk egy 250-es méretig használható gőzölőhöz. Akkor még csövek, szelepek kellenek, gépváz, búra, mérőkészülékek, meg a gőzölendő anyagok amiket grammra, kb. koakin áron lehet vásárolni.
Nem az a kérdés, hogy tükrös vagy lencsés, hanem az, hogy jó tükrös, vagy jó lencsés.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsőépítés”