Motoros fokuszírozó

Mindent a házilag történő távcsőépítésről és tükörcsiszolásról.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Motoros fokuszírozó

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.08.18. 14:15

Sziasztok!

Hallott-e valaki már 3 fázisú motoros áttételes fókuszoló szerkezetről, vagy hajtásról, amely szintén számítógép nélkül működik?

Üdv.
Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Motoros fokuszírozó

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.08.18. 19:50

stirlitz írta:
tobe írta:Találtam egy megvalósíthatónak tűnőt: http://sites.google.com/site/picgoto/

Az elektronikában aránylag profi vagyok, az nem gond.



Jónak tűnik. Sok sikert hozzá!


Köszönöm, holnapra lesz fólia anyagom is hogy hétvégén hozzá tudok kezdeni az elektromos panelek kimaratásához.
stirlitz
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.05.17. 19:23

Re: Motoros fokuszírozó

Hozzászólás Szerző: stirlitz » 2011.08.19. 08:28

3 fázisú motorvezérlésről nem, olyan motort csak kompresszoron láttam. Sima DC motor vezérlést igen. De az meg jóval gyengébb a léptető motornál ekkora méretben.
stirlitz
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.05.17. 19:23

Re: Motoros fokuszírozó

Hozzászólás Szerző: stirlitz » 2011.08.21. 20:50

Nekiláttam az elektronika elkészitésének, home.cogeco.ca/~rpaisley4/Unipolar.html ez a rajz az alapja, csak én kiegészitem 4db diodával és optocsatolóval, hogy Dr Répássy ASCOM pc meghajtójával is müködjön. Az optocsatolók csak a galvanikus leválasztás miatt kerülnek beépitésre. Kb 1800ft az anyagköltség, + a műszerdobozok ára.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára stirlitz 2011.09.08. 20:40-kor.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Motoros fokuszírozó

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.08.22. 09:07

Csak ügyesen, sajnos nekem várnom kell még szerdán jön meg elvileg a tintapatron, péntekre ígérték, de nem hozták, így nem tudtam az áramköri paneleket készíteni, de úgy néz ki, majd addigra megjön a processzor is, ami kell hozzá.
stirlitz
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.05.17. 19:23

Re: Motoros fokuszírozó

Hozzászólás Szerző: stirlitz » 2011.09.07. 21:15

Elkészült egy "sima" DC motoros fókuszírozó. Elnézést, nekem valahogy a linkek beillesztése nem megy :oops: , ezért csak simán bemásolom. Pár kép az albumomban is található róla itt Csillagvárosban.

Ez pedig egy videó, azt lenne hivatott bemutatni milyen tág határok közt változtatható a kihuzat mozgásának sebessége. Elnézést az elfordított képért, egyedül csak így tudtam működtetni és a telefonnal rögzíteni közben.

http://www.youtube.com/watch?v=OckTSQ6FtZE


Unipolaris vezérlő félig megépitve, ha kész és a teszt sikeres lesz, azt is rögtön felteszem kapcsolási. rajzal együtt. És este ennek az anyag szükségletét is leírom. Meg a ktg-it. 1500ft volt mindennel együtt...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára stirlitz 2011.09.08. 06:36-kor.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Motoros fokuszírozó

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.09.07. 22:39

Sziasztok !

Készül a távcső mozgató elektronikám, most így néz ki, össze kell még kötözgetni egymással, meg valami dobozt csinálni neki. Két unipoláris mikrolépéses hajtás elektronika az RA és DE motoroknak, a fókuszírozó pedig bipoláris hajtás, mindegyik nagyobb feszültségről is működtethető, gyors mozgatást tesz lehetővé, több amperes motorokat is elhajt, nagyobb mechanikát is elvileg :

telescope_control.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
P.GyörgyAttila
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.06.25. 10:30

Re: Motoros fokuszírozó

Hozzászólás Szerző: P.GyörgyAttila » 2011.09.08. 06:32

tobe írta:Sziasztok !

Készül a távcső mozgató elektronikám, most így néz ki, össze kell még kötözgetni egymással, meg valami dobozt csinálni neki. Két unipoláris mikrolépéses hajtás elektronika az RA és DE motoroknak, a fókuszírozó pedig bipoláris hajtás, mindegyik nagyobb feszültségről is működtethető, gyors mozgatást tesz lehetővé, több amperes motorokat is elhajt, nagyobb mechanikát is elvileg :

telescope_control.JPG


Szia

Számítógép vezérelt? Lehet tudni a paramétereit, illetve hogy pontosan mit tud, mert játszadozom a gondolattal hogy építek én is egy hasonlót, most hogy már a mechanikám kezd jó lenni... :)
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Motoros fokuszírozó

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.09.08. 13:47

P.GyörgyAttila írta:
tobe írta:Sziasztok !

Készül a távcső mozgató elektronikám, most így néz ki, össze kell még kötözgetni egymással, meg valami dobozt csinálni neki. Két unipoláris mikrolépéses hajtás elektronika az RA és DE motoroknak, a fókuszírozó pedig bipoláris hajtás, mindegyik nagyobb feszültségről is működtethető, gyors mozgatást tesz lehetővé, több amperes motorokat is elhajt, nagyobb mechanikát is elvileg :

telescope_control.JPG


Szia

Számítógép vezérelt? Lehet tudni a paramétereit, illetve hogy pontosan mit tud, mert játszadozom a gondolattal hogy építek én is egy hasonlót, most hogy már a mechanikám kezd jó lenni... :)


Szia !

Ez a PICGOTO nevezetű project. Itt egy link, van belőle több verzió:

http://www.terra.es/personal9/angel.caparros/driver.htm

Google-lal keresve van sok olda, kinek melyik tetszik. SkyChart és egyéb programokból vezérelhető, van hozzá driver, plugin a planetárium programokhoz, amik vezérlik, fókuszírozót is vezérli, meg még szerintem mást is bizonyos verziók. Egyelőre én építek egyfélét, ha megvan és elkezd mozogni jelezni fogom. Remélhetőleg napokon belül odáig el kellene jutnom, amennyiben van rá időm közben.

Üdv Béla.
stirlitz
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.05.17. 19:23

Re: Motoros fokuszírozó

Hozzászólás Szerző: stirlitz » 2011.12.01. 19:36

tobe írta:Sziasztok !

Készül a távcső mozgató elektronikám, most így néz ki, össze kell még kötözgetni egymással, meg valami dobozt csinálni neki. Két unipoláris mikrolépéses hajtás elektronika az RA és DE motoroknak, a fókuszírozó pedig bipoláris hajtás, mindegyik nagyobb feszültségről is működtethető, gyors mozgatást tesz lehetővé, több amperes motorokat is elhajt, nagyobb mechanikát is elvileg :

telescope_control.JPG



Szia!

Na, hogy áll project? Van már előre lépés?
Válasz küldése

Vissza: “Távcsőépítés”