Házi fókuszírozó

Mindent a házilag történő távcsőépítésről és tükörcsiszolásról.
Sidius

Re: Házi fókuszírozó

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.11.12. 19:17

Érdekes szerkezet! Van benne ötlet gazdagon. Ez is jó példa, hogy egyszerű megfontolás kérdése, hogy valamit még jobban használhatóvá tegyen valaki. Minden elismerésem és gratulációm az otthoni problémamegoldóké! Mindig az ilyen cuccokat a legnagyobb élmény használni.
Visszább is olvastam, de nem találtam meg a távcsöved adatait. Lehet hogy figyelmetlen voltam, de érdekel az biztos, úgyhogy leírnád? Az adatlapodon 150/750 van, ez az? Az F/5 nyílásviszony bizony már tényleg elég hepciás az élességállításra.
Nem az a kérdés, hogy tükrös vagy lencsés, hanem az, hogy jó tükrös, vagy jó lencsés.
V. István

Hozzászólás Szerző: V. István » 2017.11.12. 19:38

Igen, 750/150-es Newton. Újabban EQ 5-ös mechanika van alatta.
Most már nem remeg a tubus szimpla érintésre is, mint a saját építésű tengelykereszten, de a legnagyobb nagyításoknál zavaróan mozgott a kép élességállításnál. El kellett engednem a gombot, hogy megnyugodjon a kép. Most, amikor mozgatom a kart, nem remeg egyáltalán. Kényelmesen tökéletes élesre tudtam állítani a Lyra-ban a dupla kettőst is.
Bozsoky

Hozzászólás Szerző: Bozsoky » 2017.11.18. 22:07

Tényleg érdekes, amikor otthoni eszközökkel és egyszerűbb alkatrészekkel old meg valaki valamit. Egy jó Crayford kihuzat is 30-50 ezer. ÉS mi van, amikor ez az összeg hiányzik és te mégis észlelni szeretnél relatíve jó minőségben. Hát ez. :-)

Gratulálok!
Válasz küldése

Vissza: “Távcsőépítés”