Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2010.08.30. 22:37

Bocsánat, de szeretnék kicsit vitatkozni.

1. Ez a cikksorozat eleve a Meteorban indult el, és bár ősszel jön a befejező része, már csak ezért sem reklám. Aki mcse tag, ezt tudja! :) Nincs értelme reklámról beszélni olyankor, ha mindenkinek megvan, közkincs.
2. Szerintem szó sincs tűzoltásról, épp ellenkezőleg! Ha ismered a sorozatot, tudod, hogy nem észlelések kielemzéséről szól, hanem arról, hogy felkeltse az érdeklődést a mélyegek iránt, fejezetekre lebontva.
3. Mivel a webes formában rajzok is szerepelnek, végképp nem off-topic! Olvass, megéri! ;)
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: sp. » 2010.08.30. 22:50

jó hogy másként látod, bántani nem volt szándékom, olvasni tanulok. :D
sp.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: csakb » 2010.08.31. 15:00

sp. írta:- ez egy fórum, nem reklámfelület, arra rá szoktak szólni a moderátorok ha valaki ugyanazt, elkanyarodva az aktuális témától, beírja egy néhány topicba


Talán ebben az egyben hibázott Gábor. Unalmas erre hivatkozni, de technikai problémák miatt már jóideje nem frissült a mélyeges honlap, de ez most változni látszik, és Gábor örömében talán túl sok helyen dobta fel a témát. Azt viszont nem értem, hogy ez miért reklám. Gábornak semmiféle anyagi és egyéb haszna nem lesz abból, hogy a Meteor olvasóinál több emberhez is eljutnak a mélyeges cikkek.

sp. írta:- az rendben hogy most van a nyár vége, de azt nem találtam ki hogy ha az I. a Tél, a IV. meg a Nyár (mármint Mélyég Kalauz) hanyadik lesz a tavasz?


A tavaszi eget a sorozat II. és III. része mutatja be.


sp. írta:- a web egy gyilkos dolog, homokba írunk, befedi az a sok utána következő hozzászólás. A normál weblapokkal is így van, ha nem strukturált, ritkán frissül, túl hosszú a cikk, akkor annyi - a kutya sem fogja olvasni, nézni.


Ahogy a kutya sem látogatja ezt a fórumot sem, mert senkit sem érdekel az amatőrcsillagászat.


sp. írta:- mellesleg akkor ez a cikk a beküldött észlelések feldolgozása?


Esetleg olvasd el. ;]
Amúgy nem. A cikksorozatnak az a célja, hogy bemutassa a Magyarországról megfigyelhető, látványos, érdekes mélyég-objektumokat, különös hangsúlyt fektetve a valós, távcsöves látványra; hogy megmutassa, hogy van élet a Messier-ken túl is. Ez egy észlelési segédlet, aminek pl. én éveken át hasznát fogom venni. Remélem, mások is.


sp. írta:Azaz ha lendületet akarsz átadni, akkor sztem a lendületbe hozottakat is kellene hagyni érvényesülni. Azaz nem kellene mindent egyedül csinálnod :D


Senki sem veri ki a billentyűzetet a leendő szerzők kezéből, és a rovathoz beküldött cikkeket sem nyeli el egy fekete lyuk, vagy a nagy /dev/null. Az, hogy kevés a cikk, az nem azért van, mert a rovatvezetők nem hagynak másokat érvényesülni, hanem egyszerűen azért, mert senki sem veszi a fáradtságot, hogy írjon és beküldje. Vagy ha elkezd valamit, azt folytassa is. Tisztelet a kivételnek, persze.


sp. írta:Sztem olyasmi stratégia kellene, nem tűzoltás. +kommunikáció.


Ezt kifejtenéd bővebben? Nem értem, hogy hol a tűzoltás, ha pedig valami stratégia ötleted van, azt légyszíves ne tartsd magadban! :)


sp. írta:A cikket majd próbálom elolvasni, sztem egy Meteorban tök jó lenne (de csak majd kb úgy a jövő év áprilisában), a szerkezete a klasszikus folyóirathoz passzol.


Ha olvasnád a Meteort, akkor már találkoztál volna ezekkel a cikkekkel. Is. :]

A távolabbi tervek között szerepel a sorozat összefűzése és kibővítése, amiből valami elektronikus formátumú, ingyenes kiadvány lesz, mert a papír formátumra nincs pénz. Igény viszont lenne egy használható észlelési útmutatóra.

Nem tudom, hogy mit értesz félre, de Gábor ezt nem a saját fényezése érdekében teszi, hanem a közösségnek szeretne adni valamit.

Aki szintén adni, hozzátenni szeretne, az nyitott kapukat dönget.

Addig fogom ütni Gábort, amíg az összes, a rovathoz bekerült cikk fel nem kerül a honlapra. Nem csak Snt írásai, hanem minden, ami beérkezett. Az elmúlt 36 órában kikerült 2 cikk és 2 ajánlat már ennek az eredménye.
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.08.31. 15:13

Na ezt aztán kielemezted. :)
Talán tényleg nem kellett volna 5 helyre beírni, de a lényeg a lényeg, vagyis az eredmény. És igen örvendetes hogy végre ismét ad életjelet a mélyeges honlap. :)
90/900 refraktor
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: csakb » 2010.08.31. 15:23

Ezt aztán ki. De mivel túl hosszan téptem a számat, ezért remélem, a kutya sem fogja olvasni. ;)

A mélyeges honlappal kapcsolatos diszkussziót szerintem tegyük át az erre létrehozott topikba a továbbiakban...
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.08.31. 15:38

minden tiszteletem gáboré, hogy rendületlenül és kitartóan tartja a lelket a mélyegesekben. floodolt egyet, hát na bumm. :D

az a baj, hogy távcsövet lehet venni, de szabadidőt nem :( de ha egyszer lesz némi szabadidőm, majd én is alkotok vmi jót. a tervek már megvannak, csak remélem nem fog az is fölöslegesnek nyílvánítódni. :) bár tulajdonképp az alkotás folyamata jobban lenyűgöz mint a végeredmény, talán ezért nem is fejezek be soha semm
nincs aláírás
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: sp. » 2010.09.23. 22:26

A napokban kezembe akadt a L’Astronomie nevű folyóirat, a Francia Csillagászati Egyesület (SAF) lapjának júniusi száma. Hogy miért? - a végén :D
A lap Nicolas Camille Flammarion csillagász kezdeményezése, úgy a 19.sz. vége felé - 1882ben - no meg egyáltalán azt a SAF-ot is ő alapította, elnökölte. A Triton nevét ő javasolta, ha minden igaz. Valamint az onokák / ükunokák egy Holdkráter nevében láthatják viszont a papit.
No de a lap. Szép A4-es formátúmú, olyan igazi színes folyóirat, ára sem kevés. Átlapozva inkább egy olyan csillagászati-tudományos-ismeretterjesztő folyóirat, mint észlelési-amatör orientációjú, az arányokat látva. Persze ezt a lapot igazából az összes francia csillagászati folyóirat ismeretében kellene értékelni, ugyanis több van nekik. Egy pár cikk érdekelne ha érteném (asszonyt nem csesztetem hogy fordítsa le), Coudé féle távcsövek, Foucault teszt automatizálása, Jupiter foltjainak mozgásáról egy szép fotókkal színezett cikk, szóval érdekes lehet. Persze van benne amcsillfotó is, a nyári csendesóceáni napfogyiról egy szép cikk (biztos vannak még rokonok Tahitin :) ), meg vannak hirdetve a nyári talik, könyvajánló is van. + egy oldal, a „L'objet du mois" a hónap objektuma, az NGC 5981/2/5 ahol a van egy rajz is. Igen, egy rajz, egy magyar rajz – Lovró Feritől (sq) :D
No hát ezért akadt a kezembe – voltak oly kedvesek a kiadótól, elküldték - küldöm tovább.

sp.
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.11.06. 17:41

Nem találtam jobb helyet, így ide írok. Kérdésem a következő:

Az Égabrosz Atlaszhoz létezik olyan kis vonalzószerű izé, ami a képen látható?
http://www.teleskop-austria.at/bild/buc ... -btc-1.jpg Ezen itt ni!

Mert amikor én vettem az Égabroszt, nem volt hozzá. Lehet valahonnan szerezni? Mire jó is az pontosan?
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.11.06. 17:45

Gondolom, össze tudod hasonlítani az adott égitest magnitúdióját a mellékelt magnitudóskálával...
Mellérakod, rárakod, és tudni fogod, h merrevan fel, vagy le. Anélkül, h méricskélned kéne...

De ez tetszik... Mire is való? Azt nem tudom, de kéne egy, hol is lehet szerezni? :D (Nem piszkálás :D)
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.11.06. 17:48

Nekem kell egy olyan kis izé, bármi is az!
Ha van valakinek, vagy létezik egyáltalán, írjon nekem privátban vagy ide!

És bocsi itt is!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ge.nom 2010.11.06. 23:16-kor.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”