Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.11.06. 22:53

De hát sztem az az, amit mondtam. :)
Lapozgatod a térképet, és kíváncsi egy csillag mg-jára, odateszed mellé azt az izét, és méret alapján összehasonlítod, és megvan. Ez olyan, mint a typográfiában a typométer. Azon a betűk méretei vannak, meg a mm, meg a cm, pt, meg az inch, meg dpi, meg a ppi, meg ilyenek.

Nincs ezzel gond, én is így vagyok vele, ha van valamim, amihez még tartozik valami, akkor nekem az kell, hogy teljes legyen a szett. Tudom, miről beszélsz, csak jól hangzik, h nem tudom, mi ez, meg mire való, de kell nekem! :D

Nem piszkálás tényleg. Viszont ha valakinek van normális válasza, ne privátba írja, hanem ide, mert lehet, h mást is érdekel.
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.11.06. 23:02

szerintem annak az izének van egy sokkal hasznosabb oldala is: azok a bizonyos karikák... ilyet csinálhatsz te is egy vastagabb átlátszó fóliából. ha már lemérted a keresőd, okulárjaid pontos látómezőméretét, a térkép léptékének megfelelő átmérőjű kört a fóliára felrajzolva, a térképen tologatva nagyjából látod majd, mi lesz a látómeződben, hány látómezőnyit kell x irányba mozdulnod csillagugráláskor, satöbbi.

a magnitúdómérce már csak hab a tortán, bár szerintem az nem annyira hasznos, esetleg hmg-becsléshez jól jöhet.
nincs aláírás
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.11.06. 23:22

Franky közben megtalálta a nevét: Telrad-Folie mit Kreisen von 1/4°, 1° und 3° beigelegt

Így hangzik németül. Tehát! Ha valakinek van ilyen és eladná, megveszem! Távcsőbolt tulajoknak is szól.
Amúgy házilag sem rossz barkácsolni ilyet, csak a siralmas kézügyességemmel akadhat egy pici gond.. :roll:
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.11.06. 23:49

ferenc lovró írta:szerintem annak az izének van egy sokkal hasznosabb oldala is: azok a bizonyos karikák... ilyet csinálhatsz te is egy vastagabb átlátszó fóliából. ha már lemérted a keresőd, okulárjaid pontos látómezőméretét, a térkép léptékének megfelelő átmérőjű kört a fóliára felrajzolva, a térképen tologatva nagyjából látod majd, mi lesz a látómeződben, hány látómezőnyit kell x irányba mozdulnod csillagugráláskor, satöbbi.

a magnitúdómérce már csak hab a tortán, bár szerintem az nem annyira hasznos, esetleg hmg-becsléshez jól jöhet.


Egyre jobban csíplek :)
Sok mindent tudsz, és jól :)
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2010.11.07. 21:19

T. Kollégák! A Telrad-fóliát én gyártottam le a német Égabroszokhoz (azokkal együtt...). Egyrészt valóban a csillagfényességek beazonosítására szolgál, de inkább arra, hogy a Telrad-kereső karikái vannak rátéve, tehát azzal a keresővel pont annyit látsz a karikán belül az égen, mint a fóliát a térképre fektetve. Sajnos nincs belőle több, de asszem a következő valamelyik Égabrosz-klónnál (van már pár) csinálok pluszban. Persze Szabó Sanyi hozzájárulásával, hisz a kiadvány az övé.
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: sp. » 2010.11.29. 20:33

Vizi Péter írta:Ma megjelent Bartha Lajos: Csillagképek c. könyve. 40 év kutatómunka, 165x210 mm (a Kisatlasz mérete, csak 25mm gerincvastagság és 99 deka tömeg), 360 oldal, 185 reprodukció, 118 asztrofotó, 88 csillagtérkép , 27 ábra, 11 látómezőrajz, 10 táblázat. 3 év alatt készült el. Remélem megérte és mindenkinek tetszik majd! Ha van kérdésetek, bátran! Pár helyen - természetesen itt Leventénél is - 5000 helyett 4200-ért vásárolható meg.


:D

(kics csalással a hír innen: http://www.makszutov.hu/forum/viewtopic.php?f=10&t=18 )

sp.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2010.11.29. 21:29

Kösz SP, de ha már itt is itt van a hír, akkor így teljes: a távcsőboltokban, a Polarisban és a tudoskonyv.hu webáruházban 4200-ért megvehető.
Avatar
hg
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: hg » 2010.11.30. 13:19

Vizi Péter írta:ha már itt is itt van a hír, akkor így teljes: a távcsőboltokban, a Polarisban és a tudoskonyv.hu webáruházban 4200-ért megvehető.

Hogy még ennél is teljesebb, de legalábbis olcsóbb legyen: http://www.libri.hu/konyv/csillagkepek-1.html, 4000 Ft ;)
Gábor
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2010.11.30. 19:17

Ezt én is most tudtam meg. Nagyon nem örülök neki!
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Tájékozódás - könyvek, kiadványok

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2010.12.01. 13:34

Én nagyon is örülök neki. Egy olyan kiadványnak, mint ez is, éppen az a célja, hogy minél szélesebb körökhöz jusson el! Eddig úgy tudom, a Libri az egyetlen bolt, amelyik ebben, és az Évkönyvben is partner. Ez szerzői oldalról is örömteli kellene hogy legyen, persze gondolom itt főleg az árral van a gond. A magam részéről meg is adnám érte az 5ezret :) és reméljük, sikeres lesz!
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”