Binokulárok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
zozo67
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016.04.16. 21:21

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: zozo67 » 2016.05.07. 01:01

Szia János!

Nos az a fotóállvány amit kinéztem (ALTA CA 233AP Aluminium háromlábú állvány panormámafejjel) annak a teherbírása 5 kg és drágább mint maga a binokli (34.000 pénz). Ezért gondolom, hogy egy 1.5 kg-os binoklit stabilan tudna tartani, nyilván nagy szélben bemozdulna, de ez igaz egy komolyabb állványra is ebben az esetben. Egy magasabbra kihúzható fotóállvány már 50.000 pénz magasságában mozog. Na ennyit nem akarok és nem is tudok adni egy fotóállványért. És ezért nem tudtam még dönteni, hogy mit is csináljak vásárlás terén.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.05.07. 08:04

Lac írta:... Bár mostanában mintha kicsit jobban kómásodna a képe, még mindig nagyon szép. ...


Ezt hogyan kell érteni, Laci?
Változik az optika minősége az idővel? Megromlott a lencse??? :shock:
Vagy inkább te válsz egyre igényesebbé? 8-)

Természetesen a kérdés költői (legalábbis meglepődnék, ha az üvegfelületek görbületén meglátszana az idő múlása...), de egy fontos dologra rámutat: az ember véleménye - tudása, tapasztalata fejlődésének okán - változik. Tehát nem mindegy, hogy ki ad véleményt, és kiét veszik komolyan. (Általánosságban írtam ezt, nehogy a büszke bino-tulajdonosok és vélemény megmondók bármelyike besértődjön ezen!!!) Nyilván mindenkinek lehet, és van véleménye, de azok megalapozottsága nem mindig egyforma...

Lac írta:... Így, hogy tudom mit kell keresni időnként megtalálom vele az M81-et is.


Ez is fontos mondat. Minden műszer "változik" ("javul", vagy "romlik"), ahogy egyre többet használod és megismered (a műszert is, és a vizsgálat tárgyát is). Természetesen nem maga az eszköz változik, hanem az "agyad". Ezért egy műszert kipróbálni 5-10 perc alatt csak nagyon felületesen lehet... Hosszabb ideig kellene tesztelni, hogy valóban megalapozott véleményt lehessen alkotni róla; persze egy üzlet bejáratában állva, és a binoklival az út másik oldalán sétáló csinos nőket vizsgálva erre nincs lehetőség... :oops:

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Balog L.
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.04.06. 21:11

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Balog L. » 2016.05.07. 08:59

Bizony változik, és "meg/elromolhat"......legfőképp a gagyi kínai üvegeknél

Attila írta:
Lac írta:... Bár mostanában mintha kicsit jobban kómásodna a képe, még mindig nagyon szép. ...


Változik az optika minősége az idővel? Megromlott a lencse??? :shock:

MDA
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.05.07. 10:49

Balog L. írta:Bizony változik, és "meg/elromolhat"......legfőképp a gagyi kínai üvegeknél


Laci, ezt kifejtenéd részletesebben?
A kínai gagyi az 80-90%-ban up-start gagyi, ez idáig rendben van, de mi változik/romlik benne tovább az idővel (a koszolódáson/karcolódáson túl)? Esetleg oxidálódik az üveg anyaga és megváltozik a törésmutatója/színszórása?

Én úgy gondolom, légréses lencsénél, tükörnél max bepárásodhat, és e miatt gombásodhat, opálosodhat a felület, de az tisztítható.
Olajréses lencsénél az olaj állaga esetleg változhat, de az sem "klasszikus" optikai hibát okoz (pl. a kóma növekedését), csak némi képélesség, kontraszt és áteresztés csökkenést, de az is tisztítható.
Ragasztott lencsék esetén pedig még ötletem sincs (a nem megfelelő napészlelés esetét kivéve...).

Talán Gyulai mester tud több lehetőségről is.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.05.07. 11:20

Az olcsobb (50e alatt...) müag.hàzas binok nem örökéletüek. Ezekben csak az üvegek és a csavarok stabil. A hàz, lencse foglalat, anyaga lehet a ludas a vàltozàsban. Zsugorodik kiszàradàssal. Egyetlen müag.hàzas Bresseremen (az a 10x50es) tapasztaltam ezt. Kettözni kezdett lassan, növekvöen. Persze müanyaga minösége sem mindegy, az màr nem ez a kategoria. Az àllvànyaim binokhoz. Négy különbözö fotoàllvàny. Kisérletek, olcson meguszni. Ha ezek àràn vettem volna egyet, még az sem lenne megfelelö (nem vicc). Mintha a fogam huznàk, vettem egy Gitzot. 5Kg teherre ajànlva. Ez tényleg jobb, de valahogy még sem tetszik, a màsfél métere hàromlàbon stabil, de alacsony.. Van ugyan kihuzata, de akkor màr csökken stabilitàsa. Ellenben kilos binoig jol lehet hasznàlni az egyik olcso no name kinai müag. panoràmafejét, hàzilag "fluidizàlva" szappannal sikositva mint a zippzàrakra szokàs.Ezt ma is hasznàlom . Ezt persze rà kell alakitani, megéri, binohoz elég. Most sokan csovàlni fogjàk a fejüket véleményemen, csillagàszni teleszkop valo. Szerk.,............................................03.08. A lötyögös olcso triodbol a fejrész kihuzhato és romlott horgàszbotba dughato (magas könnyü monopod, àllithato). A végsö finomàllitàst pedig valami szàmomra ismeretlen (portörlö?) eszközböl ami szoritocsavarral ( az is müanyag) rögzit, csinàlt darabbal lehet. Màsnàl làttam, szellemes.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2016.05.08. 10:00-kor.
zozo67
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016.04.16. 21:21

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: zozo67 » 2016.05.07. 16:01

Mikor már úgy láttam, hogy sikerült eldöntenem a binokli típusát (Scopium Nature 15x70, 29.900 Ft), most fedeztem fel egy hozzá nagyon hasonlót, de talán mégis jobbat. Ez a Celestron Cavalry 15x70 binokli, mely vízálló, csúszásmentes borítást kapott, de nem is ez a lényeg, hanem a belseje nitrogénnel töltött. Árban kicsit többe kerül természetesen (41.560 Ft). Valakinek került már ilyen a keze ügyébe? Ki melyiket választaná, ha ebben az esetben ha az ára másodlagos lenne? Várom az építő jellegű hozzászólásokat! Ha lehet minél többen szóljatok hozzá, hisz mindenkinek a véleményére kíváncsi lennék! Előre is köszönöm a válaszokat!!!
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.05.08. 11:33

zozo67 írta:Mikor már úgy láttam, hogy sikerült eldöntenem a binokli típusát (Scopium Nature 15x70, 29.900 Ft), most fedeztem fel egy hozzá nagyon hasonlót, de talán mégis jobbat. Ez a Celestron Cavalry 15x70 binokli, mely vízálló, csúszásmentes borítást kapott, de nem is ez a lényeg, hanem a belseje nitrogénnel töltött. Árban kicsit többe kerül természetesen (41.560 Ft). Valakinek került már ilyen a keze ügyébe? Ki melyiket választaná, ha ebben az esetben ha az ára másodlagos lenne? Várom az építő jellegű hozzászólásokat! Ha lehet minél többen szóljatok hozzá, hisz mindenkinek a véleményére kíváncsi lennék! Előre is köszönöm a válaszokat!!!

Szia. Szerintem a Celestron Cavalry is ugyanott készül,mint a Scopium, BTC stb. Csak zöld gumiborítása van. Valójában a nitrogéntöltés ezeknél a "külső élességállítású" binokliknál csak marketingfogás, és nem valós. Nekem is jobban tetszik a fekete scopiumnál,meg a BTC-nél. Ha ez számít,akkor ezért az árért már normális nyakpánt is jár a Celestronhoz,aminek az árát még hozzá kellene adni a Scopiumhoz vagy BTC-hez. A hozzá adott műanyag állványadaptert is érdemes lecserélni fémre.Tehát a lényeg,hogy egyik sem vízálló és nirtogénnel töltött(max cseppálló),és nekem a Celestron jobban tetszik a katonai/vadász színvilág miatt,meg hogy normális nyakpánt jár hozzá. Ha a terméktámogatást nézzük,akkor a Scopium-ra két év gari van. Leventéék ha jól tudom minden egyes darabot leellenőriznek(pl:kettőzés). A Celestronra talán egy év gari van. Ideális eset az,ha nem látatlanban veszed meg őket,hanem vásárlás előtt ki tudod próbálni.Valószínüleg innen származnak: http://kunyangoptical.en.alibaba.com/product/1963088238-800144908/high_power_high_definition_C_15x70_prismatic_binoculars.html
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mozdonyos 2016.05.08. 15:22-kor.
Mozdonyos
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2015.08.23. 21:31

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Mozdonyos » 2016.05.08. 14:44

zozo67 írta:Mikor már úgy láttam, hogy sikerült eldöntenem a binokli típusát (Scopium Nature 15x70, 29.900 Ft), most fedeztem fel egy hozzá nagyon hasonlót, de talán mégis jobbat. Ez a Celestron Cavalry 15x70 binokli, mely vízálló, csúszásmentes borítást kapott, de nem is ez a lényeg, hanem a belseje nitrogénnel töltött. Árban kicsit többe kerül természetesen (41.560 Ft). Valakinek került már ilyen a keze ügyébe? Ki melyiket választaná, ha ebben az esetben ha az ára másodlagos lenne? Várom az építő jellegű hozzászólásokat! Ha lehet minél többen szóljatok hozzá, hisz mindenkinek a véleményére kíváncsi lennék! Előre is köszönöm a válaszokat!!!

Én most jelenleg erre várok,és talán kapható lesz a közeljövőben. Talán optikailag és mechanikailag is jobb lesz,mint az emlegetett 15×70-es binoklik,és talán az ára is jóval kedvezőbb lesz mint a Delta Extreme 15×70-es ára(169000HUF).Csak sajnos sok a talán..... :) http://www.celestron.com/browse-shop/astronomy/astronomy-binoculars/skymaster-pro-15x70-binocular
zozo67
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016.04.16. 21:21

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: zozo67 » 2016.05.08. 17:53

Kedves József!
Megnéztem a linket amit csatoltál válaszodban. Kár volt! Igencsak megtetszett ez a darab nekem is.
Most már végképp nem tudom, hogy mi tévő legyek. Nagyon-nagyon jól néz ki ez a binokli. Ha hozzá még kiváló optika is párosul és árban megfizethető lesz, akkor egy ilyenre én is szívesen beneveznék. Bár ne láttam volna, most tényleg nem tudom, hogy ezek után mit csináljak. Egyenlőre a későbbi hozzászólások is dönthetnek arról, hogy binokli vásárláskor melyiket választom végül is ki. Szóval mindenkit arra biztatok aki erre téved, hogy jöhetnek a leírások és tapasztalatok a binokulárokkal kapcsolatban!
ezrrl
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013.03.13. 00:43

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: ezrrl » 2016.05.09. 17:26

Szia Zoli!

Látom megy a filó!Az utóbbi Celestron skymaster pro 15x70,azért már más kategória,a korábban említett távcsövekhez képest.Valószínű időtállóbb társ,az anyag felhasználás miatt,valóban nitrogén töltéses,XLT bevonat(talán láttam valahol,hogy 25 év garancia).200 dolcsi,ami mondjuk majdnem duplája egy Scopium 15x70-nek,plusz még mondjuk DHL szállítás,és adó,ami még 100 dolcsi.Így már meggondolandó,90.000 Ft...Szóval ha kezdő vagy,vagy nincs összehasonlítási alapod,akkor a 30.000.Ft-os Scopium,amit Leventéék átnéztek neked,tökéletes társ lesz harmadáron.(Az a baj,hogy korrekt minőségű pl.25x100-as nagyítású binokulárt nem lehet kapni alacsony áron,ami nem kómázik stb.,több százezres tétel egy ilyen binokulár "tökéletes" minőségben.)

Valaki említette az előbb,hogy csillagászkodni távcső kell,és igaza van...kissé behatárolt az az egy nagyítás a binóval.De a 2 szemes élményt meg semmi nem pótolja,főleg ha jó eged van,és ki tudod használni a 15x70-et!Az igazat megvallva én is évek óta álmodozom egy tökéletesen párhuzamosított,2 távcsőből(refraktor vagy MC) összeállított binón,változtatható nagyítással,2 szemes élménnyel...sokba volna! :(
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”