Binokulárok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Astromaster
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.05.11. 22:27

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Astromaster » 2011.05.11. 23:09

Sziasztok. Ha van valakinek 20x80-as btc (fmc) triplet binója, érdekelne hogy bevált e, és hogy minőségre mennyiben különbözik egy normál pl: celestron(mc) 20x80-tól azon kívül hogy pont a duplájába kerül? megéri az árát? Jelenleg egy 16x50-es nikonom van wdf4 fotóállványon.
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2011.05.12. 09:51

Ez egy nagyon hasznos cikk a binokulárokról:
http://www.freeweb.hu/gyroscope/article ... culars.htm

Nem az elméleteken, meg számokon hanem tapasztalaton alapul!
Bence
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.09.24. 18:57

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2011.08.07. 21:51

Üdv!
Binokulár vásárlás előtt állok és a segítségeteket kérném.Leginkább fényesebb változók követésére használnám de persze nem árt ha másra is jó.Így leginkább a nagy látómező ami fontos.A keretem felső határa valahol 30e ft körül van.
Két darabot néztem ki:
http://makszutov.hu/termek/nikon_action_10x50
http://makszutov.hu/termek/opticron_vega_8x56
Esetleg ha valamilyen más darabot ajánlotok azt is megfontolom.Kacsingatok a nagyobb átmérők felé is,nem tudom mennyit számítana viszont súlyban tuti sokat, és bár van állványom meg L adaptaerem nem tudom mennyit bír az, és megéri e a kompromisszumot.
Köszi,
Bence
teichnersz
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.08.13. 14:28

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: teichnersz » 2011.08.08. 00:12

Szia Bence!

Pont erre a célra vettem én is az általad belinkelt Nicont, pontosabban ebből a sorozatból a 8x40-est cseréltem nagyobbra. Gyönyörű képe van, ár-érték arányban az egyik legjobb és biztosan nem tudsz vele melléfogni. Egyedül az objektívsapka rögzítését lehet felróni neki, könnyű elhagyni.
Igazából a 8x40-es alig tud kevesebbet, jelentősen nagyobb látómezővel és kisebb súllyal, hogy nehezítsem a választást.

Szilárd

Bence írta:Üdv!
Binokulár vásárlás előtt állok és a segítségeteket kérném.Leginkább fényesebb változók követésére használnám de persze nem árt ha másra is jó.Így leginkább a nagy látómező ami fontos.A keretem felső határa valahol 30e ft körül van.
Két darabot néztem ki:
http://makszutov.hu/termek/nikon_action_10x50
http://makszutov.hu/termek/opticron_vega_8x56
Esetleg ha valamilyen más darabot ajánlotok azt is megfontolom.Kacsingatok a nagyobb átmérők felé is,nem tudom mennyit számítana viszont súlyban tuti sokat, és bár van állványom meg L adaptaerem nem tudom mennyit bír az, és megéri e a kompromisszumot.
Köszi,
Bence
Bence
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.09.24. 18:57

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2011.08.08. 08:25

Köszönöm, igen én is nagyon ezekkel a Nikon-okkal szemezek, mert ezek igazán minőségieknek tűnnek.Azért a 10 év garancia is jelenthet valamit.
Már csak az a kérdés hogy mennyit hoz plusszba az 5 cm-es a 4-essel szemben.Elvileg 56 százalékos fénytöbblet.Persze könnyebb is.
Viszont ott van még az Opticron Vega II 8X56-os, mely egy súlyba van a 4 cm-es nikonnal!!!!!!!És 96%-kkal több fényt gyűjt.
Nehéz döntés, ha mást nem a helyszínen a kézbefogás és a belenézés fog dönteni.De még filózom rajta.
Bence
KVI
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:45

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: KVI » 2011.08.08. 11:19

Szia Bence!

Mivel azt írtad, hogy változózásra szeretnéd használni a binoklit, pár megfontolandó szempontot még mondanék.
A 30000 Ft-ból ezeknél nagyobb binoklik is kijönnének, 12x60, 15x70, ráadásul a Celestron meg a Scorpium minőségben nem hiszem, hogy sokkal elmaradna a Nikon mögött. Ezeket még kézből is meg lehet tartani, pláne, ha a könyöködet stabilan le tudod támasztani.
Változózásnál lényeges a határmagnitúdó. A 8x56 és a 10x50 hmg-je gyakorlatilag megegyezik, a 12x60 +0.4-del tud többet, a 15x70 +0.6-tal. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy a 10x50-nel kb 10.5mg a határ, míg 15x70-el 11 alá látsz. Ez nem tűnik túl nagy különbségnek, de gyakorlatban számít.
A másik a nagyítás kontra látómező kérdése. Az én privát véleményem, hogy ezek közül a látómező számít kevésbé, méghozzá azért, meg a nagyobb nagyításnál kevésbé fárad el a szemed. Viszont nagyon kevés változó lesz, még a fényesek között is, aminek az öh-i ne férnének bele a kisebb látómezőbe.

Én tuti, hogy Celestron SkyMaster 15x70-t vennék, esetleg ha félnék a nagyobb átmérőtől, akkor Scopium Nature 12x60, és akkor a pénzből még egy állvány is kijönne.

Kvi
Bence
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.09.24. 18:57

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2011.08.08. 13:48

Köszönöm a tippeket.Igen lehet hogy egy ilyen nagyobb átmérővel jobban járnék.L-adapterem és állványom is van és azért a 7cm-es átmérő már sokat igér.
A Celestron és a Scopium 15x70-es binokulárjai között mi lehet a külömbség?Mert én csak azt látom hogy a scopium 5e ft-tal drágább és fully multy coated multy coated helyett.
Üdv,
Bence
teichnersz
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.08.13. 14:28

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: teichnersz » 2011.08.08. 20:38

Szia Kvi!

Végigjártam ezeket a köröket, próbáltam a javasolt 15x70-es és 20x70-es binoklikat is - pont az általad leírt szempontok miatt. Sajnos nem lehet őket egy lapon említeni a Nikonnal, más minőség. A nagyítás kihasználhatósága miatt alig-alig megúszható egy tisztességes állvány és árban rögtön ott vagy, mintha vennél egy 80/400-at azimutális mechanikán (sőt...), ami pedig sokkal nagyobb teljesítményű és pont ennyire hordozható. Városi égen különösen fontos szempont a nagyítás variálhatósága a világos háttér miatt, ami persze érv a nagyobb binoklik mellett is.

Szilárd

KVI írta:Szia Bence!

Mivel azt írtad, hogy változózásra szeretnéd használni a binoklit, pár megfontolandó szempontot még mondanék.
A 30000 Ft-ból ezeknél nagyobb binoklik is kijönnének, 12x60, 15x70, ráadásul a Celestron meg a Scorpium minőségben nem hiszem, hogy sokkal elmaradna a Nikon mögött. Ezeket még kézből is meg lehet tartani, pláne, ha a könyöködet stabilan le tudod támasztani.
Változózásnál lényeges a határmagnitúdó. A 8x56 és a 10x50 hmg-je gyakorlatilag megegyezik, a 12x60 +0.4-del tud többet, a 15x70 +0.6-tal. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy a 10x50-nel kb 10.5mg a határ, míg 15x70-el 11 alá látsz. Ez nem tűnik túl nagy különbségnek, de gyakorlatban számít.
A másik a nagyítás kontra látómező kérdése. Az én privát véleményem, hogy ezek közül a látómező számít kevésbé, méghozzá azért, meg a nagyobb nagyításnál kevésbé fárad el a szemed. Viszont nagyon kevés változó lesz, még a fényesek között is, aminek az öh-i ne férnének bele a kisebb látómezőbe.

Én tuti, hogy Celestron SkyMaster 15x70-t vennék, esetleg ha félnék a nagyobb átmérőtől, akkor Scopium Nature 12x60, és akkor a pénzből még egy állvány is kijönne.

Kvi
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.08.08. 21:12

En KVIvel ertenek egyet, egy 15x70-es vagy 12x60-as Scopiumot/Celestront vennek.
A FeHoVa-n neztem Nikon binoklikba (pontos tipusokat nem tudok, de azert kb 1,6x-os artol indultak), es nem estem hanyatt a latvanytol.

--mpt
Bence
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.09.24. 18:57

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2011.08.08. 21:37

Köszi mindenkinek a tippeket.Most rendeltem meg egy Celestron SkyMaster 15x70-est.L-adapterem van hozzá, és egy elég jó fotóállvány is, úgyhogy érdemes volt szerintem a nagyobb méretet választani, mivel az álvánnyal sztem teljesen ki tudom majd használni.
Most már semmi akadálya a változózásnak, úgyhogy beindulok és hóvégén küldöm az észleléseket KVI.
Köszi még egyszer a segítséget,
Bence
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”